Енергетична революція Біткоїна може статися раніше, ніж ми думаємо

Енергетична революція Біткоїна може статися раніше, ніж ми думаємо

Сатоші Накамото з винаходом Біткоїна планував здійснити грошову революцію, але його інша незаявлена революція може відбутися раніше.

Хоча White Paper Біткоїна мала ознаменувати фінансову революцію, представивши першу ефективну однорангову систему електронних грошей, зараз ми спостерігаємо зародження іншої революції Біткоїна: енергетичної.

Біткоїн-майнери – це покупці енергії останньої інстанції, вони можуть працювати з будь-якого місця та мають неймовірну гнучкість у підключеннях та відключеннях. Таким чином, майнінг біткоїнів може зробити життєздатними відновлювані та віддалені джерела енергії, які інакше були б збитковими. Крім того, майнери можуть перетворювати непотрібну енергію на цифрове золото, різко скорочуючи проблему викидів людства. Цікаво, що ці покращення наших відносин з енергією вже відбуваються, навіть до того, як біткоїн перетворився на наступний глобальний резервний актив. Чи може бути так, що оголошена Сатоші Накамото енергетична революція насправді відбудеться до революції однорангової грошової системи? Хоча ми не можемо знати напевно, дані свідчать, що це можливо.

Енергетична революція набирає обертів

Хоча він і недосконалий, найкращим показником для порівняння монетарної та енергетичної революцій Біткоїна є зростання. Подивімося на темпи зростання загальної кількості власників біткоїнів та загального хешрейту всіх майнерів біткоїнів. Швидкість хешування, загальна обчислювальна потужність, використовувана майнерами для обробки біткоїн-транзакцій та отримання нових біткоїнів, є хорошим показником споживання енергії майнерами. Однак це все ще не дає нам прямих даних про все більш позитивний вплив майнінгу біткоїнів на енергетичний сектор. Зрештою, якщо більше споживання енергії біткоїн-майнерами просто відповідає більшому попиту на енергію, то Біткоїн взагалі не спричинить зміни парадигми в наших відносинах з енергією. Але, як ми побачимо, енергетичні переваги майнінгу біткоїнів зросли разом зі споживанням енергії Біткоїном.

Загальна кількість користувачів Біткоїна. Джерело: statista.com
Загальна кількість користувачів Біткоїна. Джерело: statista.com
Загальний хешрейт мережі Біткоїна. Джерело: coinwarz.com
Загальний хешрейт мережі Біткоїна. Джерело: coinwarz.com

Як ви можете бачити на першому графіку, кількість користувачів біткоїнів зростала швидкими темпами до середини 2021 року, потім темпи зростання сповільнилися. Падіння темпів прийняття приблизно відповідає падінню ціни біткоїна з більш ніж 61 000 доларів США до 32 000 доларів США. В той час як швидкість хешування також впала приблизно в цей час, вона неухильно піднялася і продовжує досягати нових висот. Хоча впровадження біткоїна сповільнилося, енергоспоживання мережі та майнінг-активність продовжують значно зростати.

Як згадувалося раніше, саме собою збільшення енергоспоживання під час майнінгу біткоїнів не говорить нам про те, що друга революція Накамото йде повним ходом. Щоб стверджувати це, нам потрібно знати, яка частина цієї енергії надходить з відновлюваних джерел, відходів та енергії, що не використовується. У звіті Ради з майнінгу біткоїнів за третій квартал 2022 року пояснюється, що станом на жовтень 2022 року стабільний баланс електроенергії для майнінгу біткоїнів становить майже 60%, що приблизно на 3% більше, ніж рік тому. Біткоїн-майнери купують відновлювану енергію як покупці останньої інстанції; вони не споживають енергію, яку купили інші споживачі. Швидше, вони купують енергію саме тоді, коли попит невеликий, підвищуючи прибутковість – і, отже, життєздатність – відновлюваних джерел енергії у всьому світі. У міру зростання споживання відновлюваної енергії під час видобутку біткоїнів зростає і світовий ринок екологічно чистої енергії.

Майбутні індикатори революцій Накамото

Крім виміру кількості теперішніх власників біткоїнів (чи гаманців), ще одним показником, за допомогою якого можна оцінити успіх грошової революції Накамото, є кількість транзакцій з біткоїнами за одиницю часу.

Lightning Network, технологія другого рівня, розроблена для того, щоб зробити біткоїн-транзакції дешевими, швидкими та зручними для користувача, стає все більш популярною в міру того, як біткоїн перетворюється із засобу заощадження на засіб обміну. Кількість транзакцій, що виконуються в мережі Lightning Network за одиницю часу, буде прямим індикатором зростання біткоїна як грошового інструменту.

Оскільки дедалі більше енергетичних проєктів використовують переваги майнінгу біткоїнів, енергетична революція Накамото вимірюватиметься шляхом відстеження наступного:

  1. Кількість тонн еквівалента вуглекислого газу, яка зменшується на одиницю енергії, що споживається майнерами біткоїнів за одиницю часу.
  2. Потужність, що виробляється віддаленими джерелами енергії, була б нежиттєздатною без майнінгу біткоїнів.
  3. Потужність, що виробляється переривчастими (і відновлюваними) джерелами енергії, яка була б нежиттєздатною за відсутності майнінгу біткоїнів.

У міру того, як ми отримуватимемо більше даних як про Lightning Network, так і про взаємодію майнінгу біткоїнів та енергетичного сектору, ми зможемо порівняти, наскільки кожна з революцій Накамото прогресує з часом. Як говорилося раніше, хоч не буде такого моменту, коли будь-яка з революцій офіційно відбудеться, ми принаймні зможемо виміряти швидкість, з якою кожна з них розвивається.

Що ми тепер знаємо про подвійні революції

Поточні дані показують, що зростання власників біткоїнів сповільнилося порівняно зі зростанням майнінгу. Якщо ці тенденції збережуться і використання відновлюваних джерел енергії біткоїн-майнерами залишатиметься одним із найекологічніших на планеті, то друга революція Накамото справді може обігнати першу. Біткоїн може здобути репутацію важливого активу у боротьбі з глобальним потеплінням, яка буде змагатися з його зростаючою репутацією наступного глобального резервного активу.

Ненавмисна енергетична революція Накамото продовжуватиме набирати силу. На щастя для людства, немає значення, яка з революцій Накамото відбувається швидше. Ми всі виграємо завдяки значному збільшенню грошей та енергії.

Це гостьовий пост Кента Халлібертона, президента та головного операційного директора Sazmining. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024
Сендвіч «Рубен» та активація CTV Сендвіч «Рубен» та активація CTV Ви бачили ці бутерброди замість фото профілю? Вони є соціальним сигналом у спробі досягти консенсусу щодо активації змін у Біткоїні. George 203 11 лютого 2024