Дастін Траммелл про День Білої книги, листування із Сатоші та потребу в Біткоїні

Дастін Траммелл про День Білої книги, листування із Сатоші та потребу в Біткоїні

Траммелл був одним із перших, хто визнав потенціал Біткоїна, і запропонував унікальну перспективу для біткоїнерів.

31 жовтня 2008 року хтось під псевдонімом Сатоші Накамото надіслав до списку розсилки криптографії Metzdowd.com свій проєктний документ (білу книгу) із викладом «Біткоїн: однорангова система електронних грошей». Невдовзі після запуску проєкту в січні 2009 року підписник списку розсилки на ім'я Дастін Траммелл почав брати участь у проєкті, ставлячи запитання та надсилаючи повідомлення про помилки автору білої книги, і став одним із перших людей на землі, хто прийняв «оранжеву пілюлю» формуючи загальні обриси Біткоїна.

«Коли я вперше прочитав її, я пам’ятаю, що мене вразило те, що хтось знайшов спосіб запобігти подвійним тратам за допомогою цифрової валюти», – згадує Траммелл. «Налаштований досить по-лібертаріанському і цікавлячись альтернативними валютами та економічними системами, я був у захваті від того, що вийде це програмне забезпечення, і я зможу подивитися на нього в дії».

У документі Накамото викладено бачення цифрової валюти, яка дозволить здійснювати прямі платежі між сторонами «без використання фінансової установи». У ньому пояснюється потенційна роль цифрових підписів, мережі вузлів, що перевіряють дійсність транзакцій, а також стимули у вигляді винагороди за блоки та комісії за транзакції. І, озираючись назад приблизно через 14 років, й інші аспекти представленого документа здаються Траммеллу особливо пророчими.

«Коли я вперше прочитав статтю, важливість механізму консенсусу на основі доказу роботи не дуже усвідомлювалася, тоді як сьогодні я зрозумів, що консенсус на основі доказу роботи справді є інновацією», – сказав він. «Крім того, спочатку я прочитав білу книгу, більше звертаючи увагу на технологію, тоді як, читаючи її сьогодні, стає більш очевидно, що їй також була притаманна загальна філософія децентралізації».

Листування із Сатоші

Траммелл, він же I)ruid, є дослідником інформаційної безпеки, венчурним капіталістом і завзятим косплеєром. Той перший День Білої книги (як тепер у Біткоїн-спільноті називають 31 жовтня) став його знайомством із цифровими валютами, але він швидко виявив, що проєкт запалив тривалий інтерес. Він став одним із перших майнерів біткоїнів, ще тоді, коли можна було успішно віднаходити блоки за допомогою центрального процесора, і отримував біткоїни безпосередньо від Накамото.

«З мого короткого листування з Сатоші видно, що у нього був дуже прагматичний погляд на технології й він видавався відкритим до пропозицій і порад, незалежно від того, йшов він далі в цьому напрямку чи ні», – пояснив Траммелл. «Ми з Сатоші спеціально обговорили незахищеність механізму надсилання біткоїнів за IP-адресою, і в підсумку Сатоші повністю виключив цю функцію з програмного забезпечення».

Ґрунтуючись на цьому оригінальному досвіді, Траммелл заохочує всіх, хто святкував цьогорічний День Білої книги, розглядати основоположну роботу Накамото як практичний план, що в загальних рисах окреслює проєкт, який можна певною мірою змінити, якщо це підтримає спільнота.

«Я думаю, що якби Сатоші затримався надовше, то він був би відкритим та готовим працювати разом зі спільнотою Біткоїн-розробників, щоб рухати Біткоїн у найкращому для Біткоїна напрямку, незалежно від того, чи це відповідало оригінальному обрису білої книги чи ні», – каже він. «Я думаю, що Сатоші був достатньо прагматичним, щоб робити те, що, на його думку, було правильним для Біткоїна в той час і за потенційно постійно мінливих обставин».

Від списку розсилки шифропанків до $396 млрд

Попри несприятливий початок і прямолінійний характер – маючи менш як 3500 слів, але представляючи світові основи технології блокчейну та актив вартістю 396 мільярдів доларів – Біла книга Біткоїна стала чимось на кшталт релігійного тексту серед затятих біткоїнерів, а також надихнула бліді імітації з боку незліченних памперів альткоїнів. Розміщення тексту Білої книги стало актом непокори проти тих, хто міг би спробувати кооптувати революцію відкритого коду, і, як одне з небагатьох послань Накамото світові, вона стала чимось набагато більшим, ніж технічна дорожня карта.

Але для Траммелла «Біткоїн: однорангова система електронних грошей» залишається білою книгою у розумінні словникового визначення, попри будь-яке читання між рядків, яке можуть намагатися здійснювати прихильники або противники Bitcoin Core.

«Біла книга – це, по суті, технічний опис проблеми та пропоноване розв'язання цієї проблеми, і біла книга Сатоші про Біткоїн ідеально відповідає цьому визначенню», – пояснив він. «Будь-хто, хто потім намагається втримати технічний проєкт в рамках оригінального визначення чи опису в його офіційному документі, як, наприклад, люди з «Бачення Біткоїна у Сатоші», гальмує зростання та розвиток проєкту, і, зрештою, його успіх. Технологія рідко може продовжувати успішно розвиватися без модифікацій, і для цього вона повинна бути вільною від обмежень, таких як будь-які можливі обмеження з боку оригінальної проєктної документації».

Святкування Дня Білої книги: 14 років потому

Маючи унікальну точку зору на те, як ідея Біткоїна звучала у 2008 році порівняно із сьогоднішнім днем, Траммелл зазначив, що у винаході Накамото зараз є навіть гостріша потреба, ніж тоді, коли він був представлений.

«Сьогодні економічне середовище здається набагато жахливішим, ніж тоді», – пояснив він. «Очевидно, що Біткоїн був випущений під час економічної кризи 2008 року, але з того часу ми мали багато інших криз, і сьогодні ми активно спостерігаємо за крахом фіатних валют у всьому світі… Здається, що в економічному середовищі це майже ідеальний шторм, для процвітання у якому був розроблений Біткоїн».

З усім тим, це унікальне явище, притаманне лише Біткоїну, – відзначати дату публікації короткого технічного документа, у той час, як більша частина світу зосереджує увагу на моторошних гелловінських костюмах, витівках або частуванні. Але переорієнтація на скромну псевдонімну презентацію Біткоїна, його технічні основи та тихо-революційні принципи може добре послужити цій спільноті, доки простота його походження не перебільшується.

«Як великий шанувальник свят, присвячених Біткоїну, і великий шанувальник Гелловіну, тепер 31 жовтня я святкую обидва свята», – сказав Траммелл. «Хоча Біла книга Біткоїна, очевидно, є дуже важливим історичним і технічним документом, ми повинні пам’ятати, чим вона власне була: просто білою книгою. А це постановка проблеми та запропоноване технічне рішення. Сатоші також закодував рішення та оприлюднив його для світу, потім підтримував його протягом короткого часу, але в усьому іншому Біткоїн живе своїм власним життям, а технологія завжди виходить за межі своєї початкової специфікації, своєї початкової функції та своєї початкової спільноти, включаючи її засновників. Така природа технології».

Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024
Сендвіч «Рубен» та активація CTV Сендвіч «Рубен» та активація CTV Ви бачили ці бутерброди замість фото профілю? Вони є соціальним сигналом у спробі досягти консенсусу щодо активації змін у Біткоїні. George 203 11 лютого 2024