У Нідерландах протести проти CBDC

У Нідерландах протести проти CBDC

Люди закликають купувати біткоїн, а не запускати цифрові валюти центробанків.

У Нідерландах відбулися масові протести. Мітингувальники виступили проти інтеграції цифрових валют центральних банків (CBDC) через загрози приватності та порушення їхніх базових прав, повідомляє Bitcoin Magazine.

Протест пройшов організовано та мирно. Широко використовувалися плакати й гасла, що видавали невдоволення офіційним курсом ЄС у цифровій сфері. «Досить фінансувати державу, купуйте Біткоїн!» – можна було прочитати на одному з плакатів.

Протести у Нідерландах. Джерело: Bitcoin Magazine
Протести у Нідерландах. Джерело: Bitcoin Magazine

Учасники акції характеризували CBDC як «цифрову в’язницю». Вони невдоволені тим, що офіційні органи матимуть майже абсолютний контроль над їхніми транзакціями та рахунками. Держава також матиме можливість забороняти або обмежувати операції громадян та резидентів.

Що таке CBDC

CBDC (central bank digital currency) – цифрова валюта, що випускається центральним банком країни. Вона також використовує криптографічні технології, але, на відміну від Біткоїна, застосовує приватний, а не публічний блокчейн.

Таким чином досягається централізація технології із можливістю запровадження санкцій та обмежень до користувачів у випадках, що буде визначено регуляторними органами. Приватність фінансової діяльності буде повністю відсутня на кожному з етапів використання CBDC.

Як конфіденційно використовувати біткоїн
Як конфіденційно використовувати біткоїн
Скоріш за все, оптимальне рішення буде включати одну або декілька з наведених оп...
Bitcoin Magazine 05 серпня 2022

Як цю проблему розв’язує Біткоїн

Біткоїн ефективно попереджає такі ризики. По-перше, він не потребує авторизації та дозволяє генерувати нові адреси кожного разу для максимізації приватності. По-друге, користувачі можуть використовувати повну ноду для незалежної перевірки своїх транзакцій без посередників. По-третє, існує можливість використовувати CoinJoin та інші застосунки для ускладнення відстежування всіх транзакцій певного користувача. Насамкінець Біткоїн – це повністю децентралізована система, що використовує публічний блокчейн та унеможливлює цензуру.

NASDAQ почне зберігати біткоїни NASDAQ почне зберігати біткоїни Біржовий гігант прагне працювати за моделлю компанії Fidelity. Юлiя Савицька 27 березня 2023
Інвестори переводять кошти з банків у BTC Інвестори переводять кошти з банків у BTC Банківська криза прискорила зростання вартості головного цифрового активу. Дмитро Харьков 27 березня 2023
Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023