На біткоїнерах лежить прокляття Кассандри

На біткоїнерах лежить прокляття Кассандри

Біткоїнери озброєні знаннями, які здатні розв'язати багато світових фінансових проблем. І це може доводити їх до розпачу.

Є легенда про принцесу Трої на ім'я Кассандра, дочку короля Пріама та королеви Гекуби, сестру Гектора, принца Трої, який хвацько бився з Ахіллесом (відомим завдяки своїй п'яті). В неї закохався бог Аполлон та, намагаючись привернути її увагу, подарував їй можливість бачити майбутнє. Це не вразило Кассандру і вона відкинула його залицяння. Бог розгнівався, але не міг забрати божественний дар після того, як його було надано, тому цього разу подарунком Аполлона стало прокляття. Кассандрі судилося завжди бачити правду про майбутнє, але ті, кому вона розповідала свої видіння, ніколи не вірили їй.

Кассандра, Евелін Де Морган: Джерело: Wikipedia
Кассандра, Евелін Де Морган: Джерело: Wikipedia

Досада, яку, мабуть, відчувала Кассандра, знайома більшості біткоїнерів. Усі, хто розуміється на нашій грошовій системі, знають, наскільки вона погана. Дивно, але це не тому, що когось із нас цьому навчали. Цьому не вчать в початковій школі чи пізніше – ця інформація не включена до сучасної навчальної програми попри те, що половина кожної транзакції пов'язана з грошима, і в більшій частині світу – з доларами. За шкалою від 1 до 10, де 10 – це найгірше і найбільш несправедливе, наша фінансова система – це 9,5, що неухильно наближається до 10. Складно підібрати схожий прикметник до «погано» і «несправедливо», який краще передає ситуацію.

Скільки ще місяців, років чи десятиліть знадобиться, щоб люди відкрили для себе цю реальність? Чи станеться це колись? Хто знає.

Ми точно знаємо, що більшість біткоїнерів її побачили, і навіть багато хто у всесвіті альткоїнів – і ми не можемо це розбачити. Ми, напевно, виглядаємо як божевільні, коли намагаємося пояснити це сім'ї та друзям. І багато хто з нас відмовився від спроб, або нам недвозначно відповіли: «Чи можемо ми не говорити про це сьогодні?»

Візьмемо, наприклад, останні фінансові перипетії Сполученого Королівства. Оскільки національна валюта сильно втрачає у вартості за неймовірно короткий період, очевидно, що має бути грошова альтернатива. Дехто може її побачити, як розповідається в цій статті про острів Мен. Але для багатьох людей – не тільки для британців – колапс валюти – це видовище, а не те, що, на їхню думку, вони можуть змінити.

Джерело: tradingeconomics.com
Джерело: tradingeconomics.com

Одна з проблем для біткоїнерів полягає в тому, що як тільки ми бачимо несправедливість фіатної системи, більшість із нас відчувають своєрідний проповідницький порив – або, принаймні, певний ступінь моральної відповідальності, щоб спробувати показати те, що ми бачили, людям, які нам небайдужі – і допомогти їм більшою чи меншою мірою позбутися неминучих наслідків нинішньої несправедливої ​​системи, купивши біткоїни.

А ще сам Біткоїн. Майже ніхто його не розуміє. Цей схиблений на технологіях бумер інтенсивно вивчав його протягом тисяч годин і досі не повністю усвідомив усі переваги, які він пропонує середньостатистичному громадянинові на цій планеті, особливо найуразливішим і найбіднішим з нас. Біткоїн – це настільки блискуча ідея, наскільки розум може осягнути цифрову грошову систему. Немає кращого прикметника для слова «блискучий», яке передало б, наскільки це чудова альтернатива долара США.

Зіставте ці дві системи разом і що ви отримаєте? Когнітивний дисонанс. Прірву ширшу за океани. Прокляття Кассандри. Цей розрив у невіданні більше, ніж відстань до сонця.

«Кассандра та Аякс». Джерело: Wikipedia
«Кассандра та Аякс». Джерело: Wikipedia

Немає інших ліків проти прокляття Кассандри, крім часу та терпіння. Ще занадто рано.

Це гостьовий пост Марка Марайї, підприємця, автора книги «Створення дива – це просто» та біткоїнера. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024