У пошуках свободи: Біткоїн і рух «Вільні міста»

У пошуках свободи: Біткоїн і рух «Вільні міста»

Рухи за створення вільних, автономних юрисдикцій по всьому світу працюють разом з Біткоїном для встановлення паралельної свободи.

На минулих вихідних я мав задоволення бути присутнім і виступати на конференції «Свобода в нашому житті», організованій Фондом «Вільні міста» в Празі, Чехія. І мене осінило, що зараз ми спостерігаємо підйом суміжного та актуального для біткоїнерів руху, зацікавленого у цитаделях і навіть в тому, як вони можуть виглядати в реальному світі.

Рух «Вільні міста» складається з лібертаріанців, біткоїнерів, вільних приватних міських промисловців та інвесторів, сістейдерів (прихильників плавучих міст у відкритому морі), тих, хто прагне створити цілеспрямовані спільноти, і тих, хто намагається створити паралельні інституції та структури в теперішньому державницькому світі. Які уроки можна винести з цього руху та як може бути залучено більше біткоїнерів?

На високому рівні справа багатьох біткоїнерів і тих, хто прагне створити вільні міста, дуже суміжна. В цілому вони мають лібертаріанський дух, і вони зацікавлені у фінансовій свободі та створенні паралельних структур. Людям, які не знайомі з рухом за вільні міста або концепцією вільних приватних міст, щоб дізнатися більше, я рекомендую послухати епізоди мого подкасту з Тітусом Гебелем (SLP161, SLP417) або, звісно, ​​прочитати проєктний документ про вільні приватні міста.

Конфа1

Як лідер руху за вільні приватні міста, Гебель відкрив конференцію нагадуванням про те, чому існує фундаментальна потреба в цьому паралельному підході. Він зазначив, що сучасними державами керують «ультраліві» прогресисти. Багато інститутів суспільства фактично були захоплені, роздуті та/або корумповані. Прогресисти просто йдуть туди, де їхні ідеї не обов’язково мають діяти в реальному світі, наприклад університети чи ЗМІ. З часом соціальна та культурна дегенерація поглибилася, так що навіть людина, яка б вважалася помірною або лівоцентристською в минулі десятиліття, тепер вважається людиною «крайнього правого крила».

З цієї причини існує потреба у створенні альтернатив. Але лише шляхом проб і помилок ми можемо зрозуміти, які підходи працюють, а які ні. Звичайно, буде багато держав, які протистоять подібним речам, але можуть бути і такі, яких можна залучити, якщо підхід буде «виграшним» у плані створення на місцевому рівні робочих місць і можливостей для людей або можливого залучення іноземних інвестицій.

Загалом я відчув схильність до дій, а не просто до розмов про філософію свободи та лібертаріанство, що я ціную.

ZEDEs: Próspera Morazan та Ciudad Morazan

Деякі з найвідоміших проєктів у рамках спільноти вільних міст базуються на ідеї використання Гондураських зон зайнятості та економічного розвитку (ZEDE) для створення умов для якісного приватного управління.

Тепер про хороше і погане. Хорошим є те, що проєкти продовжуються разом із будівництвом, і враховуючи структуру, яка обіцяє сприятливе регулювання та нижчі податки, це може бути привабливим для інвесторів, підприємців і навіть працівників. Поганим є те, що на шляху існують складні проблеми, і деякі держави будуть чинити опір, оскільки вони можуть розглядати вільні приватні міста як виклик своєму національному суверенітету.

Трей Ґофф з Próspera розповів про ринок управління та про те, як у глобальному масштабі існує величезний ринок додаткового потенційного багатства. Скільки додаткових багатств можна було б створити, якби люди в усьому світі мали доступ до високоякісного управління?

Графік

Чи можуть ці вільні приватні міста повторити успіх інших економічно вільних зон, таких як Шеньчжень, Гонконг, Сінгапур чи Дубай?

Уряд

Платформа управління Próspera була представлена так:

Проспера

Гофф також зазначив, що у разі забезпечення правильних умов, як-от конкурентоспроможних податків (таких як 10% єдиний податок на прибуток, податок на додану вартість (ПДВ) в розмірі 2,5% і 1% вартості землі), а також високоякісних інфраструктури та порядку вирішення спорів, гіпотетично вони можуть досягти такого зростання:

Бізнес модель

І справа не тільки в багатих бізнесменах та емігрантах. Будуть можливості працевлаштування, скажімо, для місцевих жителів Гондурасу, які могли б приїхати та працювати в компанії в межах ZEDE/вільного міста. Є проєкти, які мають на меті надати робочі місця робітникам, а також недороге та доступне житло. Деякі доповідачі згадували, що ZEDE сподіваються найняти гондурасців та надати їм добре оплачувану роботу, виплачуючи більше, ніж вони заробляли б за інших умов.

Гондурас: а слона і не помітили

Про всяк випадок зауважу, є дещо важливе, що ніхто не хоче помічати: нещодавні вибори та зміна президента в Гондурасі, а також скасування конгресом Гондурасу так званого закону ZEDE, щоб анулювати формат ZEDE. Формально існує 50-річний захист, згідно з презентаціями, оскільки уряд має поважати «набуті права», але, як зазначив один зі спікерів проєкту вільних міст, уряд все ще контролює людей зі зброєю. Отже, досі незрозуміло, що станеться з цими конкретними ZEDE/проєктами вільних приватних міст, оскільки очікується, що наступного року відбуватиметься процес ратифікації.

Я співчуваю людям, які керують, інвестують і просувають ZEDE, оскільки вони, ймовірно, піддаються несправедливому ставленню з боку основних ЗМІ. Біткоїнерам добре знайоме це відчуття, оскільки їм часто заявляють, що «Біткоїн мертвий» (у тисячний раз) або що «Біткоїн змушує закипати океани» (при цьому мейнстрим ЗМІ цитують блогера державницького центрального банку, що підігрує такій точці зору). Наскільки я розумію, керівники проєктів ZEDE, схоже, хочуть забезпечити свободу, вибір та покращення добробуту.

Проєкти ZEDE через призму Біткоїна

Що становить інтерес для біткоїнерів, Próspera є відкритою в тому, що стосується законного платіжного засобу, і в ній немає податку на приріст капіталу, що дозволяє вільно витрачати біткоїни без головного болю, пов’язаного з бухгалтерським обліком та діловодством. Також слід зазначити, що на острові Роатан (на цьому острові розташована Próspera) також є спеціалізована освіта для біткоїнерів.

Душан Матушка розповів на конференції про свої освітні зусилля в AmityAge Academy, першому в Гондурасі освітньому центрі у сфері Біткоїна. На острові проводяться біткоїн-семінари, є ресторани та паби, які приймають біткоїни, і навіть заплановані присвячені Біткоїну освітні проєкти та заходи, такі як біткоїн-хілран (англ. bitcoin hill run).

Виступ

Сістейдери

Також були присутні деякі впливові люди з сістейдингового руху, такі як Патрі Фрідман, Джо Квірк та інші. Слоган, який я помітив, був таким: «Досить сперечатися. Розпочнімо сістейдинг», і я сприймаю його, враховуючи ставлення багатьох державників у всьому світі, які активно заважають лібертаріанцям та іншим вільнодумним людям здобути свободу.

Якщо вся (або більша частина) землі на землі належить державникам і керована ними, чи справді відповідь полягає в тому, щоб піти і відкрити магазин на морях? Я бачив різні підходи та ідеї, якими обмінювалися подібним чином, як-от створення SeaPod (з можливою стилізацією під «SeaBNB»), який можна налаштувати так, щоб відвідувачі/мешканці отримували повний огляд моря на 360 градусів.

Джерело: OceanBuilders.com
Джерело: OceanBuilders.com

Були також різні технологічні та майже науково-фантастичні ідеї, як-от використання доставляння безпілотниками, вертолітних майданчиків та інтелектуальних голосових помічників (які не «дзвонять додому» Apple, Google, Amazon тощо).

Крім SeaPod, також були представлені ідеї щодо того, як поступово створити спільноту сістейдерів-однодумців, які спочатку збиратимуться разом у своїх човнах у пристанях по всьому світу, а потім повільно й поступово переміщатимуться крок за кроком. Ідея полягала в тому, щоб формувати пов'язані плавучі платформи, які забезпечують більш вільний ринок у морі, і щоб люди мали можливість приєднуватися, залишати або реконфігурувати свої компоненти спільної плавучої платформи, і все це у добровільному контексті вільного ринку.

Прихильники «теорії прапорів»

Звичайно, у лібертаріанському світі є «теорія прапорів», і ми побачили деякі консультативні служби, такі як Plan B Passport Katie The Russian та «Розмова Staatenlos про гру в геоарбітражні угоди».

Це може означати використання різних типів «прапорів»: громадянства, місця проживання, бізнес-структур, банківських рахунків, телефонного зв’язку, страхування та різних інших компонентів, які можна обирати по всьому світу – замість того, щоб бути прив’язаним до однієї країни. Ця аудиторія, звичайно, добре знайома з використанням біткоїнів як частини загальної стратегії здобуття свободи, і загалом їм зручно здійснювати транзакції з використанням біткоїнів.

Біткоїнери

Звичайно, були присутні і біткоїнери. Я розповів про деякі практичні інструменти та приклади людей або організацій, які використовують Біткоїн як паралельну систему.

Лівера

Ми також спостерігали, як деякі присутні відомі біткоїнери проводили панельну дискусію про Мадейру, автономний регіон Португалії. Деніел Прінс, Кнут Сванхольм, Андре Лохас, Джефф Бут (віртуально), Грег Фосс (віртуально) і Лоуренс Лепард (віртуально) представили ініціативу «Вільна Мадейра».

І, звичайно, під час перебування в Празі команда біткоїнерів відвідала Paralelní Polis, унікальну організацію, відому своєю пропагандою свободи та криптоанархії. Там ви можете розраховуватися біткоїнами ончейн або через Lightning!

Таблиця

Підбиття підсумків

Ці різноманітні проєкти та методи доповнюють один одного та допомагають загальній справі свободи. Наприклад, прихильники «теорії прапорів» заохочують людей отримувати додаткові посвідки на проживання чи паспорти та грати в юрисдикційні арбітражні угоди, це допомагає зміцнити ідею, що країни чи держави мають конкурувати між собою, щоб залучити талановитих людей чи бізнес. Створення нових проєктів вільних міст також допомагає створити нові можливості. Ініціативи з освоєння моря (хоча, можливо, це не моє) додатково забезпечують людям нові можливості висловити своє прагнення до свободи та вибрати іншу юрисдикцію.

Звичайно, найвищою мірою Біткоїн відіграє велику роль у забезпеченні роботи цих проєктів та ініціатив, навіть попри опір фіатної банківської системи. Ми всі повинні шукати способи, як ми можемо діяти з більшою свободою та розвивати нашу паралельну фінансову систему: Біткоїн.

Це гостьова публікація Стефана Лівери, ведучого Stephan Livera Podcast і генерального директора Swan Bitcoin International. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024
Сендвіч «Рубен» та активація CTV Сендвіч «Рубен» та активація CTV Ви бачили ці бутерброди замість фото профілю? Вони є соціальним сигналом у спробі досягти консенсусу щодо активації змін у Біткоїні. George 203 11 лютого 2024