Майбутнє венчурного капіталу – це інвестиції в компанії, які працюють тільки з Біткоїном

Майбутнє венчурного капіталу – це інвестиції в компанії, які працюють тільки з Біткоїном

Серед безлічі інвесторів у світі криптовалют є ніша, яка поділяє спільні погляди та стратегії. Це венчурні капіталісти, які працюють лише з Біткоїном.

«Найрозумніші люди у світі працюють над Біткоїном, а не над якимось іншим проєктом», – зазначив Майк Джармуз Bitcoin Magazine. «Вони не працюють над альткоїнами і не продають нерухомість у фантастичному метавсесвіті. Ваші медичні записи не потраплять у якесь інше місце, яке маскується під блокчейн. Це схоже на безглузді й зовсім не придатні для інвестицій ідеї».

Джармуз є керуючим партнером інвестиційного фонду Lightning Ventures, який фокусує свої інвестиції виключно на компаніях, які розробляють продукти та послуги на біткоїнах, а не на будь-якій іншій криптовалюті.

«Цифрова економіка 21-го століття будується на нативних Біткоїн-компаніях», – додав МакШейн, венчурний партнер Lightning Ventures і співробітник BTC Inc, яка керує Bitcoin Magazine. «Ми інвестуємо у найкращих у своєму класі Біткоїн-засновників, які приносять цілеспрямовану та диференційовану користь людству. Ми сповнені рішучості повернути нашим інвесторам багаторазову винагороду через Біткоїн-компанії, які позитивно впливають на світ».

І Lightning Ventures не одинока в цьому, а скоріше є частиною зростаючої ніші венчурних капіталістів, які працюють тільки з Біткоїном.

Падіння крипто-хедж-фондів

Минулого року, у розпал бичачого ринку, в заголовках новин часто згадувалися криптовалютні венчурні капіталісти, які вклали понад 33 мільярди доларів у проєкти та стартапи, пов'язані з криптографією/блокчейном/Web3. Цей золотий вік був дуже недовгим; крах ринку цього року також забрав відомих представників у світі хедж-фондів: зокрема, Three Arrows Capital оголосила дефолт у червні минулого року через те, що не змогла погасити кредит на суму понад 670 мільйонів доларів.

Такі раптові злети та падіння не дуже характерні для венчурних фондів, які традиційно планують інвестиційний горизонт на 10 років, а не лише на кілька місяців. Однак коли ставка робиться на проєкти, які випускають токени з повітря, у той момент, коли вони дорожчають на хвилі ентузіазму, спокуса перетворити інвестиційну діяльність на спекуляцію дуже сильна – з ризиком прогоріти, коли ринки змінять курс.

Низька часова перевага

Криптовалютні хедж-фонди продемонстрували короткостроковий менталітет – протилежний менталітету венчурних капіталістів, які вірять у довгостроковий успіх Біткоїна, інвестуючи в ті компанії, які не випускають непотрібні токени, вигадані на місці, і намагаються розробляти послуги, які приносять реальну цінність.

«Біткоїн-стартап на ранній стадії або ангельське інвестування – безперечно вибір з низькою тимчасовою перевагою», – уточнив Джармуз. «Багато «крипто» проєктів вважають за краще випускати неліцензовані, незареєстровані цінні папери в обмін на акції, але ви не отримуєте якісних інвесторів. Інвестори скидають ці «токени» або акції як тільки вони можуть. З огляду на бачення Lightning Ventures та інвестування тільки в біткоїни ми віддані компанії та не зацікавлені у продажу «токенів» у той момент, коли це можливо. Коли ми інвестуємо в компанію, ми підтримуємо її протягом усього її життєвого циклу».

Цієї думки дотримується і Крістофер Калікотт із Trammell Venture Partners, або TVP, який заявив, що ідея фінансування проєктів, які залучають клієнтів шляхом створення токенів, не лише симптоматична для короткострокової перспективи, а й несумісна з типовими стимулами венчурного фонду.

«Інвестиції в ці токени, – сказав Калікотт, – це фундаментальна розбіжність інтересів, спрямованих на реальне зростання компанії та досягнення максимального успіху. Інвестори фактично стають спекулянтами, які намагаються вийти з ситуації якнайкраще».

Крім того, якщо раніше було відчуття, що на Біткоїн складно покладатися – і багато хто перейшов на інші криптовалюти, – сьогодні все змінюється:

«Біткоїн стає платформою, і підприємці починають це розуміти, – продовжив Калікотт. «Криптоіндустрія залишає свій кривавий слід, але, попри це, зараз більше підприємців, готових створювати послуги на Біткоїні, ніж будь-коли раніше. Ми вважаємо себе довгостроковими інвесторами і намагаємося робити розумні ставки на компанії, які, на нашу думку, можуть встановити абсолютно новий глобальний валютний лад на міцному стандарті Біткоїна».

Подолання застарілої системи

Новий грошовий стандарт, глобальний засіб заощадження, одноранговий метод оплати, який робить великих традиційних гравців застарілими. З якого боку на це не глянеш, Біткоїн пропонує бачення майбутнього, яке повністю перевертає парадигми, до яких ми звикли: ідея інфляції, необхідної для зростання, ідея макроекономічного контролю з боку держав і центральних банків, ідея необхідності довірити управління заощадженнями та цифровими платежами посередникам.

Чи сумісний старий погляд на речі з Біткоїн-майбутнім? Згідно з вебсайтом Ego Death Capital, ні.

«Щоб нова система процвітала, приносила достаток, можливості та доступність, стара система має самознищитись», – йдеться на вебсайті венчурної фірми, генеральним директором якої є Джефф Бут, автор книги «Ціна завтрашнього дня». «Щоб це сталося, знадобиться фаза «самовіддачі та переходу».

Цю думку підтверджують Ніко Лечуга та Енді Пітт, обидва генеральні партнери Ego Death.

«Традиційна система вже саморуйнується», – пояснили вони. «Банківські системи підводять мільярди людей по всьому світу – це дуже помітно на ринках, які розвиваються, і навіть у західних країнах. Тим часом дуополія Visa та Mastercard стримує інновації та можливості, тому в міру виникнення конкуренції – у тому числі через мережу Lightning Network, яка забезпечує дуже швидкі та недорогі транзакції – вони вже перебувають у процесі самознищення».

Олег Михальський з Fulgur Ventures також вважає, що Lightning Network здатна змінити правила гри для платежів. За його словами, «майже миттєві розрахунки з дуже обмеженим ризиком контрагента – це функція Lightning, яка має хороші можливості для зниження традиційних накладних витрат та зниження ризику контрагента, який існує у фіаті.

«Для зростання цифрової економіки, – додав Михальський, – нам потрібна нативна цифрова валюта, яка має дві особливості: швидкість та можливість здійснювати мікротранзакції. Ми віримо, що Біткоїн та Lightning стануть глобальними грошовими та платіжними стандартами. Деякі аспекти впровадження Lightning Network ще треба вивчити: ми бачимо деяке впровадження у відеоіграх, монетизацію цифрового контенту, але є й інші варіанти використання, такі як міжмашинні платежі та мікротранзакції для енергії».

Все більше і більше стартапів, які працюють тільки з Біткоїном

Всупереч поширеній думці, за рік, коли ринок різко впав, світ Біткоїн-стартапів пережив дуже показове зростання. Як підтвердили всі венчурні капіталісти, опитані для цієї статті, кількість компаній, орієнтованих виключно на Біткоїн, значно зросла за останній рік. Можна припустити, що коли відкрилася скринька Пандори криптосвіту, підприємці зрозуміли, що було б розумніше зосередитися на одній технології, основи якої ніколи не переставали зміцнюватися з самого початку.

Джуліан Лінігер, генеральний директор Relai – швейцарського стартапу, який дозволяє користувачам купувати та продавати біткоїни лише некастодіальним способом, – наголосив на майбутньому зростанні.

«У довгостроковій перспективі менш ризиковано інвестувати в стартапи, які працюють тільки з біткоїнами, ніж у криптостартапи: інвестори вважають компанії, орієнтовані на біткоїн, більш прибутковою і більш стійкою бізнес-моделлю», – пояснив він. «Ми на 100% згодні з венчурними Біткоїн-капіталістами. Вони бачать майбутнє через 10 років, вони розуміють, куди ми йдемо, вони розуміють, що всі експерименти, які відбуваються з іншими блокчейнами, закінчаться на Біткоїні».

Це гостьовий пост Федеріко Ріві. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024