Біткоїн як світовий резервний актив

Біткоїн як світовий резервний актив

Шлях Біткоїна від концепції «електронної готівки» до справжніх міжнародних грошей.

Біткоїн не стоїть на місці та постійно еволюціонує. Він народився, за словами Сатоші Накамото, як «однорангова електронна система готівки», і залишався таким доти, доки перші співробітники проєкту не почали помічати, що еволюція (відповідно до теорії ігор) яку він пропонує, в майбутньому зробить біткоїн формою цифрового сховища вартості, чимось схожим на золото, але в нематеріальному форматі.

Монетарна емісія біткоїна фіксована і має ліміт у 21 млн BTC. Спосіб, у який нові біткоїни вводяться в економіку є протилежним тому, до якого ми звикли у фіатному світі. Грошова емісія біткоїнів з роками зменшується, і чим менше випускається біткоїнів, тим менший вплив вони мають на ціни. Якщо дивитися крізь призму Біткоїна, ціни навпаки починають знижуватися, оскільки ця валюта з часом набуває все більшої цінності – BTC стає все більш дефіцитним та бажаним.

Протокол Біткоїна має всі шанси стати найдефіцитнішим активом. Це нагадує про Закон Грешема – краще використовувати погані гроші для повсякденних покупок і акумулювати кращі гроші (в цьому випадку BTC) для збереження цінності.

«Погані гроші завжди витісняють з обігу хороші»

Відтак знаючи, що біткоїн є найкращими з можливих грошей та враховуючи його заздалегідь визначену і незмінну емісію, він буде використовуватися в основному як захисний актив довгострокової цінності. Адже нездатність урядів різних країн світу утримувати свої валюти стабільними всім нам добре відома.

Дефляційна система Біткоїна, а також можливість переказати BTC в будь-яку точку світу за кілька хвилин (або секунд, якщо це Lightning Network) з незначними витратами, також робить його привабливим для приватних осіб і компаній. Вони можуть використовувати його як засіб обміну. Таким чином, на додаток до того, що Біткоїн поступово стає притулком для цінностей, він також має потенціал стати ідеальними грошима для міжнародної торгівлі.

Біткоїн перебуває у постійному розвитку. Враховуючи характер його відкритого та вільного вихідного коду, вже сьогодні його можна використовувати як мережу швидких платежів через згаданий протокол другого рівня.

Надати кожному можливість зберігати багатство в біткоїнах – була, мабуть, однією з головних цілей його творця. Саме тому мені так імпонує ідея децентралізованих твердих грошей, якими може користуватися кожен охочий. І котрі мають потенціал стати дійсно міжнародними грошима. Hodl!

Це гостьовий пост Ігоря Королишина, інвестора, аналітика та консультанта по інвестиціях. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024