Включіться, налаштуйтеся та візьміть контроль у свої руки разом з Біткоїном

Включіться, налаштуйтеся та візьміть контроль у свої руки разом з Біткоїном

Зміна мислення та структурування, викликана вивченням Біткоїна, відображає психоделічний досвід.

Даний матеріал призначений лише для інформаційних та розважальних цілей. Це не медична порада, і ні автор, ні видавець не виправдовують вживання наркотиків.

Подорож по кролячій норі Біткоїна може бути небезпечною фінансовою та психологічною витівкою. У фінансовому відношенні легко повністю розоритися – чи то взявши участь у якомусь з тисяч різних шахрайств з криптовалютою, через зберігання біткоїнів на різних кредитних платформах, які обіцяють дохід, чи просто через неправильне керування вашими ключами. З психологічної точки зору зберігати спокій в умовах інтенсивної волатильності може бути складно, не кажучи вже про явний когнітивний дисонанс, який може виникнути при заглибленні в кролячу нору. На щастя, існує структура, яка може знизити ризики для тих, хто хоче блукати в нескінченній кролячій норі Біткоїна. Ця структура заснована на психоделічному русі, започаткованому доктором Тімоті Лірі.

Подібність між Біткоїном і психоделіками моторошна. Очевидно, що вони змінюють людську свідомість – психоделіки викликають зміни мозку нейрохімічно, тоді як Біткоїн викликає зміни мозку за допомогою партизанської онтології – на певному рівні обидва медіуми зміни мислення також поділяють схожу ауру суперечностей.

Психоделіки вийшли на передній план і в центр американської свідомості у 1960-х роках. Доктор Лірі та його група в Гарвардському університеті провели деякі перспективні дослідження. На жаль, Лірі набагато випередив свій час і був надто епатажним; Президент Річард Ніксон назвав Лірі найнебезпечнішою людиною в Америці. Федеральний уряд Сполучених Штатів пішов ще далі й заборонив дослідження психоделиків у 1970 році. 2022 року можна з упевненістю сказати, що психоделіки знову входять до американської свідомості. Netflix щойно випустив свій новаторський документальний серіал «Як змінити свою свідомість», заснований на книзі Майкла Поллана, яка отримала визнання критиків. Університет Джона Хопкінса, Каліфорнійський університет у Берклі та Нью-Йоркський університет з ентузіазмом проводять психоделічні дослідження. Що найважливіше, психоделічна психотерапія починає розвиватись у кількох штатах по всій країні. Попри те, що ці речовини можуть допомогти в лікуванні посттравматичного стресового розладу, депресії, тривоги, залежність та багато інших психічних захворювань, знадобилося майже 60 років, щоб вони були хоч якось прийняті суспільством.

Біткоїн має схожу історію неприйняття; за останні 13 років уряд і провідні ЗМІ безжалісно його атакували. Легендарний інвестор Чарлі Мангер навіть назвав його щурячою отрутою у квадраті, генеральний директор JP Morgan Джеймі Даймон виступив за «Блокчейн, а не Біткоїн», а Китай і багато інших країн багато разів забороняли його. У той же період часу, попри безжальний наклеп з боку Біткоїн-скептиків, багато великих корпорацій прийняли його як частину своєї фінансової стратегії – Microstrategy, SpaceX, Tesla та Square, і це лише деякі з них. Цікаво, що дві національні держави – Сальвадор та Центральноафриканська Республіка – зробили біткоїн законним платіжним засобом. Можна з упевненістю вважати, що дедалі більше корпорацій, національних держав та окремих осіб почнуть переходити на стандарт Біткоїна у цю епоху інтенсивних геополітичних конфліктів. Щоб забезпечити безпечний перехід на стандарт Біткоїна, ми можемо дотримуватися структури, встановленої психоделіками. Структура складається з наступних елементів:

Установка та обставини

Колишній професор Гарварда Тімоті Лірі вигадав термін «установка та обставини» (set and setting):

«Звичайно, доза наркотику не викликає трансцендентного досвіду. Вона просто діє як хімічний ключ відкриваючи розум, звільняючи нервову систему від її звичайних патернів та структур. Природа досвіду майже повністю залежить від внутрішньої установки та обставин. Установка позначає підготовку індивідуума, у тому числі структуру його особистості та його настрій у цей момент. Обставини фізичні – погода, атмосфера в кімнаті, соціальні – почуття присутніх один до одного і культурні – погляди на те, що реально. Саме з цієї причини потрібні посібники або путівники. Їхня мета полягає в тому, щоб дати можливість людині зрозуміти нові реальності розширеної свідомості, служити дорожніми картами для нових внутрішніх територій, які сучасна наука зробила доступними».

Невелике уточнення: установка також включає очікування людини щодо психоделічного досвіду. Перед вживанням психоделіка необхідно мати чіткий намір. Це може бути зцілення від травми, розширення творчості чи пошук сенсу – все залежить виключно від людини.

З точки зору Біткоїна установка та обставини мають першорядне значення. Якщо у вас немає правильних очікувань, ви підписуєтесь на неприємний досвід. Ви купуєте Біткоїн, щоб стати мільйонером за одну ніч? Чи будете ви безупинно торгувати активами заради швидкого заробітку? Якщо це ваші очікування, то приготуйтеся до розчарування. Біткоїн більше орієнтований на людей з низькою часовою перевагою; в ідеалі його слід використовувати як заощадження, а не як інструмент азартних ігор. Твердий і ясний намір зберегти плоди своєї праці на майбутнє допоможе біткоїнавту у його подорожі.

Що ж до обставин, розумно оцінити своє фінансове становище – суму боргу, грошові надходження, платоспроможність тощо – також слід оточити себе людьми, які добре розуміються на певних аспектах протоколу. Що таке надійні гроші? Чому існує 21 мільйон монет? Що таке доказ роботи, коригування складності та халвінг? Знайомство однодумців із вищевикладеним дозволить безперешкодно пройти через кролячу нору Біткоїна. Таких людей часто можна зустріти на Біткоїн-конференціях, Біткоїн-мітапах і в Біткоїн-твіттері.

Провідник

Якщо говорити про речовини, які змінюють свідомість, хороший провідник добре розуміється на речовині, яка споживається. Ця людина поділиться всіма необхідними попередженнями – наприклад, будь-яка людина із сімейною історією шизофренії має обходити психоделіки десятою дорогою. Ідеальний гід також знатиме, як виплутатися з поганого тріпу, часто спричиненого моделями мислення, пов'язаними з травмою. Провідник матиме набір інструментів з різними вправами на усвідомленість і дихання, щоб повернути мандрівника в спокійний стан мислення; подяка також є потужним інструментом в арсеналі психонавта. Той, хто вказує шлях, повинен заохочувати товаришів-дослідників утримуватись від змішування психоделіків з іншими речовинами. Також слід заохочувати відмову від рейвів та фестивалів для новачків; виберіть більш інтимне та безпечне середовище, наприклад пишний гарний сад. Природа – ваш найкращий друг. Провідник купуватиме речовини лише з надійних джерел.

У сфері Біткоїна достойний провідник убереже мандрівників від десятків тисяч різних шиткоїнів, манії NFT та пошуку прибутковості. Хороший провідник також настійно не рекомендує використовувати кредитне плече при покупці біткоїнів. Знання самоконтролю є обов'язковим. Ідеальний провідник повинен добре розумітися на технічних, економічних та енергетичних аспектах Біткоїна. Маючи таку широту знань, він може ефективно перемогти будь-який страх, невпевненість і сумнів, які можуть виникнути в глибинах свідомості нового біткоїнера. Належним етикетом при купівлі сатоші буде використання платформ, що підтримують тільки біткоїни, таких як Cash App, Swan, River та Strike.

Дозування

Останнім компонентом безпечного психоделічного досвіду є правильне дозування. Прийміть завелику дозу речовини, і у вас може статися сильний розпад его – це може призвести до нервового зриву. Прийміть замало ентеогену, і ви майже нічого не відчуєте.

Що стосується Біткоїна, покупка правильної суми зводиться до фінансового стану людини та її терпимості до волатильності. Купите занадто мало, і можете запанікувати через стрибок цін; купите занадто багато, і можете відчути, що з'їжджаєте з котушок. Як правило, потрібно просто усереднити вартість у доларах – купуючи потроху щоразу, коли вам платять. Як тільки ви глибоко зрозумієте Біткоїн з кількох різних точок зору, продовжуйте накопичувати більше.

Руйнування ілюзій

Остання захоплива паралель між Біткоїном і психоделіками, принаймні та, яку слід розглянути більш докладно, полягає в тому, як вони змінюють свідомість. Лікар Лірі наполегливо повчав, що психоделічні речовини відкривають людську психіку для імпринтингу – критичного періоду навчання. Бідолашного лікаря було заарештовано за його блискучі ідеї у 1970-х роках, і лише пізніше було помилувано тодішнім губернатором Каліфорнії – Джеррі Брауном. Ідея Лірі про неврологічний імпринтинг, схоже, знаходить відгук у генерального директора Міждисциплінарної асоціації психоделічних досліджень (MAPS). За словами самої Емі Емерсон:

«Я маю на увазі, що психоделіки відновлюють критичні періоди, вони роблять старий мозок знову молодим, вони дозволяють вам повернутися в той стан, коли ви сприйнятливі до світу, як дитина».

Під час фази імпринтингу можна навчитися позбавлятися старих звичок, зцілювати травми та змінювати моделі мислення, які приховані в мозку. У цей критичний період сприйнятливості нової інформації можна різко змінити свій світогляд.

Як згадувалося раніше, Біткоїн змінює саму свідомість за допомогою партизанської онтології. Коли хтось перетинає кролячу нору Біткоїна, у нього залишається моторошне, але непохитне відчуття когнітивного дисонансу. Зовнішній вигляд клоунського світу починає тріскатися, і біткоїнавт починає бачити фіатну брехню. Стає ясно, що наше повсякденне життя засноване на фіатній системі, яка роз'їдає, яка постійно спотворює реальність і дає перевагу кантильйонерам, ще більше посилюючи одну з найважливіших проблем суспільства – майнову нерівність. Безперечно, ми втягуємось у паперові ілюзії з моменту нашого народження. Фіатна медицина та лікарні, фіатна освіта, фіатні ЗМІ, фіатне споживання, фіатна політика – список нескінченний, але все це базується на брехливій грошовій системі.

Біткоїн – це система правил без правителів. Намагаючись зрозуміти цей феномен, біткоїнери знайомляться з австрійською економікою, фізикою, теорією ігор, криптографією, інформатикою та часткою філософії. Зрештою приходить розуміння, що Біткоїн є антитезою фіатної системи; вона є паразитичною, тоді як Біткоїн сприяє подальшому процвітанню людства. Тепер можна зберегти плоди своєї праці системі, яку неможливо знецінити. Будьте суверенними і прибережіть кілька сатоші, або, як сказав би наш любий друг доктор Тімоті Лірі: «Включіться, налаштуйтеся і візьміть на себе відповідальність!»

Це гостьовий пост Ясіна Чоудхурі, ведучого конференції Bitcoin Meetup у Майамі та консультанта з технологій. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024