Біткоїн як світовий резервний актив

Біткоїн як світовий резервний актив

Шлях Біткоїна від концепції «електронної готівки» до справжніх міжнародних грошей.

Біткоїн не стоїть на місці та постійно еволюціонує. Він народився, за словами Сатоші Накамото, як «однорангова електронна система готівки», і залишався таким доти, доки перші співробітники проєкту не почали помічати, що еволюція (відповідно до теорії ігор) яку він пропонує, в майбутньому зробить біткоїн формою цифрового сховища вартості, чимось схожим на золото, але в нематеріальному форматі.

Монетарна емісія біткоїна фіксована і має ліміт у 21 млн BTC. Спосіб, у який нові біткоїни вводяться в економіку є протилежним тому, до якого ми звикли у фіатному світі. Грошова емісія біткоїнів з роками зменшується, і чим менше випускається біткоїнів, тим менший вплив вони мають на ціни. Якщо дивитися крізь призму Біткоїна, ціни навпаки починають знижуватися, оскільки ця валюта з часом набуває все більшої цінності – BTC стає все більш дефіцитним та бажаним.

Протокол Біткоїна має всі шанси стати найдефіцитнішим активом. Це нагадує про Закон Грешема – краще використовувати погані гроші для повсякденних покупок і акумулювати кращі гроші (в цьому випадку BTC) для збереження цінності.

«Погані гроші завжди витісняють з обігу хороші»

Відтак знаючи, що біткоїн є найкращими з можливих грошей та враховуючи його заздалегідь визначену і незмінну емісію, він буде використовуватися в основному як захисний актив довгострокової цінності. Адже нездатність урядів різних країн світу утримувати свої валюти стабільними всім нам добре відома.

Дефляційна система Біткоїна, а також можливість переказати BTC в будь-яку точку світу за кілька хвилин (або секунд, якщо це Lightning Network) з незначними витратами, також робить його привабливим для приватних осіб і компаній. Вони можуть використовувати його як засіб обміну. Таким чином, на додаток до того, що Біткоїн поступово стає притулком для цінностей, він також має потенціал стати ідеальними грошима для міжнародної торгівлі.

Біткоїн перебуває у постійному розвитку. Враховуючи характер його відкритого та вільного вихідного коду, вже сьогодні його можна використовувати як мережу швидких платежів через згаданий протокол другого рівня.

Надати кожному можливість зберігати багатство в біткоїнах – була, мабуть, однією з головних цілей його творця. Саме тому мені так імпонує ідея децентралізованих твердих грошей, якими може користуватися кожен охочий. І котрі мають потенціал стати дійсно міжнародними грошима. Hodl!

Це гостьовий пост Ігоря Королишина, інвестора, аналітика та консультанта по інвестиціях. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Центробанкам доведеться адаптуватися до стандарту Біткоїна Центробанкам доведеться адаптуватися до стандарту Біткоїна Коли біткоїн стане світовою резервною валютою, центральні банки не зникнуть, але їм доведеться змінитися. Джонатан Гарнер 24 березня 2023
Комісарка CFTC про інновації, товари та хибні уявлення про регулювання біткоїна Комісарка CFTC про інновації, товари та хибні уявлення про регулювання біткоїна Комісарка CFTC Саммер Мерсіньєр обговорює неминучість інновацій та роз'яснює роль відомства в регулюванні біткоїна. Бекка Братчер 23 березня 2023
Втручання ФРС: програма термінового фінансування банків Втручання ФРС: програма термінового фінансування банків Баланс Федеральної резервної системи збільшився на $300 млрд за один тиждень, що викликало суперечки про те, чи можна кваліфікувати ці дії як кількісне пом'якшення. Сем Рул 23 березня 2023