Біткоїн залишається і біткоїнери нікуди не подінуться

Біткоїн залишається і біткоїнери нікуди не подінуться

Хоча деякі люди засуджують Біткоїн-максималізм, етика Біткоїна сильна як ніколи, і кількість біткоїнерів тільки зростає.

Я думаю, що є різниця між Біткоїн-максималізмом і Біткоїн-максималістами. Існує різновид «Біткоїн-максималістів», які з Біткоїном близько року, і вони прийняли анти-крипто культуру, навіть не бувши в змозі аргументувати чому; вони біткоїнери, тому що вони прийшли в Біткоїн. Мій погляд на Біткоїн-максималізм відрізняється від поглядів людей такого типу. У мене є дійсно чітке уявлення про те, що таке Біткоїн-максималізм, і воно не змінилося за останні два роки з появою всіх цих людей, які слідують тенденціям і використовують це як важіль у Твіттері.

Я хочу використати «Як стати Біткоїн-максималістом» Піта Ріццо та «Роз'яснюючи істинний стан справ» Ніка Картера як основу для старту. Одна з речей, які Ріццо зробив у своїй статті, полягала у відділенні поняття «максималіст» від «максималізму». Я хочу аргументувати «що» і «чому» Біткоїн-максималізму, як я його бачу, причину, з якої я зосереджений тільки на Біткоїні, і чому я вважаю, що це логічна та морально обґрунтована позиція.

Деякі загальні моменти, про які я хочу поговорити:

• Звідки взявся Біткоїн-максималізм і чому виникла культура ворожості до криптовалюти?

• Що було не так у випадку з криптовалютою?

• Що таке Біткоїн-максималізм?

• Яка мета та фундаментальна причина Біткоїн-максималізму?

• Який ризик провалу Біткоїна?

Звідки взялася токсичність? Де щось пішло не так?

Почнемо з питання, звідки взялася ворожість. Вона з'явилася через багаторазові випадки спостереження за повною нісенітницею на ринку: шахрайство, схеми Понці, масова бульбашка первинної пропозиції монет (ICO), тисячі й тисячі токенів, явні копі-пасти інших проєктів, нахабні спроби постійного сеньйоражу і т. д. Людей, які встряли у все це, просто знищували. Їх грабували, і вони дивилися на криптовалюту і казали: «Чувак, я ненавиджу Біткоїн», хоча саме біткоїнери завжди намагалися звернути на це увагу і зупинити таку поведінку.

Повертаючись до самого початку, у Біткоїн-сфері була побудована етика на основі того, що Біткоїн не був попередньо здобутий, а проєкт був оприлюднений із самого початку. Сатоші Накамото підтримував проєкт протягом двох років, коли він коштував 0 доларів, тоді як він нічого не заробляв. То справді був експеримент; це був абсолютно чесний запуск. Інвесторів не було, і він не шукав компанії, щоб викупити його. Це був просто проєкт із відкритим вихідним кодом. Накамото намагався подивитися, чи зможуть люди підтримати цю ідею та перевірити, чи справді вона працює.

Коли настали 2012-2013 роки, люди почали думати про те, як можна використати цю технологію для чогось ще. Потім ці спроби використовувати ту ж структуру для створення зовсім іншої мережі для іншої мети. Усі ці ранні проєкти намагалися бути дуже етичними; насправді, це були чесні спроби створити новий проєкт і чесно випустити ще одну з цих криптовалют. Вони не починали з премайнінгу; це було частиною так званої етики. Таких невстановлених правил було багато.

Криптовалюта просто викинула це все у вікно, коли з'явилася маса людей і сказала: «До біса все, ми збираємося провести ICO, ми видамо всім наші нові токени». Це було легко зробити в потоці нових користувачів, які нічого не розуміють, тому вони відкинули звинувачення біткоїнерів, сказавши: «О, всі старі біткоїнери – просто скнари». Але багато хто з нас говорив: «Ні! Ви платите за те, що хтось інший зробив безплатно! У цьому вся проблема, яку намагається вирішити Біткоїн, і все, що вони зробили, це скопіювали та вставили код Біткоїна, щоб відтворити фіатну систему, де вони є господарями, де вони знаходяться на вершині. Це те, що 99,9% цих проєктів досі роблять.

Я також мав особисту дилему. Я міг би легко створити монету-імітатора, і спробувати продати її. Я міг би заробити мільйон доларів. Хто завгодно міг. У 2011-2014 роках можна було зробити будь-яку тупу монету з будь-якої тупої причини. Насправді аж до 2017 року не потрібно було мати практично будь-яку компетенцію. Були вебсайти, на яких ви могли просто ввести характеристики та налаштування, і він видавав клієнта, у якого був форк Біткоїна з іншим алгоритмом майнінгу, або часом блоку, або іншим розміром блоку. Ви могли почати добувати його самостійно із самого початку. Ви могли заплатити 20 доларів на Fiverr за веб-сайт, а потім заробити мільйони, а дехто навіть мільярди доларів.

Отже, якщо вам цікаво, звідки береться «токсичність» та ворожість, це не через брак знань; це через надмірну пересиченість. Я не збираюся раптом забути, наскільки були шахрайськими ці проєкти й з чого все почалося. Як вони зіпсували етику у сфері. У криптографічних спільнотах завжди існували правила, згідно з якими ви ніколи не створюєте свою власну крипту, ви ніколи не розробляєте свою власну систему; ви завжди проєктуєте її відкрито, інакше вона ніколи не буде належним чином протестована, і ви ніколи не дізнаєтесь, наскільки вона безпечна. Це були основні правила, і будь-хто, хто приходив і створював свій власний алгоритм, вважався диваком.

Біткоїн – це моральний імператив, а не соціально мотивований

Те, що ви вважаєте моральним чи етичним, не повинно змінюватись залежно від суспільного визнання. Саме тому я досі залишаюся Біткоїн-максималістом: моя етика не змінилася. Лідери цих проєктів – яскравим прикладом є Ethereum – використали своє становище, щоб відкрито порушувати правила системи у своїх інтересах. Я не можу просто вдавати, що всього цього не було або що це якось уже не має значення, тому що з'явилося так багато нових людей, які навіть про це не знають! Це нічого не змінює для мене. Я не відмовляюся від своїх принципів тільки тому, що відмова від них стала нормою, і нікому більше немає діла. Якби я зробив це, то ніколи б не став біткоїнером.

Це одна з привабливих сторін ідеї про те, що «Біткоїн-максималізм мертвий». Люди формулюють це так: «Ваша кількість зменшується, ви повинні піти, поки ще можете». Я вважаю це кумедним, бо це точна апеляція до суспільного визнання, до норми. Я насправді вірю в те, у що я вірю, з певної причини, і той факт, що хтось думає, що люди ідуть від цього, не змінює моєї думки. Інакше виявиться, що я взагалі ні в що не вірив – я просто йшов за натовпом. Я не для того займався дослідженням протягом десятків тисяч годин для висновку про Біткоїн-максималізм, щоб отримати схвалення від людей! Я справді думаю, що це важливо.

Я не знаю кращого способу допомогти Біткоїну досягти успіху. Якщо мене відкинуть «Біткоїн-максималісти», це не змінить мого погляду на Біткоїн-максималізм – на те, щоб підтримувати лише біткоїн. І якщо це станеться, для цього мають бути причини. Я ніколи не був Біткоїн-максималістом, тому що вважав його «внутрішньогруповим». Я вірив у Біткоїн протягом багатьох років, поки я бачив систему прав власності, систему грошей, у якій держава не брала участі, а її політичний контроль застарів. Я з радістю залишився на своєму місці та з радістю взявся за дослідження, поки всі вважали мене дурнем. Я точно знаю, чому я тут.

Це не означає, що я не поважаю думки чи точки зору людей, які пропонують законні аргументи, які мають зовсім інше уявлення про те, що таке криптовалюта. Є багато «крипто» людей, які мають аргументовані думки і я їх ціную. Я читав статті багатьох із цих людей на Bitcoin Audible. Я дійсно ціную протидію та виклики тим, хто називає себе Біткоїн-максималістами. Я думаю, що корисний Біткоїн-максималіст візьме на себе законні побоювання та зрозуміє, де є компроміси, обмеження та місця для покращення. Якщо біткоїнери не намагаються зрозуміти, де Біткоїн не відповідає вимогам чи потребує покращення, вони є вразливістю та знижують його захист. Біткоїн – антитендітна річ; він процвітає в умовах нападу та ворожого мислення. Там, де ми втратили, ми повинні зробити краще заради себе. Є багато «біткоїнерів», які просто не хочуть говорити про незручні речі.

Що таке Біткоїн-максималізм?

Ідея про те, що Біткоїн-максималісти є якоюсь однорідною групою, всі з яких культово вірять в те саме, сміховинна. Я знаю максималістів, які є м'ясоїдами; я знаю веганів. Я знаю деяких політично ліберальних людей та тих, хто є прихильниками «Зробимо Америку знову великою» Трампа; деякі лібертаріанці, інші – затяті анархісти. Я знаю деяких політиків, які думають, що нам потрібно змінити державу, і я знаю тих, хто вважає, що спілкування з політиками – марна трата часу. Я знаю захисників навколишнього середовища, і я знаю тих, які буквально купили б плакат, на якому написано: «Викопне паливо – це найкраща річ, яка будь-коли існувала на цій планеті». Я знаю деяких біткоїнерів, які є побожними християнами, мусульманами або дотримуються багатьох інших релігій, які історично перебувають у конфлікті один з одним, але вони сидять за одним столом, сміються і жартують.

Я заходжу у Твіттер і бачу, як ці люди постійно сперечаються один з одним. Я ходжу на конференції та слухаю, як вони сперечаються. І все ж найдивніше в цьому те, що всі вони погоджуються щодо Біткоїна. Вони можуть сперечатися про всі ці інші проблеми, але знають, що вони не мають значення, тому що щось важливіше поєднує їх як спільноту. Біткоїн-максималісти – це не якась однорідна група, яка вірить, поводиться чи думає про одне й те саме. Насправді я думаю про них як про людей, які ні в чому не згодні, за винятком того, що Біткоїн – це найважливіше, на чому слід зосередитись. Це єдине, з чим, я думаю, вони загалом погоджуються!

Що таке Біткоїн-максималізм? Саме тут Метт Коралло здивував мене своїм твітом про максималістів. Він опублікував опитування, що дає людям два варіанти визначення Біткоїн-максималізму:

1. Мене не цікавлять криптовалютні системи, відмінні від біткоїнів, тому що мене цікавлять лише платіжні технології, а не інше використання криптовалютних систем.

2. З криптовалютними системами за межами Біткоїна потрібно боротися, тому що вони шахрайські та завдають шкоди Біткоїну.

Якщо люди думають, що будь-який з цих варіантів є визначенням Біткоїн-максималізму, то ми проробили жахливу роботу, доносячи його до суспільства. Було так багато спроб дати визначення і спробувати його звузити, але я повністю чесний, це дійсно мене здивувало. Я відповів як міг:

3. «Причина, через яку Біткоїн є революційним, у тому, що він може відділити гроші від держави. У жодного з централізованих шиткоїнів немає жодного шансу зробити це, більшість із них у будь-якому випадку є шахрайством, тому вони значною мірою недоречні та нецікаві, поки цю проблему не буде вирішено».

Майже незручно згадувати, що причина, через яку Біткоїн є таким потужним інструментом – причина, через яку він зачаровує та революційний як технологічна система, – у тому, що це система, яка встановлює права власності. Він встановлює грошову базу, яка є зовнішньою стосовно політичної системи. Це механізм консенсусу, який залежить від держави. Це криптографічна система, що діє як інструмент політичного визволення.

Біткоїн-максималізм - це антиавторитарний рух.

Це не ліве проти правого, це низ проти верху; це піддані грошей проти господарів грошей. Розповсюдження та прийняття Біткоїна як мережі та грошової бази змінює те, як підтримується і фінансується влада в політичній сфері. Найпотужніший інструмент у сучасну епоху – це машина для підробок, і Біткоїн знищує цю машину. Йдеться про підрив найпотужнішого інструменту наймогутніших інститутів у світі, які знову і знову демонструють, що вони не соромляться брехати, вбивати та нападати на невинних людей, щоб зберегти цю владу.

Суть Біткоїн-максималізму для мене в ясності. Суть у тому, щоб зосередитись: зосередитися на єдиній найважливішій місії, заради якої ми тут. Доказ роботи, відсутність компромісів під час управління вузлом, потужність майнінгу в кожній юрисдикції на Землі, все, що стосується біткоїнів, призначено для однієї кінцевої мети: створити гроші, які ніхто, навіть наймогутніший і найжорстокіший уряд на Землі, не зможе збільшити просто так. Це поділ грошей та держави. Це грошове забезпечення без господарів. Правила без правителів. Якщо щось не сприяє досягненню цієї мети, воно мені нецікаво; воно не робить нічого важливого і це просто іграшка.

Біткоїн-максималісти – єдина спільнота, твердо віддана підтримці лише Біткоїна, і вони не бояться бути непопулярними в цій позиції. Якщо вони змінюють свої погляди через те, що всі відмовляються від максималізму, то, по-перше, вони не мали реальної причини бути максималістом. Коли Віталік Бутерін намагався нормалізувати попередній майнінг та ICO, він намагався виправдати це, демонізуючи біткоїнерів. Він використовував «Біткоїн-максималізм» як образу. Ось чому нас називають Біткоїн-максималістами. Ми не обирали це слово; нас назвали цим словом, коли ми атакували абсолютну, очевидну аферу. Так що мені байдуже, як ви нас називаєте. Кажіть про нас як про тих хто «тільки за Біткоїн», назвіть мене «Біткоїн-скнарою», «Біткоїн-максималістом», «Біткоїн-фундаменталістом» – це не має значення.

Йдеться про принципи, які змушують мене думати, що Біткоїн – це єдине, що є важливою для мене місією у цій індустрії. Я думаю, що причина, через яку Біткоїн-максималісти (або як би ви нас не називали) прийняли культуру відштовхування, створення незручностей людям, полягає в тому, що ця місія важливіша за людські почуття. Ми не збираємось терпіти шахрайство, ми не дозволимо розбавити меседж і не підемо на компроміс у тому, що має значення. Якщо це означає, що ми пропустимо мільярдний ринок NFT, чудово! Ви справді думаєте, що NFT – це якийсь секретний фрагмент головоломки, який допоможе розв’язати проблеми для мільярдів людей, які живуть в умовах двозначної інфляції? Людей, яким доводиться страждати через нищівного контролю за рухом капіталу? Більшості світу, який страждає від нескінченних наслідків жахливої ​​політичної монополії на гроші? Давай, спробуй, але я не втримаюся від того, щоб сказати, що вважаю це величезною тратою часу і ресурсів.

Яка мета Біткоїн-максималізму?

Я думаю, що це гра на виживання, і єдині гроші, які можуть вижити, це радикально нейтральні гроші. Політичні системи руйнують світ. Вони руйнують безпеку, запевнення та будь-які гарантії, які наша економіка могла нам надати. Він ламається скрізь. Єдине рішення полягає в тому, щоб досягти консенсусу, в якому не було б проблем та божевілля нинішніх політичних систем. Нам потрібна альтернатива. Зростають політичні розбіжності. Ми не стаємо більш прив'язаними до речей, які процвітають, ми робимо прямо протилежне: ми знищуємо інвестиції в інфраструктуру, ми розходимося у всьому, конфлікти наростають. Нам потрібно щось зовнішнє, щоб розв’язати цю проблему.

Мені здається очевидним, що майже нічого з того, що ми робимо, не працюватиме у довгостроковій перспективі, якщо ми спочатку не виправимо гроші. Це є основою для кожного рішення вищого рівня. Жодне рішення не може бути стійким без надійних, глобальних, стійких до цензури та радикально нейтральних грошей. Як ми можемо досягти успіху, якщо держава може підробити трильйони доларів з повітря, безплатно, скупити все, що ми збудували, і використати це проти нас? Поки ми не знищимо друкарську машину, ми ніколи нічого не зможемо робити й не будемо нічим, окрім слуг. Це про незалежність.

Що станеться, якщо Біткоїн-максималісти помиляються?

Остаточна асиметрія дебатів про Біткоїн-максималізм полягає в наступному: що станеться, якщо я помиляюся? Що станеться, якщо насправді є тонни чудової криптовалюти? Що уряд збирається прийняти криптовалюту, ми отримаємо деяку нормативно-правову ясність і все вийде? Я втратив би немалі вкладення. От і все. Я згоден відмовитися від них.

Однак, якщо фанатики криптовалюти помиляються, то на нас чекає справжня битва. Якщо я правий, думаючи, що ми протистоїмо наймогутнішим противникам у світі, яким начхати на нас і які бачать у нас набридливих маленьких наймитів, яким потрібно, щоб ми не заважали їхнім грандіозним планам на майбутнє «Відновити краще, ніж було», які з радістю відключать наші мережі, знищать наші заощадження і заявлять, що ми повинні платити в 10 разів більше за енергію, щоб вони могли зберегти контроль над світовими політичними та грошовими важелями, то ви щойно втратили наш найкращий шанс вивести гроші з рук держави.

Якщо я помиляюся, я втрачаю купу грошей, і мене це влаштовує, але якщо ви помиляєтеся, ми можемо втратити все. Вибачте, але Біткоїн-максималізм нікуди не подінеться.

Висновок

І, мабуть, я залишу вас з деякими думками насамкінець. Запитайте себе, чи ви бачите якусь істину в моїй думці, що ми живемо у світі, який стає все більш авторитарним, який фінансується коштом монополії на гроші. Вони колонізували нас; ми колонії, які виробляють ресурси для своєї імперії. Ми надаємо їм грошової цінності. Біткоїн – це основа нашої незалежності. Якщо ми не скористаємось цією можливістю, у нас може не бути іншого шансу; у результаті ми можемо отримати тотальний нагляд у цілком дозволеній системі з розподілом викидів вуглецю та соціальними кредитними балами. Біткоїн – наша найкраща надія на скасування цього майбутнього до того, як воно настане. Якщо я маю рацію, то це не те, чим можна займатися лише наполовину.

Це гостьовий пост Гая Суонна. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Нова пропозиція біткоїна вперше перевершить золото після халвінгу у 2024 році. Спенсер Ніколз 15 квітня 2024
Як догми вбивають клітини мозку Як догми вбивають клітини мозку Усі культури потребують певної всеосяжної віри, для підтримки їх як єдиної ідентичності. Але коли цієї віри дотримуються сліпо, це призводить до стагнації та незгод. Шинобі 14 квітня 2024
Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024