У Нідерландах протести проти CBDC

У Нідерландах протести проти CBDC

Люди закликають купувати біткоїн, а не запускати цифрові валюти центробанків.

У Нідерландах відбулися масові протести. Мітингувальники виступили проти інтеграції цифрових валют центральних банків (CBDC) через загрози приватності та порушення їхніх базових прав, повідомляє Bitcoin Magazine.

Протест пройшов організовано та мирно. Широко використовувалися плакати й гасла, що видавали невдоволення офіційним курсом ЄС у цифровій сфері. «Досить фінансувати державу, купуйте Біткоїн!» – можна було прочитати на одному з плакатів.

Протести у Нідерландах. Джерело: Bitcoin Magazine
Протести у Нідерландах. Джерело: Bitcoin Magazine

Учасники акції характеризували CBDC як «цифрову в’язницю». Вони невдоволені тим, що офіційні органи матимуть майже абсолютний контроль над їхніми транзакціями та рахунками. Держава також матиме можливість забороняти або обмежувати операції громадян та резидентів.

Що таке CBDC

CBDC (central bank digital currency) – цифрова валюта, що випускається центральним банком країни. Вона також використовує криптографічні технології, але, на відміну від Біткоїна, застосовує приватний, а не публічний блокчейн.

Таким чином досягається централізація технології із можливістю запровадження санкцій та обмежень до користувачів у випадках, що буде визначено регуляторними органами. Приватність фінансової діяльності буде повністю відсутня на кожному з етапів використання CBDC.

Як конфіденційно використовувати біткоїн
Як конфіденційно використовувати біткоїн
Скоріш за все, оптимальне рішення буде включати одну або декілька з наведених оп...
Bitcoin Magazine 05 серпня 2022

Як цю проблему розв’язує Біткоїн

Біткоїн ефективно попереджає такі ризики. По-перше, він не потребує авторизації та дозволяє генерувати нові адреси кожного разу для максимізації приватності. По-друге, користувачі можуть використовувати повну ноду для незалежної перевірки своїх транзакцій без посередників. По-третє, існує можливість використовувати CoinJoin та інші застосунки для ускладнення відстежування всіх транзакцій певного користувача. Насамкінець Біткоїн – це повністю децентралізована система, що використовує публічний блокчейн та унеможливлює цензуру.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн піднявся вище $71 000, акції MicroStrategy дохідніші за BTC, біткоїн-продукти з’являться на LSE, кількість активних біткоїн-банкоматів зменшилася, Дональд Трамп збирає BTC на вибори, у Венесуелі заборонили майнінг, кит сплатив $7 за переказ $1 млрд у BTC. Володимир Гришенко 24 травня 2024
Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Монети були видобуті у 2010 році, коли творець Біткоїна ще був активним у спільноті. Володимир Гришенко 24 травня 2024
У США хочуть заборонити CBDC У США хочуть заборонити CBDC Ухвалений конгресменами законопроєкт не дозволяє використовувати цифрові гроші центробанку для реалізації монетарної політики. Володимир Гришенко 24 травня 2024