Економіка Біткоїна вже циклічна

Економіка Біткоїна вже циклічна

Ми можемо краще зрозуміти просування Біткоїна до ширшої економіки замкнутого циклу через призму необхідності.

Біткоїн – це ідеальні гроші. Він втілює у собі всі властивості та функції грошей:

1. Збереження вартості

2. Засіб обміну

3. Розрахункова одиниця

…і робить це таким чином, щоб будь-яка людина чи учасник із будь-якої точки світу могла:

1. Робити заощадження, і щоб його кошти не були непомітно вкрадені

2. Витрачати без отримання дозволу на що або з ким їм дозволено це робити від будь-якої установи

3. Вести облік та перевіряти, що у них є, коли вони це отримали та скільки це становить щодо загальної кількості.

Щобільше, все це можливо без будь-якого довіреного посередника, державного регулювання, пруденційного нагляду чи «указів помазаників».

Гроші, мабуть, найважливіший винахід людства, бо це соціальна технологія, а ми за визначенням – соціальний вид. Гроші – це механізм, за допомогою якого ми вимірюємо чи намагаємося кількісно оцінити складні речі як у матеріальній сфері, такі як час, енергія та матеріальні ресурси, так і більш метафізичні за своєю природою речі, такі як «вартість», «репутація» та «якість».

В результаті гроші – це не просто «мірило», а й комунікаційна мережа. Це середовище, за допомогою якого стає можливим співробітництво вищого порядку.

Гроші мають вирішальне значення для формування будь-якого суспільства складнішого, ніж кілька сотень людей, і без них ми просто не можемо масштабувати цивілізацію. Не було б ні поділу праці, ні будь-якої іншої форми виробництва, крім самозабезпечення.

Отже, надворі 2022 рік. Пройшло приблизно 14 років з того часу, як Сатоші Накамото випустив офіційний документ про те, що стало вершиною грошей (принаймні на цій планеті).

Отже, яке це стосується циркулярності Біткоїна?

Що ж, якщо біткоїн – це наступні та останні глобальні гроші, то за визначенням (і за задумом) він уже циркулярний. Це грошова одиниця та фінансова мережа, яка вже включає всі елементи, необхідні для глобальної економічної системи.

Тож це не питання «якщо» чи навіть «коли», а скоріше питання прогресу, масштабів та необхідності.

У 2020 році я написав статтю під назвою «Біткоїн та блокування», в якій запропонував модель розуміння кривої довгострокового прийняття Біткоїна через призму необхідності. І це відповідь на питання про циклічність:

Коли циклічність? ? «У міру того, як це стає необхідністю».

«Необхідність – не тільки мати всіх винаходів, але і бабуся всіх змін».

Великі трансформації, такі як Біткоїн, – це прогресії, які поширюються у суспільстві меметичним чином.

Вони починаються непомітно і повільно, але в міру того, як набирають обертів як через власний розвиток, так і внаслідок зносу старої гвардії, вони прискорюються в геометричній прогресії.

І ось ми сьогодні у розпалі цього:

Експеримент з фіатом, який виходить з-під контролю, та необхідність використання Біткоїна як засіб заощаджень, платіжного механізму і, в якийсь момент, системи обліку швидко прискорюються та зближуються.

Коли ви дивитеся на сучасну економіку та паперові гроші, від яких вона залежить, ви розумієте, що більше не можете:

• Точно вимірювати продукт своєї праці чи вартість, створену над ринком

• Зберігати продукт своєї праці чи вартість, створену на ринку

• Вільно чи добровільно обмінювати продукт своєї праці чи цінність, створену на ринку.

Гроші більше не є «грошима» у справжньому значенні цього слова. Вони стали, як сказала б Стефані Келтон, просто «цифрами».

Джерело: news.bitcoin.com
Джерело: news.bitcoin.com

Вони стали безглуздими, віртуальними, довільними цифрами, які одна група може створити коштом решти гравців у грі. І хто ці гравці? Ну, це решта з нас, наші засоби для існування і наші мізерні природні ресурси.

Це модель світу, яка не може існувати довго, подібно до того, як дурень, який стрибає зі скелі, намагаючись злетіти, думає, що він переміг гравітацію протягом перших кількох секунд, поки він рухається вгору.

Коли ми трохи розширимо шкалу часу, ми виявимо, що гравітація надолужує втрачене. Завжди.

Інший приклад – вся система KYC/AML та безглузді нові розпорядження на кшталт «Правила обміну інформацією».

Гроші існують для того, щоб дві сторони, які не знають одна одну, могли обмінювати продукт свого часу та праці на речі, які кожна оцінює суб'єктивно. «Знання свого клієнта» докорінно суперечить сенсу існування грошей і масштабу, який вони повинні забезпечувати у суспільстві за допомогою ефективної торгівлі.

Уявіть собі всі витрачені даремно ресурси, які йдуть на:

• Непотрібна відповідність

• Знання всіх своїх клієнтів

• Повідомлення безглуздої статистики для AML (боротьба з відмиванням грошей)

• Ліцензування та правила

• Бюрократичні переговори та лобіювання

Уявіть, наскільки ефективнішими ми всі могли б бути та скільки ресурсів ми могли б заощадити та спрямувати на продуктивні цілі, якби нас не змушували грати у цю гру. І на довершення до всього, подумайте про те, наскільки вся ця «робота» ставить під загрозу конфіденційність усіх залучених «клієнтів». Подивіться повідомлення цих двох ідіотських компаній в Австралії, між якими різниця у тиждень:

Джерело: mozo.com.au
Джерело: mozo.com.au
Джерело: електронна пошта автора
Джерело: електронна пошта автора

Це божевілля.

Платежі та фінансова конфіденційність не покращаться під час теперішньої системи. Буде лише гірше.

Заощадження не будуть захищені за чинного режиму. Вони лише продовжуватимуть випаровуватися.

Саме тому необхідність Біткоїна як основи нової грошової та платіжної мережі буде тільки зростати, так само як і масштаби його циркулярності.

Альтернативи немає.

Це буде викликано як занепадом теперішньої фіатної системи, так і еволюцією грошей від нуля до одиниці, яку представляє Біткоїн.

Несумісність

Однією з найважливіших і, для багатьох, переконливих особливостей Біткоїна є несумісність, особливо зі статусом-кво або застарілими грошима та платежами.

Біткоїн принципово не схожий ні на що, що існує нині, і тому він за визначенням замкнутий. Біткоїн може переміщатися тільки мережею Біткоїн. Будь-який біткоїн, який виглядає так, ніби він взаємодіє із застарілою системою або, можливо, навіть з іншими «криптомережами», це просто паперовий біткоїн.

Біткоїн по-справжньому розпізнається тільки в мережі Біткоїна, і навпаки: мережа Біткоїна корисна тільки тією мірою, якою по ній можна переміщувати біткоїни. Біткоїн може жити тільки в мережі Біткоїна.

Про яку ще циклічність можна просити? Це не якийсь інтероперабельний шиткоїн, або біржа а-ля FTX або BlockFi, або цифрова база даних з балами. Це зовсім інший звір, якого мало хто розуміє, особливо ті, хто досить зарозумілий чи дурний, щоб думати, що він якось більший чи значніший від самого Біткоїна.

Біткоїн також відрізняється від будь-якої іншої форми платежів і грошей, як інтернет відрізняється від флагманської системи зв'язку, створеної Чингісханом майже 1000 років тому.

Це повна зміна парадигми. Це відкриття та винахід, з нуля.

Від нуля до чогось вартісного

Варто відзначити, що перетворення нуля на одиницю не завжди розглядається як «покращення» на початку, особливо що стосується мереж. Вони принципово різні та вимагають участі та енергії від учасника, як енергія активації у хімічній реакції. Але в міру того, як з'являються нові «каталізатори», і різні учасники виявляють, що у них достатньо «енергії», щоб змінитися (при необхідності), рух поширюється каскадом, досягаючи як маси, так і масштабу, і ми оглядаємося назад, запитуючи себе, як ми раніше жили без цього.

Ось як ми всі оглядатимемося на Біткоїн через десятиліття.

Майбутні покоління, які зможуть вільно здійснювати глобальні, миттєві та безпечні транзакції з грошима, які завжди в наявності та непідкупні, будуть оглядатися назад на цей період фіатної історії та дивуватися, як хтось міг бути настільки дурним, щоб думати що економіка Стефані Келтон, де 2 + 2 = 435, буде існувати далі.

Так само як зараз ми сприймаємо такі речі, як електрика, інтернет, Uber або соціальні мережі, ми теж сприйматимемо Біткоїн як належне. Люди сміялися з перших піонерів електрики – Ніколою Тесла, Джорджем Вестінгаузом і навіть Томасом Едісоном. Вони не могли зрозуміти, для чого нам потрібно використовувати цю таємничу силу від Бога, окрім, можливо, світла.

Так само було і з інтернетом. «Найбільші розуми» того часу не могли уявити щось більше, ніж химерне середовище для відео та конференц-зв'язку. Деякі бачили потенціал онлайн-покупок, але так тривало приблизно два десятиліття. Тепер він становить основу майже кожної великої галузі та є артерією сучасної цивілізації.

Я міг би продовжувати, але, гадаю, ви вловили суть.

Насамкінець, щоб зрозуміти циркулярність Біткоїна, вам потрібно поглянути на цілісну функціональність Біткоїна через призму необхідності і часу, і вам потрібно відчути несумісність або парадигматичні зрушення, які відбуваються з типами відкриттів або інновації від нуля до одиниці (Біткоїн є сумішшю того й іншого).

Біткоїн зрештою перемагає, бо час на його боці. Біткоїн – це те, куди рухається шайба.

Застаріла система програє, тому що вона веде безнадійну битву з ентропією, і кожен крок, який вона намагається зробити, щоб урятувати себе, насправді є рухом до самознищення. Застаріла система – це місце, де була шайба.

Для фіату все закінчено. Просто це займе час, який будь-якій людині здасться довгим, але насправді це дуже, дуже короткий час за шкалою часу цивілізації.

В якийсь прекрасний час ми живемо.

Це гостьовий пост Алекса Свєцкі, автора «НеКомуністичного маніфесту», засновника The Bitcoin Times та ведучого «Подкасту Wake Up Podcast with Svetski». Позиції, висловлені в цій статті, належать автору і не обов'язково відображають погляди BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024