Нападки Greenpeace, основані на дезінформації, лише стимулюють біткоїнерів

Нападки Greenpeace, основані на дезінформації, лише стимулюють біткоїнерів

Дезінформація, викрита під час кампанії Greenpeace «Change The Code» (з англ. «Змініть код»), лише згуртувала Біткоїн-спільноту.

В часи мого дитинства в 70-х роках наша місцева рада намагалася створити сміттєзвалище на території нашої прибережної новозеландської громади. Уся громада зібралася разом – не просто для боротьби зі спільним ворогом (і перемоги), а й для того, щоб розкрити силу того, що можливо в рамках масового руху, тоді як це неможливо поодинці. У наступні роки більшість із цієї громади, включаючи мене, стане рупором гуманітарної та кліматичної справедливості.

Мій перший екологічний захід був у чотири роки. Джерело: Thursday Magazine.
Мій перший екологічний захід був у чотири роки. Джерело: Thursday Magazine.

Перенесімося вперед до жовтня 2022 року: я б ніколи не подумав, що стану частиною спільноти захисників довкілля, які захищають довкілля від Greenpeace USA.

Період інтенсивного аналізу даних шістьма місяцями раніше привів мене до неминучого висновку, що Біткоїн в чистому залишку має позитивний ефект для довкілля, але потужні сили працювали над тим, щоб увести в оману прибічників екології у світі шляхом вочевидь організованої кампанії з дезінформації. Дезінформація була настільки сильною, що я спочатку сам на неї попався.

У світі, де основні засоби масової інформації аж до Білого дому сприймають хобі-вебсайт найманого працівника центрального банку як канонічну правду, а конфлікти інтересів уникають уваги основних ЗМІ, в Біткоїн-спільноти було дуже мало перемог у сфері зв’язків із громадськістю, коли мова заходить про екологічний наратив.

«Біткоїн споживає забагато енергії» став новим «іммігранти забирають наші робочі місця»: заклинання приватних інтересів і ошуканих людей, які, свідомо чи мимоволі, розпалюють вогонь популізму пустими звуками замість ретельного аналізу.

Те, що ми бачимо, не нове.

Ми бачили, як тютюнова індустрія багато років впливала на думку медиків про безпечність куріння. Ми бачили, як друковані ЗМІ критикували репутацію інтернету в плані екології, передбачаючи, що він розкочегарить вугільні заводи у всьому світі. Сьогодні не дивно, що центральні банки, які хочуть, щоб майбутнім цифрової валюти були їхні цифрові валюти центрального банку (CBDC), а не Біткоїн (який усуває центральні банки від ролі посередника), мають з радістю роздмухувати вогонь сумнівів щодо використання Біткоїна, використовуючи екологію як вектор атаки.

У цьому історичному контексті не дивно, що виконавчий голова Ripple Кріс Ларсен, серед інших, виділив 5 мільйонів доларів на запуск кампанії Greenpeace USA, яка атакує використання енергії Біткоїном. І Ripple – це не просто ще один альткоїн, а запускає власний пілотний проєкт CBDC. CBDC і Біткоїн представляють принципово конкурентні бачення майбутнього нашої цифрової валюти.

Нас також не повинно дивувати те, що, схоже, жоден провідний журналіст публічно не запитав ні Ларсена, ні Greenpeace про очевидний конфлікт інтересів.

Але, попри гроші, поблажливе ставлення з боку основних засобів масової інформації та добре навчену власну медійну команду, яка зробила все можливе, щоб пов’язати у свідомості Біткоїн зі стоковими відеозаписами кліматичної катастрофи, кампанія Greenpeace USA не задалася.

Кампанія «Change The Code» фактично активізувала та стимулювала серед Біткоїн-спільноти сильні голоси захисників довкілля, зокрема Троя Кросса, Марго Паез, Адама Райта та інших.

Це спонукало подкастерів, таких як Bitcoin Archive, Pomp і Crypto Birb, які раніше не досліджували екологічні переваги Біткоїна, почати це робити.

Це також був каталітичний момент, який перетворив мене з користувача Twitter, який був лише його читачем, у ще одного відвертого захисника екологічних переваг Біткоїна.

Greenpeace USA мала можливість для стратегічного відступу, але нею не скористалася.

Натомість у вересні – начебто після злиття EthereumЛарсен та інші витратили додатковий 1 мільйон доларів із Greenpeace USA на посилення атак на Біткоїн.

Цього разу протидія була ще більш вираженою.

Greenpeace USA не просто неодноразово принижували. Її зацькували. Коментар Лін Олден щодо відповіді Троя Кросса на твіт Greenpeace USA показує ступінь негативної реакції:

Джерело: Twitter
Джерело: Twitter

Показово, що з вересня жодна інша філія Greenpeace, здається, не ретвітнула цю кампанію.

Організатори створили у Twitter обліковий запис Change The Code, який протягом багатьох місяців шкутильгав до 1300 підписників у Twitter – 80% з яких, схоже, біткоїнери, виходячи з описів їхніх профілів.

Із заводною невідступністю нафтової помпи обліковий запис продовжує майже щоденно публікувати порожні фрази, спрямовані проти Біткоїна, лише щоб побачити, як майже кожен твіт оцінюється спільнотою у співвідношенні приблизно 20:1.

Для біткоїнерів цей обліковий запис виявився цінним ресурсом. Мало того, що дуже корисно бачити всю дезінформацію, зібрану в одному місці, але, що більш важливо, щоразу, коли твіт оцінюється, це дозволяє біткоїнерам навчати себе та інших у спільноті, як протистояти дезінформації про Біткоїн.

Віллі Ву підрахував, що в результаті кампанії Greenpeace втратила щонайменше 7,1 мільйона доларів у вигляді підписок по всьому світу. Збитки для бренду та репутації, ймовірно, будуть набагато більшими, і на відновлення знадобиться дуже багато часу.

У той час як зовні Greenpeace USA знизуватиме плечима і скаже: «Ну, ви завжди втрачаєте прихильників у кампаніях прямої дії, а біткоїнери створюють багато шуму у Twitter», за закритими дверима його виконавче керівництво запитуватиме: «Що пішло не так?» в кампанії, що стала безпрецедентною катастрофою в соціальних мережах.

Отже, чому кампанія «Change the Code» виявилася вкрай неефективною?

Перші передвісники з’явилися рік тому. Під час єдиних дебатів на рівних умовах щодо того, чи є Біткоїн загрозою для довкілля, звичайна аудиторія, переважно налаштована проти Біткоїна, переметнулася на 17,9% і стала переважно прихильною до Біткоїна лише через годину, після того, як вперше почула не лише наратив керівника центрального банку, але й біткоїнера під час реалізації права на відповідь, про що свідчать підрахунки учасників голосування на форумі користувачів під самим відео.

Плюс 17,9% – це коливання гігантських масштабів.

Другий тривожний дзвіночок для Greenpeace USA пролунав набагато ближче до дому. Опора Greenpeace – це люди віком від 18 до 34 років. Хоча ця вікова група вдвічі частіше вважає, що зміна клімату становить серйозну загрозу, вони майже вдвічі частіше володіють біткоїнами, ніж решта населення в цілому.

Третім тривожним дзвіночком мало бути те, що ці люди віком від 18 до 34 років найменше довіряють основним ЗМІ. Це означає, що люди, які складають опору Greenpeace USA, з найменшою ймовірністю повірили дуже викривленим розповідям про Біткоїн, які поширювалися через основні канали новин.

Ступінь викривлення ілюструє такий приклад: один випадок, коли для майнінгу біткоїнів використовувалась автономна електростанція на природному газі, невпинно мусолили і роздували, але про 31 випадок, де для майнінгу біткоїнів використовується енергія з нульовими викидами, не повідомляли нічого.

Кампанії прямої дії Greenpeace зазвичай націлені на великі корпорації, які мають що приховувати. Greenpeace USA також прорахувалася стосовно того, що станеться, коли вона візьметься за масовий рух, якому нічого приховувати, і в якого є своя нерозказана історія.

Планувалося, що все буде не так. У липні Кросс попередив Біткоїн-спільноту, що противники Біткоїна чекають злиття, щоб вони могли хором вигукнути: «Ethereum довів, що може робити правильні речі для довкілля, тепер настала черга Біткоїна».

Здавалося, що противники Біткоїна очікували, що це стане переломним моментом, коли вони переможно вигукнуть хору вболівальників: «Ethereum довів, що може робити правильні речі для довкілля, тепер настала черга Біткоїна».

Вони не очікували відповіді: «Біткоїн зараз є єдиною великою криптовалютою, яка може стати мережею з негативними викидами». Вони також не очікували підтверджувальних даних, які показують, що 7 мегаватів (МВт) майнінгу на основі викинутого метану на місяць — це все, що потрібно, щоб до грудня 2024 року викиди всієї мережі Біткоїна стали негативними, а щомісячний показник уже перевищений за допомогою факельного метану.

Підготовлено автором
Підготовлено автором

Що стосується біткоїнерів, ми можемо відсвяткувати цей момент. Це не остання битва. І близько ні. Противники Біткоїна знову зберуться з силами. Нас чекають нові ракети дезінформації, нові вектори атаки.

Але вони також зрозуміли, що на відкритому форумі, де право на відповідь не піддається цензурі, правда засяє: соціальні мережі – це арена, де вони не можуть перемогти.

Якщо Greenpeace USA глибоко задумається, то зрозуміє, що ми в одній команді: Біткоїн є віддзеркаленням її власних основоположних цінностей, не лише рухом за фінансовий суверенітет, але й рухом за права людини та екологічним рухом, заснованим на баченні Сатоші Накамото щодо однорангової солідарності, повертаючи владу людям алгоритмічно через механізм консенсусу Proof-of-Work.

Стане зрозуміло, що Біткоїн – це надія для ненасильницьких революціонерів у екологічному русі, які прагнуть покінчити з нафтодоларом, започаткувати світ, який не базується на надмірному споживанні, яке стимулюють інфляційні (фіатні) валюти, стабілізувати переривчастість відновлюваних джерел енергії, знайти місце для нової сонячної та вітрової енергії в мережі та зменшити викиди метану.

Біткоїн не може виправити довкілля. Це можуть тільки люди. Але Біткоїн був створений, щоб допомагати людям, і дух його засновника продовжує жити в кожному, хто стоїть за ним.

Захисники довкілля в Біткоїн-спільноті стрімко зростають, в кількості і доблесті. Подібно до тієї прибережної громади 70-х років, кожна атака служить лише для того, щоб зарядити нас енергією та стимулювати, створюючи нові голоси за гуманітарну та кліматичну справедливість.

Це гостьова публікація Даніеля Баттена, аналітика Bitcoin ESG, інвестора в кліматичні технології, автора та захисника довкілля. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024
Сендвіч «Рубен» та активація CTV Сендвіч «Рубен» та активація CTV Ви бачили ці бутерброди замість фото профілю? Вони є соціальним сигналом у спробі досягти консенсусу щодо активації змін у Біткоїні. George 203 11 лютого 2024