Біткоїнери повинні боротися з FATF та її режимом

Біткоїнери повинні боротися з FATF та її режимом

Міжнародна група з протидії відмиванню грошей та її політика суперечать принципам Біткоїна і порушують права людини.

Фінансове стеження усюди. Щоразу, коли ви хочете зареєструватися в банку, ви повинні пред'явити документи, що засвідчують особу, пройти перевірку їхніми автоматизованими системами й відповісти на всілякі питання про вашу роботу, ваш спосіб життя і джерела доходу. Часто, коли ви хочете зняти, витратити чи переказати те, що ви вважали своїми грошима, до вас виникає ще більше запитань.

Здається, що все стає гірше та гірше. Чому це відбувається? Через різні організації, які просувають цю нісенітницю. І однією з ключових організацій є Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей (FATF). FATF – природний ворог тих, хто виступає за фінансову волю.

Існує нормативний тягар, що створюється FATF та положеннями про «фінансові злочини», такими як вимоги та санкції щодо боротьби з відмиванням грошей (AML). Ці правила запроваджуються та застосовуються на тій підставі, що вони допомагають зупинити відмивання грошей або фінансування тероризму в усьому світі. Але серйозний аналіз їхньої ефективності показує, що таким чином виявляється менш ніж 1% незаконного фінансування (див. мою розмову з Роном Полом та його дослідження тут). І все ж таки світ платить величезну ціну за дотримання вимог та втрату громадянських свобод. З погляду прав власності, підприємства та банки повинні мати можливість вести свій бізнес так, як вони вважають за потрібне, а не постійно перебувати в положенні, коли вони повинні «питати дозволи» у регуляторів або ліцензійних агентств для продовження роботи.

Якщо було скоєно злочин, нехай правоохоронні органи йдуть і отримують ордер! Регулятори не повинні автоматично порушувати конфіденційність фінансових даних пересічних громадян.

То що таке FATF?

Неясно, що собою являє FATF. Вона називає себе незалежним міждержавним органом, але як вона зареєстрована? Схоже, це проєкт Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Якоюсь мірою іронічно, що FATF нав'язує масове регулювання та перевірку звичайним людям, але сама вона, схоже, не дуже підзвітна.

Якщо коротко: вона позиціює себе як глобальний спостерігач за відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. Секретаріат FATF фінансується країнами ОЕСР на суму близько 619 BTC (у фіатних грошах: близько 11 мільйонів доларів) на рік, і, згідно з річним звітом за 2021 рік, у ньому працює близько 65 співробітників. Але вплив, який він має, великий, тому що Секретаріат просуває рекомендації FATF і погрожує країнам внесенням у сірі чи чорні списки FATF.

Але справа не лише у FATF...

Існують усілякі робочі групи з протидії відмиванню коштів та «фінансовим злочинам», регулятори та інші організації в окремих країнах по всьому світу. Таким чином, всі вони спільно працюють над тим, як наше фінансове життя має регулюватися та контролюватись на мікрорівні. Суть, схоже, у тому, що вони отримують «рекомендації FATF» про те, як зупинити відмивання грошей, і місцеві країни та регуляторні органи мають виконувати ці правила. Небагато людей у ​​будь-якій окремій країні чи штаті небайдужі до цього настільки, щоб здійняти шум і зупинити зловживання фінансовим регулюванням та злочини проти прав людини.

Зазвичай у кожній країні чи політичному органі є принаймні кілька політиків, які хочуть вдавати, що вони борються з фінансовими злочинами, що також може пояснити деякі з недавніх «автономних (некастодіальних) гаманців», які надходять із ЄС (див. мою розмову з Джіджі про те, чому це мовне спотворення шкідливе для біткоїна і для всіх нас).

То що ж ми маємо зрештою?

Таким чином, кінцевим результатом є те, що дедалі більше фінансового контролю переходить до окремих банків, підприємств та організацій, які змушені підкорятися. Регуляторна та бюрократична держава доручає підприємствам та фізичним особам виконувати неоплачувану працю. А будь-кого, хто не згоден, називають підставними особами злочинців та відмивачів грошей. Невже вони не розуміють, що можуть бути люди, які принципово бажають захищати приватну власність і свободу?

Джерело: reddit.com
Джерело: reddit.com

Ось чому ми всі проходимо через такий фінансовий нагляд і настирливі розпитування про себе. У певному сенсі винен не цей нещасний касир чи банківський службовець низького рівня! Справжній винуватець перебуває на значно вищому рівні; це міжурядові організації, які постійно розповідають, наскільки ефективні їхні правила.

Звичайно, Біткоїн – це більша частина відповіді на те, як вижити цих безглуздих порушників прав людини. Але при цьому різні біткоїн-компанії та біржі мають проблеми з доступом до фіатних рахунків для відкриття можливостей користувачам.

А як бути зі справжніми злочинцями?

Ловити їх за реальні злочини, які вони вчиняють, – злодійство, вбивство тощо. Ми також повинні визнати, що свобода має свою ціну. Злочинці використовують дороги – чи потрібні вимоги «знай свого клієнта» (KYC) щоразу, коли хтось користується дорогою? А ще злочинці можуть повісити штори у своїх будинках. Чи можете ви уявити собі божевілля, якби ми придумали орган регулювання штор, який наказав би, щоб перед тим, як до вас зможе прийти майстер, ви повинні пройти перевірку особи, щоб підтвердити, що ви не злочинець, який ховається за шторами?

І пам'ятайте, що нинішній режим правосуддя не робить якусь фантастичну роботу з огляду на весь фінансовий нагляд у сучасному світі. Переважна більшість злочинів, як і раніше, відбувається з використанням фіатної валюти. Відповідь не в «більше контролю і бюрократії», а у визнанні того, що нинішній підхід просто неефективний.

Нормалізація збору даних

Однак ця нормалізація збору приватних даних виходить за межі законів про AML та «фінансові злочини». Відомі реальні випадки, причому зовсім недавні:

  • Celsius: імена та історії транзакцій кожного користувача, оприлюднені під час процедури банкрутства.
  • Optus: дані 10 мільйонів клієнтів були розкриті внаслідок злому, при цьому 2,8 мільйона постраждали від витоку даних свого паспорта або номера посвідчення водія.

Отже, врешті-решт створення цієї культури збору приватних даних призвело до того, що більше невинних людей опинилися в небезпеці. Як це враховується надмірно завзятими бюрократами та політиками, які поводяться так, ніби їхні закони про стеження допомагають?

Яке відношення до цього має PayPal?

Нещодавно PayPal було розкритиковано за зміну політики, що стосується «дезінформації» та штрафування клієнтів на 2500 доларів. Цього разу сервісу довелося відступити з огляду на обурення у соціальних мережах. Але ясно, що це лише тимчасовий перепочинок перед подальшим фінансовим стеженням за всіма нами.

Як написав у Твіттері Самсон Моу з JAN3, ми можемо або використати Біткоїн, або будемо змушені дослідити всі політичні ідеології керівників великих фінтех-компаній. Ваш біткоїн-гаманець із суверенним контролем не перевірятиме ваші політичні погляди перед передачею вашої біткоїн-транзакції. Ваш суверенний гаманець не буде запитувати вас про джерело багатства, перш ніж дозволити вам внести кошти й використовувати їх.

FATF і режим AML створили та виростили культуру, в якій державники вважають за прийнятне заглядати в чужі фінанси та контролювати їх, якщо їхня ідеологія відрізняється від ідеології людей, які перебувають при владі в той час.

Це стосується прав людини

Це питання прав людини. Тою мірою, в якій рекомендації FATF спонукають місцеві регулятори, бюрократів та політиків продовжувати контролювати гроші приватних осіб та бізнесу, це обмежує їхні права приватної власності. FATF та пов'язаний з нею режим AML порушують права людини у всьому світі, і ми всі біднішаємо через це.

Биткоїнери повинні чітко розуміти, в чому проблема, і почати говорити про неї та вживати заходів. Ці заходи можуть приймати форму кодування та створення самостійних FOSS-альтернатив (вільне програмне забезпечення із загальнодоступними (відкритими) вихідними кодами) фінансовому паноптикуму, а також подання позовів до державних організацій, які надмірно регулюють та посягають на життя невинних людей. Це може навіть набути форми лобіювання місцевих політиків з метою протидії FATF та фінансовому нагляду. Припинення фінансування FATF також було б чудовою ідеєю. Чому платники податків у всьому світі мають платити за це неефективне та руйнівне для економіки регулювання?

На завершення слід зазначити, що, попри очевидніші випадки фінансового виключення (які FATF відкидає як «ненавмисні наслідки»), справа повинна розглядатися по суті. Ми хочемо жити в суспільстві з вільною ринковою економікою з правами приватної власності, а не постійно ставити питання, що нам дозволено робити з нашими власними грошима. Світу не потрібно більше рекомендацій та звітів FATF. Він потребує захисту прав приватної власності у принципі.

Це гостьовий пост Стефана Лівери, провідного подкасту Stephan Livera Podcast та керуючого директора Swan Bitcoin International. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Майбутнє енергетики: Біткоїн-майнінг Майбутнє енергетики: Біткоїн-майнінг Якщо споживання доступної енергії безпосередньо пов’язане зі зростанням ВВП, Біткоїн-майнінг є тим самим ідеальним компонентом, який допоможе нашим енергетичним мережам та економіці. Майк Хобарт 01 жовтня 2023
Енергія та ВВП: для зростання необхідне споживання Енергія та ВВП: для зростання необхідне споживання Збільшення доступності енергії для виробництва недостатньо для стимулювання зростання ВВП: енергія повинна фактично споживатися та використовуватися. Майк Хобарт 01 жовтня 2023
Як Біткоїн бореться з махінаціями на президентських виборах у Гватемалі Як Біткоїн бореться з махінаціями на президентських виборах у Гватемалі Верховний виборний орган Гватемали використовує часові мітки блокчейну Біткоїна для виявлення спроб фальсифікацій на президентських виборах у країні. Namcios 01 жовтня 2023