Знайомтесь: Core-розробник, який використовує Біткоїн для гуманітарної допомоги Україні

Знайомтесь: Core-розробник, який використовує Біткоїн для гуманітарної допомоги Україні

Гліб, український розробник Bitcoin Core з 2018 року, використовує BTC для доставки гуманітарних вантажів до охоплених війною районів своєї рідної країни.

Демонструючи свою унікальну корисність на світовій арені, Біткоїн допоміг українським збройним силам і неурядовим організаціям зібрати гроші від закордонних благодійників, щоб дати відсіч російському вторгненню, яке почалося наприкінці лютого на тлі зростання напруженості між двома країнами, оскільки Україна прагнула створити більш тісні зв'язки з Європейським Союзом та НАТО.

Але військова допомога – це не все, чим Біткоїн став корисним для українського народу. Валюта однорангової мережі (P2P) також дозволяє Біткоїн-розробнику отримувати міжнародні анонімні пожертвування для задоволення місцевого попиту на фінансування та гуманітарну допомогу.

«Я намагаюся зосередитися на виконанні невеликих запитів на фінансування від невеликої мережі волонтерів у Києві та інших містах», – сказав Bitcoin Magazine Гліб, Біткоїн-розробник із Харкова. «На жаль, у Харкові це не працює, бо з логістикою є великі проблеми, а гроші там практично марні. Таким чином, ми повинні самі завантажувати тут наші вантажівки чи вагони поїздів та відправляти їх туди».

Гліб та його команда завантажили фургон продуктами, одягом та медикаментами для допомоги дітям у Харкові.
Гліб та його команда завантажили фургон продуктами, одягом та медикаментами для допомоги дітям у Харкові.

Битва за незалежність

У той час як президент Росії Владімір Путін, у спробах узаконити своє вторгнення, намагається стверджувати, що росіяни та українці – це один народ, а не дві окремі нації, українці стоять на своєму і захищають свій суверенітет.

«Радянський Союз щосили намагався просувати цей наратив, наприклад, забороняючи українську мову та примусово депортуючи цілі українські села, заселяючи їх росіянами», – сказав Гліб про конфлікт загалом. «Вказівка ​​[на] нашу схожість викликає в українців лише негативні емоції, тому що нас часто змушували замінювати унікальні речі, і зараз Путін дотримується тієї ж стратегії».

Гліб є розробником Bitcoin Core з 2018 року, за ці роки він кілька разів виступав з доповідями про Біткоїн та його розвиток. Він став співавтором офіційного документа CoinPool, який описував пропозицію щодо масштабування Біткоїна, що дозволило б користувачам без дозволу проводити платежі поза мережею, використовуючи один і той же UTXO. Документ вийшов за кілька днів до початку російсько-української війни.

Гліб розпочав свій шлях у Біткоїні багато років тому, працюючи над створенням найбільшої в Україні криптовалютної біржі Kuna. Пізніше розробник скористався можливістю глибше зануритися у розробку Біткоїна на рівні протоколу під час магістерської програми в Університеті Британської Колумбії у Ванкувері. Перебування Гліба на заході привело його до роботи з Біткоїн-компаніями Blockstream та Chaincode, а також до переїзду до Нью-Йорка.

«Коли розпочався COVID, мені довелося повернутися до України через оформлення документів, але я завжди думав, що це є тимчасово», – сказав Гліб. «Коли з оформленням документів було покінчено, я зрозумів, що хочу залишитися в Україні, бо це мій дім, і мені тут подобається: люди, свобода, найшвидший розвиток».

Однак розвиток України зупинився, коли країна зазнала вторгнення, що змусило багатьох зосередитися на допомозі своїм ближнім у будь-який можливий спосіб. Для Гліба це означало використання його досвіду роботи з Біткоїном для полегшення отримання пожертвувань на міжнародному рівні та підтримки операцій на місцевому рівні.

«Біткоїн насамперед був чудовим інструментом для збору коштів. Я просто не можу уявити, як це зробити через фіат», – сказав Гліб. «По-друге, тут висока ліквідність, тому це чудовий інструмент для отримання доларів США, євро чи українських гривень для місцевих завдань. За деякі послуги я розплачуюся біткоїнами одразу. Наприклад, ми купили два вживані фургони в Польщі за біткоїни. Потім автомобілі використовуються моїми довіреними водіями для доставляння вантажів до зони бойових дій та евакуації людей».

Перед розробником стоїть завдання зробити потроху всього, у тому числі управління отриманим фінансуванням, координація внутрішніх та зовнішніх волонтерів та тісне співробітництво з членами своєї команди для надання необхідної підтримки там, де вона найбільше потрібна. Але Гліб працює не один; його команда складається з однієї людини, яка приймає вхідні запити та керує логістикою, двох водіїв та чотирьох волонтерів на місцях у Києві та Харкові.

Гліб (ліворуч) і частина його команди ховаються в бомбосховищі.
Гліб (ліворуч) і частина його команди ховаються в бомбосховищі.

Використання біткоїнів на місцях в Україні

«Ми тісно співпрацюємо з двома іншими групами: однією групою дуже креативних стартаперів, які оптимізують логістику через кордон, та групою близьких друзів, які підтримують Біткоїн, які зосереджені на пошуку товарів з-за кордону», – сказав Гліб.

Біткоїн-розробник уточнив, що, хоча деякі постачальники приймають біткоїни, інші віддають перевагу фіату. Щоб заповнити прогалину, група використовує бот в Telegram, який у мирний час застосовувався для продажу біткоїнів за фіат з дебетової картки раз на місяць.

«Тепер їхня команда надає мені свого агента на місці. Він веде всі угоди у режимі P2P», – сказав Гліб. «Мені потрібно було 2000 доларів готівкою, щоб купити машину. Я пішов до агента, і ще один хлопець прийшов із готівкою у доларах. Угода відбулася відразу».

За словами Гліба, автомобіль був придбаний для доставлення до Києва медикаментів на суму 20 000 доларів та харчових продуктів та товарів для дітей на суму 10 000 доларів.

Він додав, що цей процес надійніший і ефективніший, ніж у банків, оскільки для традиційної системи це іноді може зайняти кілька годин через проблеми на боці агента. Щобільше, у той час, як його агент бере комісію у розмірі 1% за конвертацію гривні в долари США за необхідності, за аналогічної альтернативи в традиційному обміні валюти стягуватиметься майже 25%, сказав він.

Більшість роботи пов'язана з направленням отриманих пожертвувань в біткоїнах тим областям, які потребують найбільшої підтримки.
Більшість роботи пов'язана з направленням отриманих пожертвувань в біткоїнах тим областям, які потребують найбільшої підтримки.

«На доставленні вантажів все не закінчується», – зауважує Гліб. «Для однієї поїздки із Західної України до Києва ми купили машину, завантажили її гуманітарним вантажем та відправили туди нашого водія. Машина залишиться у Києві для волонтерських потреб на місцях».

В іншому випадку розробник фінансував місцеві зусилля у Києві та Чернігові, відправляючи гроші своїм довіреним волонтерам на місцях, які купували та доставляли їжу до притулків, де ховалися сироти.

У той час як сотні тисяч українців намагалися втекти з країни, рятуючись від війни, Гліб вирішив залишитися і допомогти активізувати зусилля на місцях з доставляння медичної та продовольчої допомоги жертвам російського вторгнення. Він був у Києві, коли почалися перші вибухи, і поїхав на Західну Україну, бо думав, що Росія рухатиметься швидкими кроками та зрештою захопить столицю.

«Потім мої друзі поїхали до кордону, щоб залишити країну, але я вирішив залишитися», - сказав він. «Я відчував, що можу бути корисним тут, так чи інакше. Тому я просто переїхав до невеликого містечка на Західній Україні, місця, де я можу бути кориснішим, де мені не потрібно проводити години в укриттях».

Що стосується подальших кроків, Гліб сказав, що на поки йому важко планувати, оскільки він щосили намагається подолати «фазу заперечення», як він висловився, коли він хоче, щоб усе вирішилося за тиждень. Проте, команда погодила «запасний план» переїзду до сільської місцевості, у більш безпечну частину України, якщо війна не почне швидко вщухати. Гліб пояснив, що їхній план Б – купити будинок на власні кошти «і навчитися в ньому жити».

На тлі конфлікту, що наростає, та щоденних гуманітарних операцій на місцях Гліб знайшов час, щоб розробити покрокове керівництво для росіян, зацікавлених в анонімних пожертвах біткоїнів на підтримку українських зусиль. Основна сторінка групи для пожертв також активна і працює на екземплярі сервера BTCPay, який автоматично генерує нову адресу для кожного пожертвування. Станом на 9 березня вдалося зібрати 3,1 BTC, які були витрачені на гуманітарну допомогу.

«З надією, що це незабаром закінчиться на досить позитивній ноті, ми готові продовжити нашу місію, якщо нам вдасться зібрати більше коштів у біткоїнах», – сказав Гліб.

У вас є можливість особисто поспілкуватися з Глібом Науменком і поставити йому будь-які питання на першому Біткоїн-мітапі, організованому Bitcoin Magazine, який відбудеться 24 листопада.

Докладніше читайте про це тут.

Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024
Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн як система за своєю суттю захищений і побудований на концепції ентропії, що збільшує випадковість. Це те, що насправді пов'язує Біткоїн та фізичні закони природи. Сідні Брайт 13 квітня 2024
На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей Поточний стан проєктів цифрових валют центральних банків, резюмований Ефрат Фенігсон, незалежною журналісткою та ведучою подкасту You're The Voice. Ефрат Фенігсон 07 квітня 2024