Довірені треті сторони – це прогалини в безпеці

Довірені треті сторони – це прогалини в безпеці

Нещодавній крах FTX продемонстрував недоліки третіх сторін. Успішні підприємства у майбутньому будуть використовувати мультипідпис у своїй діяльності.

Нижче наведено уривок з випуску #1283 Марті Бента: «Довірені треті сторони – це дірки в безпеці».

Твіт

Злощасна подія, яка затягнулася на більшу частину 2022 року, схоже, суттєво вплинула на Genesis Trading та її материнську компанію Digital Currency Group (DCG). Стало очевидним, що Genesis мала не найкращий процес комплексної перевірки при видачі кредитів контрагентам, тому що цього року їм довелося списати до нуля два дев'ятизначні кредити після того, як вони позичили гроші Three Arrows Capital і Alameda Research.

Діра, яку ці проблемні кредити залишили в балансі Genesis, змусила компанію заборонити зняття коштів; своєю чергою, легітимність Grayscale Bitcoin Investment Trust (GBTC), дочірньої компанії Genesis, починає викликати сумніви. Що ще гірше, схоже, що Genesis позичила DCG 1,1 мільярда доларів за раніше нерозкритим векселем. Багато хто вважає, що Genesis і DCG зараз перебувають на межі банкрутства. Це пояснює, чому DCG щосили намагається зібрати 1 мільярд доларів як екстрений фонд за останні кілька днів. Все це виглядає досить жахливо.

Якщо DCG та її дочірні компанії розоряться, ми, ймовірно, повернемося в темний куток інтернету, обговорюючи крах компаній, які розорилися через їхні зв'язки з Genesis та залежність від DCG як інвесторів. Шоу триває!

Ця аварія поїзда в уповільненій зйомці дає будь-кому, хто здатний відвести погляд, можливість засвоїти дуже важливий урок: довірені треті сторони – це прогалини в безпеці. Будь-хто, хто був із Біткоїном досить довго, засвоїв цей урок дуже добре. Це причина, через яку Біткоїн взагалі існує. Проблема довіри – перша проблема, яку Сатоші Накамото пояснює після того, як поділився посиланням на v0.1 програмного забезпечення Біткоїна в електронному листі, який він написав до списку розсилки P2P Foundation, коли запускав проєкт у 2009 році.

«Корінь проблеми традиційної валюти – у довірі, необхідній для того, щоб вона працювала. Треба довіряти центральному банку, щоб він не знецінював валюту, але історія фіатних валют сповнена порушень цієї довіри. Треба довіряти банкам, які зберігають наші гроші та переказують їх в електронному вигляді, але вони видають їх у борг у хвилях кредитних бульбашок, маючи ледве частку резерву. Ми повинні довіряти їм нашу конфіденційність, щоб вони не дозволили викрадачам особистих даних спустошити наші рахунки. Їхні величезні накладні витрати роблять мікроплатежі неможливими», - Сатоші Накамото.

Неймовірно, що ціла індустрія, яка ґрунтується на довірі, була побудована навколо інструменту, який був створений, щоб повністю виключити його з рівняння. Цьогорічні події свідчать про те, що багато людей не прислухалися до попередження Накамото. Багато людей, у тому числі й ваш друг Марті, категорично попереджали інших, щоб вони не взаємодіяли з централізованими біржами, які стверджують, що можуть зберігати ваші біткоїни у більшій безпеці, ніж ви, або кредиторами, які обіцяють надати вам дохід, якщо ви дозволите їм позичити ваші біткоїни та фінансові продукти, і позиціюють це як чудовий спосіб отримати доступ до біткоїнів без «клопоту», пов'язаних із фактичною взаємодією з протоколом. Ось чому все це відбувається; «Marty's Bent» починався як спосіб навчити вас, фанатиків, тому, як працює Біткоїн, чому це важливо і що ви можете зробити, щоб реалізувати силу цієї революційної технології, використовуючи її правильно.

Багато хто прийняв цю пораду близько до серця, а багато ні – про що свідчить популярність BlockFi, FTX, Genesis, GBTC та подібних до них. Нехтування попередженням призвело до того, що уявна цінність на десятки мільярдів доларів випарувалася протягом кількох тижнів. Тепер люди прокидаються і виявляють, що біткоїни, якими, на їхню думку, вони володіли, або ніколи не існували, або були витрачені третьою стороною, якій вони довіряли, – це дуже дорогий урок.

Пил все ще літає, гнаний вітрами, які, здається, стають все більш турбулентними, але в результаті він осяде. Коли це станеться, я вважаю, що переможцями стануть ті, хто прислухався до попередження про те, що «довірені треті сторони – це дірки у безпеці», та впровадили елемент недовірливості у свій стек продуктів. Особливо ті, хто хотів би пропонувати фінансові послуги та продукти з біткоїнами. Переможцями стануть ті компанії, які навчаться використовувати нативні властивості Біткоїна, зокрема, можливість створювати мультипідписні гаманці. Епоха передачі вашого біткоїна компанії, яка надає вам орієнтовані на біткоїни фінансові послуги без рішень з мультипідписом, має закінчитися. У біткоїнерів немає причин взаємодіяти з рішеннями «чорної скриньки», які досі домінували на ринку.

Майбутнє фінансових продуктів на основі біткоїн-стандарту – це мультипідписні кворуми, які розподіляють ризик між зацікавленими сторонами, які контролюють різні ключі. Вже існують компанії, які надали ринку стандарт безпечних та відповідальних продуктів, які використовують кворуми з кількома підписами. Биткоїнери повинні бути впевнені, що якщо вони використовують свої біткоїни як заставу для отримання доларової ліквідності через кредитний продукт, вони дійсно отримають свої біткоїни назад, коли погасять свій кредит. Кворуми з кількома підписами, які дозволяють особі, яка бере позику, тримати ключ у кворумі, забезпечують цю впевненість. Оскільки позичальник має ключ у кворумі з мультипідписом 2 з 3, він може бачити гаманець, в якому знаходиться його застава. Він може бути впевненим, що його сатоші не будуть повторно закладені й що вони будуть там коли кредит буде виплачено, а застава повернеться у його володіння. Це чудова річ. До того ж це революційно.

Це майбутнє фінансів. Не бачення «DeFi», висунуте дегенератами, які створюють економіку обміну токенів країни шиткоїнів. Розподілений ризик між різними контрагентами забезпечує впевненість користувачів та усуває єдині точки відмови. Виграють компанії, які зрозуміють це і створять таке майбутнє.

Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024
Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн як система за своєю суттю захищений і побудований на концепції ентропії, що збільшує випадковість. Це те, що насправді пов'язує Біткоїн та фізичні закони природи. Сідні Брайт 13 квітня 2024
На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей Поточний стан проєктів цифрових валют центральних банків, резюмований Ефрат Фенігсон, незалежною журналісткою та ведучою подкасту You're The Voice. Ефрат Фенігсон 07 квітня 2024