Як Біткоїн і мистецтво звільнять людей

Як Біткоїн і мистецтво звільнять людей

Мистецтво є духовним вираженням особистості. Біткоїн і мистецтво безпосередньо пов’язані, оскільки обидва розширюють можливості особистості.

Біткоїн і мистецтво можуть вивести нас із механічної цитаделі, яку нав’язує нам хижацька, маніпулятивна та експлуататорська реальність. Мистецтво звільняє особистість і революційне по своїй суті. Біткоїн – це новаторська технологія, яка робить те саме. Як нам звільнити народ, у якого грошова основа позбавлена свободи?

«Тих, хто танцював, вважали божевільними ті, хто не міг чути музику», – Фрідріх Ніцше.

«Звільнити людей» – це потужна заява. Ми можемо з великою впевненістю здогадуватися, від чого або кого люди хочуть бути вільними. Що відбувається, коли люди вільні? Якщо ми погоджуємося з тим, що Біткоїн і мистецтво повинні звільнити людей від структур системного пригнічення, ми повинні чітко визначитись, якої свободи ми хочемо досягти. Сила мистецтва визволяти людей завжди була загрозою для будь-якої політичної, військової та економічної системи. Наскільки цю силу пригнічували королі, уряди та бюрократи, настільки ж цією силою також маніпулювали під час проведення багатьох революцій – згадайте лише Європу 1960-х, 1980-х і 1990-х років.

«Ти думаєш, що ти особистість, але чи є ти насправді?», – Джідду Крішнамурті.

У мистецтві «я» стає «ми» – це парадокс. Художник доносить свою роботу до публіки й тим самим стає частиною більшої групи. У цю мить митець стає «ми», а ми єдині з митцем. Щось подібне присутнє в існуванні Біткоїна. З кожним створеним блоком і отриманим схваленням вузла одиничне стає множиною – назавжди вбудованою в блокчейн. «Я» в Біткоїні, навіть якщо воно розглядається як суверенна індивідуалістична та прагматична конструкція, зникло зі словника. У Біткоїні це завжди «ми», оскільки ми є не чимось одиничним, а комбінацією більш ніж одного вузла/особи. Ось як ми дізнаємося, що «ми» – це шлях до звільнення людей.

«Подумайте про своє походження: ви створені не для того, щоб жити як звірі, а для того, щоб слідувати чеснотам і знанням», – Данте Аліг'єрі.

Фіатна система та культура є хижацькими й механічними. Якби ми вибрали споглядальну і творчу культуру, масове громадянське пробудження, яке потенційно чекає на нас, могло б трансформуватися в рух творчості та відродження людської свідомості. Основою для нього є надійні гроші – біткоїн, а способом просвіти людей – мистецтво. Це свобода. Бути освіченим і мати надійні гроші. Ось як Біткоїн і мистецтво звільнять людей. Чому нам завжди потрібно створювати технології та гроші для найгіршого сценарію? Ми вже маємо нові, інакші технології та засоби для поширення і впровадження останніх. У нас є Біткоїн та мистецтво. На жаль, ми сприймаємо історію як наратив минулого, але не розуміємо, що сама історія є наративом у вічному русі. І ми нічого не вчимося. Все вже розписано у циклах і природі прогресу. Щоб повністю змінити нашу реальність, нам потрібно звільнити людей.

«Тільки після катастрофи ми можемо воскреснути. Тільки після того, як ви втратили все, ви вільні робити що завгодно. Ніщо не стоїть на місці, все розвивається, все руйнується», – Чак Паланік, «Бійцівський клуб».

Мистецтво дасть нам словниковий запас, щоб сформулювати науку про Біткоїн. Через мистецтво ми могли б отримати доступ до моралі Біткоїна. Люди будуть вільні через алегорії та символи. Хтось міг би справедливо сказати, що алегорія сама по собі є не що інше, як словесний символізм. Біткоїн є символом ідеї, і ця ідея – це свобода. Біткоїн надає нову ідентичність свободі, яка народжується зі споглядання та творчості. Ідея свободи є більш масштабною, ніж реакція на грабіжницькі та механічні структури фіатної системи та фіатних інституцій. Використовуючи мову мистецтва, Біткоїн може звільнити людей для створення нової реальності.

Біткоїн потребує власної символіки. Ця символіка є майбутньою сутністю існування Біткоїна.

Якщо ми заберемо цю символіку з Біткоїна, ми залишимо безжиттєву масу коду та холодних математичних розрахунків. Біткоїн пропонує нове визначення не лише грошової свободи, але й визначення свободи як такої. Пропозиція проста: Біткоїн не випускається і не контролюється жодним урядом чи фінансовою установою. Оскільки Біткоїн взагалі ніким не контролюється, він ближче до ідеї енергії. А енергія – це свобода.

Як неконтрольована сутність, Біткоїн пропонує нам спосіб мирно взаємодіяти один з одним на основі взаємного погодження. Це свобода. Такий обмін може відбуватися лише між вільними людьми. Єдиний справжній зв’язок – навіть духовний зв'язок – існує між Біткоїнами та мистецтвом.

Свобода в цьому новому Відродженні фактично існує одночасно скрізь у кожному вузлі. Біткоїн і мистецтво однаково надихають нас сказати: «Я не знаю», і це єдиний спосіб бути вільним. Навчаючись, ми відкриваємо свободу бути й творити. Біткоїн підтримує ідею, що всі люди мають однакові можливості для розвитку. Це свобода, і цієї свободи неможливо досягти без вашої праці та вашого вболівання. Ця свобода є ключем до нового Відродження.

Сфера мистецтва реальна. Спочатку воно приходить до нас у своїй нематеріальності. Щоб осягнути мистецтво, нам потрібна свідомість і свобода волі. Свідомість і свобода волі не є ілюзіями.

Мистецтво – не ілюзія.

Біткоїн – це не ілюзія.

Свобода – це не ілюзія.

Це гостьова публікація Стефана Дзепароські, визнаного міжнародного режисера та креативного продюсера. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Центробанкам доведеться адаптуватися до стандарту Біткоїна Центробанкам доведеться адаптуватися до стандарту Біткоїна Коли біткоїн стане світовою резервною валютою, центральні банки не зникнуть, але їм доведеться змінитися. Джонатан Гарнер 24 березня 2023
Комісарка CFTC про інновації, товари та хибні уявлення про регулювання біткоїна Комісарка CFTC про інновації, товари та хибні уявлення про регулювання біткоїна Комісарка CFTC Саммер Мерсіньєр обговорює неминучість інновацій та роз'яснює роль відомства в регулюванні біткоїна. Бекка Братчер 23 березня 2023
Втручання ФРС: програма термінового фінансування банків Втручання ФРС: програма термінового фінансування банків Баланс Федеральної резервної системи збільшився на $300 млрд за один тиждень, що викликало суперечки про те, чи можна кваліфікувати ці дії як кількісне пом'якшення. Сем Рул 23 березня 2023