Створення Біткоїн-стандарту в Португалії

Створення Біткоїн-стандарту в Португалії

Гарний краєвид Португалії, волелюбні люди та дружнє законодавство роблять її ідеальною домівкою для Біткоїна.

Давним-давно, коли вважалося, що земля плоска, люди думали, що вона закінчується приблизно тут, у Португалії, де я пишу цю статтю. І якщо подивитися на море, то можна зрозуміти чому – сіра Атлантика простягається скільки бачить око до Америки в один бік та до Північної Африки в інший. Назви, що належать до краю землі (Фістерра, Фіністерре), поширені вздовж атлантичного узбережжя.

Джерело зображення: Автор
Джерело зображення: Автор

Процес отримання візи в Португалію для неєвропейців хоч і дещо повільний, але посильний і вам не обов'язково розлучатися з надто великою частиною вашої Біткоїн-заначки. Віза D7, наприклад, вимагає лише, щоб ви вказали джерело доходу або пасивний дохід (і так, вони розглядають зберігання біткоїнів як засіб пасивного доходу) та еквівалент дворічної мінімальної заробітної плати на вашому банківському рахунку.

Для будь-кого, хто колись був у Португалії, мені навряд чи потрібно розповідати про її красу. Клімат, гарний краєвид, їжа, неймовірно доброзичлива та тепла культура говорять самі за себе. Вона набагато менше зосереджена на підтримці зовнішнього вигляду та статусу ніж інші середземноморські країни Італія та Іспанія. Для тих, хто хоче вести здоровий спосіб життя на свіжому повітрі, чи це походи, серфінг, катання на мотоциклі або верхова їзда, Португалія – це рай. Для тих, хто хоче створити тут сім'ю, це, як правило, безпечне середовище з низьким рівнем злочинності, гідною охороною здоров'я, декількома визначними міжнародними школами та жвавою домашньою чи альтернативною шкільною спільнотою.

В історії Португалії є дещо, що робить її придатною для ролі Біткоїн-гавані. Країна перебувала під диктатурою з середини 1920-х до середини 1970-х років, а це означає, що політичне придушення та цензура досі живі у спогадах місцевого населення. Бідність була тут нормою, особливо до того, як Португалія приєдналася до Європейського союзу в 80-х роках, однак Португалія досі залишається однією з найбідніших країн Європи.

Приплив біткоїнерів неминуче приносить із собою більше статку, живлячи місцеву економіку. Історія Португалії, привабливий спосіб життя та сприятливе для біткоїнів податкове законодавство роблять її благодатним ґрунтом для Біткоїн-спільноти.

А ще є типи людей, яких Португалія завжди приваблювала як іммігрантів.

У тих, кого викинуло і хто пустив коріння тут, на далекому півдні Європи, є, як на мене, деякі спільні риси. Багато хто з нас приїхав, щоб забрати своїх дітей із жорсткої та обмежувальної шкільної системи Північної Європи. Багато хто купив землю і прагне самозабезпечення. Багато хто є цифровими кочівниками, які шукають спільноти – особливо на півночі, у Лісабоні. Багато хто працює своїми руками та виробляє товари на продаж. Загалом Португалія приваблює і завжди приваблювала волелюбних іммігрантів. І я можу сказати вам зі свого досвіду, що ці люди – природжені біткоїнери. Дати помаранчеву пігулку тут все одно що постукати у відчинені двері, хоча багато хто ніколи не чув про Біткоїн. Запитайте їх, чи вони хочуть децентралізованих, дефляційних, стійких до цензури грошей, і відповідь пролунає гучно: «Так!»

Ніхто з нас, звичайно, не знає, що принесе майбутнє, але хай там як, схоже, нам не слід недооцінювати людську цінність нашої однорангової мережі. Що мені найбільше сподобалося за той короткий період, який я провела на Біткоїн-Біч у Сальвадорі, так це інтернаціональний натовп, який не хотів нічого, крім як поговорити про Біткоїн за вечерею. Але переваги активної Біткоїн-спільноти мають не лише соціальний характер. Ми всі бачимо, що настають важкі часи з гіперінфляцією та дефіцитом – для цих проблем реалістичне рішення дає лише паралельна економіка.

Під час COVID-19 деякі мої друзі відкрили на своїх землях так звані приватні ринки. Незабаром перші 10 кіосків розширилися, і коли я прибула із візитом, там було кілька сотень покупців. У кіосках продавалися місцевий мед, гриби, одяг, біовугільні пальники, яйця, м'ясо, прикраси, місцеві спиртні напої, свічки та мідні прикраси. Пропонували циркові майстер-класи для дітей, ремонт одягу – була жива музика та святкова атмосфера. Подібні ініціативи відмінно підходять для впровадження біткоїнів як ідеальної валюти для паралельної місцевої економіки з усіма перевагами, пропонованими Lightning. Як біткоїнери, ми маємо активно використовувати ці можливості. Найближчим часом я проведу семінар «Біткоїн для початківців», організований через групу Telegram.

На пляжі Мейя Прайя на південному узбережжі починають проростати перші зелені паростки Bitcoin Beach Europe. Поки що це лише один маленький пляжний бар. Але якщо ви підете в бар Bam Bam Beach у п'ятницю ввечері, ви знайдете там живу музику та активний інтернаціональний натовп біткоїнерів, які обмінюються історіями та платять за холодне пиво за допомогою Lightning. Поступово з'являються інші ініціативи. Фермерський магазин, що належить моєму близькому другу, також приймає сатоші як оплату. Піцерія на південному узбережжі Бургау теж. Як і стейк-хаус в Алмансілі. Один за одним з'являються Біткоїн-бізнеси, і вони процвітають.

Для європейського біткоїнера США здаються принадним центром Біткоїн-зустріч на регулярній основі, особливо в Нешвіллі та Остіні. Тут, у Європі, ми повинні працювати трохи старанніше, щоб отримати час для контакту з Біткоїном та спілкування. Але ще не було кращого часу для європейських біткоїнерів, щоб зібратися та почати проводити зустрічі, інформаційні сесії та почати створювати спільноти.

Сім'я на першому місці, спільнота – на другому. Цілісність сімейних відносин вимагає часу, зусиль, прихильності та уваги, і створення та збереження спільноти вимагають того ж. Португалія забезпечує гостинність, якої ми потребуємо для європейської Біткоїн-спільноти та економіки – вона має потенціал стати серцем Біткоїна в Європі. Але найголовніше, що ми всі робимо все можливе, щоб зробити свій внесок у помаранчеве цунамі, яким стане гіпербіткоїнізація. «Відновити краще, ніж було», – кажуть наші політики, і я повністю з цим згодна – позбавляючи фінансування їхніх режимів, відмовляючись від них, купуючи біткоїни, допомагаючи оточенню купувати біткоїни та створюючи спільноту, в якій ми хочемо жити самі, з нуля.

Це гостьовий пост Холлі Янг, докторки філософії, активної учасниці португальської Біткоїн-спільноти. Висловлені погляди є її власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024
Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн як система за своєю суттю захищений і побудований на концепції ентропії, що збільшує випадковість. Це те, що насправді пов'язує Біткоїн та фізичні закони природи. Сідні Брайт 13 квітня 2024
На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей Поточний стан проєктів цифрових валют центральних банків, резюмований Ефрат Фенігсон, незалежною журналісткою та ведучою подкасту You're The Voice. Ефрат Фенігсон 07 квітня 2024