П’ять прикладів реальної корисності Біткоїна

П’ять прикладів реальної корисності Біткоїна

Біткоїн має реальні варіанти використання, яких не має долар та інші фіатні валюти.

Вірите чи ні, але біткоїн – це гроші.

Це може бути непросто для багатьох із нас у західному світі, особливо у Сполучених Штатах. Я розумію: долар є резервною валютою світу. Так, інфляція є, але це не так вже й погано, попри те, що сьогодні інфляція є найвищою за останні понад 40 років.

Я не знаю, як ви, але постійне зниження вартості моїх доларів є однією з причин, чому я взагалі дізнався про Біткоїн. Хто сказав, що нам потрібна інфляція? До речі, Джон Мейнард Кейнс, і це економічна теорія, яку викладають у школах по всій країні.

Я хочу сказати, що західній цивілізації може бути важко зрозуміти, чому Біткоїн важливий. Багато хто засліплений «силою» долара і не в змозі оцінити корисність Біткоїна.

Щоб освіжити пам’ять, розгляньмо п’ять прикладів того, що може зробити біткоїн, чого не можуть долар, інші фіатні валюти та золото.

1. Біткоїн забезпечує нейтральні гроші, стійкі до цензури

Тема цензури була в центрі уваги протягом останнього десятиліття, і є особливо актуальною в останні кілька років.

Twitter забанив чинного президента США.

Теорії походження COVID-19, які колись вважалися єрессю, тепер здебільшого визнаються правдивими. Віра в таку теорію раніше призвела до бану багатьох відомих людей, у тому числі реальних, шанованих лікарів.

І це тільки те, що відбувається в соціальних мережах. Що відбувається, коли ваші гроші піддаються цензурі?

Гляньте хоча б на протести канадських далекобійників, які відбулися на початку 2022 року. Уряд Канади прагнув вимагати вакцинації кожного далекобійника, який в’їжджав до країни. Побачивши це очевидне порушення прав людини, далекобійники вирішили протестувати проти такого розпорядження, фактично перекривши столицю Оттаву шляхом блокування вулиць.

Одне призвело до іншого, і перш ніж ви це зрозумієте, канадська банківська система почала «відключати» гроші всіх учасників цих протестів. Ось так. Незалежно від того, чи ви самі були далекобійником, пожертвували гроші в підтримку чи роздавали їжу, ви були в розстрільному списку, і ваші гроші були відключені. Заморожені. Вони були, але ви нічого не могли з ними зробити.

Сьогодні це протест далекобійників. Що, якщо наступним буде протест за права жінок? Протест проти зловживань з боку країни, з якою ви є союзниками? Хто вирішує?

Біткоїн, хай йому грець, точно ні. Біткоїну не важливий колір вашої шкіри, ваша політична приналежність, країна, в якій ви перебуваєте, які відео ви дивитеся на YouTube тощо. Якщо ви граєте за тими ж правилами, за якими грають усі інші, ви можете використовувати біткоїн.

Це одна з причин, чому тисячі людей пожертвували біткоїни справі канадських далекобійників. Це були гроші, які ніхто, навіть уряд чи банківська система, не міг зупинити. Більш як 21 біткоїн було зібрано 5000 донаторами, на той момент загальна сума підтримки склала майже 1 мільйон доларів.

Біткоїн – це гроші, стійкі до цензури.

2. Біткоїни можна взяти будь-куди, і про це не знатиме ніхто

Юрисдикційний арбітраж ставатиме все більш поширеним, оскільки політичні партії все більше схилятимуться до крайнощів тут, у Сполучених Штатах, а також у всьому світі. Ви бачите поляризацію, контроль над капіталом і відтік капіталу, які відбуваються щодня:

  1. Країни з позицією «за вибір» і «за життя»
  2. Країни з легалізованим вживанням марихуани та/або інших наркотиків
  3. Країни з розумною енергетичною політикою (наприклад, не Німеччина)
  4. Країни з тенденцією до санкцій, такі як Іран і Росія

Як громадянин, іноді ви повинні діяти швидко, інакше є ризик, що втікати буде надто пізно. Але як ви перевезете з собою все господарство з дрібничками та речами, коли йдете? Як перетнути кордони, коли з вашої кишені випадають пачки готівки або вас обтяжують злитки золота?

Відповідь проста: вам це не вдасться. Бажаємо успіхів у перевезенні будь-чого цінного через кордон без конфіскації. Але ви можете перемістити свої біткоїни, і якщо ви зробите це правильно, то зможете перемістити їх без будь-чийого відома і без жодних доказів.

Все, що вам потрібно зробити, це зберегти 12 (або в деяких випадках 24) слів. Ці слова можуть становити всі ваші засоби до існування та відомі як сід-фраза. Маючи ці слова, ви можете перенести своє багатство в будь-яку точку світу.

Ось що зробила Лалех Фарзан. Після погроз від талібів у 2016 році вона втекла до Німеччини. У більшості випадків, коли ви тікаєте з ворожої території, як-от Афганістан, серед хаосу, ви обов’язково зіткнетеся зі злодіями та/або невблаганними урядами. Зазвичай емігранти залишають майже без майна.

Але у випадку з Лалех вона змогла зберегти своє багатство за допомогою своєї сід-фрази. Вона містилася на крихітному аркуші паперу, на який злодії та сторонні особи не звертали уваги. Коли вона приїхала до Німеччини, вона змогла продати частину своїх біткоїнів за фіат, щоб оплачувати щоденні витрати.

3. Майнінг біткоїнів та енергетична мережа поєднані на небесах

Майнінг біткоїнів вимагає багато енергії. Диктори в новинах неодноразово повторювали цю фразу. Передбачається, що до 2020 року він споживатиме всю світову енергію (як би це вийшло?).

Можна було б заперечити, що чим більше енергії споживає біткоїн, тим краще.

Вислухайте мене.

Майнери біткоїнів – це споживачі енергії, що виступають першим та останнім засобом. По суті, вони завжди будуть купувати (використовувати) енергію, якщо вона їм доступна. Чого більшість не знає стосовно наших сучасних енергетичних мереж, так це того, що цей тип надійності та узгодженості надзвичайно корисний. Замість того, щоб планувати піки та падіння попиту на енергію, виробники енергії можуть просто постачати енергію, не турбуючись, що її ніхто не використає.

Коротко кажучи: майнери біткоїнів стабілізують цілі енергетичні мережі. Якщо ви хочете глибше зануритися у дослідження, можете знайти більше інформації тут.

Майнер не тільки стабілізує мережу, але й майнінг біткоїнів заохочує використання найефективніших доступних джерел енергії. У випадку з майнером, ваш звіт про прибутки та збитки дуже легко розшифрувати: ваш дохід – це біткоїн, який ви видобули, ваші витрати (здебільшого) – це енергія, необхідна для його видобутку.

Як власник бізнесу, ви в ідеалі бажаєте збільшити дохід і зменшити витрати, щоб збільшити прибуток. Який найпростіший спосіб збільшити прибуток, окрім майнінгу більшої кількості біткоїнів? Знизити свої витрати, або вартість енергії. Яка найдешевша доступна нам енергія? Енергія, яка надходить природним шляхом: сонячна, вітрова, гідроенергія тощо.

Біткоїн породжує нові розробки та інновації у сфері зеленої енергетики, і, що ще важливіше, у сферах, де енергія марнується.

Майнери біткоїнів намагаються якомога ефективніше видобувати енергію, яка інакше була б змарнована. Це безпрограшний варіант для обох сторін. Майнер отримує дешеву енергію, а виробник енергії продає енергію, яка в іншому випадку не принесла б жодного доходу. Чудовим прикладом цього є майнінг з використанням факельного природного газу. Коли я вперше побачив відео майнерів, які використовують факельний газ, я зрозумів, що це кардинально змінює ситуацію. Для кожного виробника на землі наявний сенс під'єднати біткоїн-майнер, щоб отримати більше доходу та зменшити викиди. Це очевидне рішення.

Чи знаєте ви, що приблизно 60% виробленої енергії втрачається, не досягаючи споживача? Майнери біткоїнів із задоволенням купуватимуть у виробників енергію, яка інакше витрачається марно, таким чином дозволяючи виробникам отримувати більше доходу, а також забезпечувати стабільні очікування щодо попиту та пропозиції.

Це лише питання часу, коли майнери повністю інтегруються в енергетичні ринки.

4. Біткоїн доступний 24/7

Завжди потребували банківських послуг після 17:00 чи на вихідних? Досить незручно, правда? Чому у світі глобально пов'язаних ринків та доступності за запитом усього іншого наші фінансові послуги не відповідають тим же стандартам доступності?

Час безперебійної роботи Біткоїна становить 99,99%. За понад 12 років мережа Біткоїна пережила лише 14 годин простою.

Я можу перебувати в будь-якій точці світу в будь-який час доби та взаємодіяти з мережею біткоїн, якщо у мене є підключення до інтернету. Якщо підключення до інтернету є проблемою, деякі генії, набагато розумніші за мене, працюють над тим, щоб врахувати це.

24/7, 365. Жодних вихідних. Жодних автоматичних вимикачів у нестабільний період. Тік-так, наступний блок.

5. Мікроплатежі та простота комерції в інтернеті

З роками комерція все більше і більше відбувається в інтернеті, а не у реальному світі.

У цій публікації я не збираюся зосереджуватися на комерції, яка вимагає фізичного доставлення продукту вам додому, але я хочу поговорити про продукти та контент, які ви споживаєте безпосередньо на своєму комп’ютері.

Чому я маю розкривати дані своєї кредитної картки та адресу для Wall Street Journal, якщо хочу прочитати статтю? Чому я маю робити те саме зі Spotify, щоб слухати подкаст?

Біткоїн і його рівні масштабування, такі як Lightning Network, змінять електронну комерцію за допомогою створених для інтернету систем мікроплатежів.

У цій сфері зростає тенденція, відома як співвідношення ціни та якості. Розглянемо як приклад Fountain. Fountain – це застосунок для подкастів, який створений безпосередньо над базовим рівнем Біткоїна в Lightning Network. Використовуючи Fountain, слухачі подкастів можуть завантажити гаманець Lightning і передавати крихітні частки біткоїна – відомі як сатоші або сати – безпосередньо творцю контенту. Ці потоки можуть бути лише п’ятьма сатами за хвилину, що сьогодні коштує 0,0011 доларів США.

Для фінансування свого підприємства творці контенту, за бажанням, тепер можуть покладатися виключно на свою аудиторію. Багато подкастерів цінують цю ідею узгоджувати власні стимули зі своїми слухачами: жодних шилінгів за продукт, жодної неправдивої реклами тощо. Це також забезпечує кращу взаємодію між двома сторонами.

Ще один фантастичний варіант використання біткоїнів в інтернет-комерції – це надокучливий платний доступ до інформації. Давайте знову використаємо Wall Street Journal як приклад. Я рідко читаю Wall Street Journal, але, скажімо, мені впадає в очі одна стаття, яку я відчайдушно хочу прочитати. Потім я стикаюся з платним доступом. У 99 випадках зі 100 я полишу сторінку й забуду про статтю.

Шанси того, що я візьму свій гаманець, введу інформацію про свою кредитну картку, всю іншу особисту інформацію та, ймовірно, в обов’язковому порядку оформлю місячну підписку, майже нульові.

За допомогою Lightning Network Wall Street Journal може встановити платний доступ з використанням сервера BTCPay. У цьому випадку я можу взяти свій гаманець Lightning, просканувати QR-код, оплатити рахунок і почати читати статтю. Весь процес може зайняти менш як 30 секунд, і видання не матиме жодного поняття, хто я і де я живу. Цей спосіб виставлення рахунків міг би значно розширити аудиторію Wall Street Journal, зробити доступними одноразові читання та забезпечити повагу до конфіденційності своїх читачів.

Хоча ці типи транзакцій не так сильно змінюють світ, як деякі інші моменти, згадані вище, це ще одна стріла у сагайдаці Біткоїна. Ще один реальний приклад того, як біткоїн змінює світ на краще в порівнянні з нашою поточною системою.

Висновок

Ні, Біткоїн не мертвий. Це не перший ведмежий ринок і точно що не останній.

Занадто багато людей зосереджені на фіатній ціні біткоїна. Більшість не усвідомлює, що біткоїн продовжує працювати точно так, як про це оголошено. Він надійний, доступний для всіх і тут немає правителів – лише правила.

Біткоїн – це об'єктивно кращі гроші. Я з нетерпінням чекаю, коли всі інші усвідомлять це.

Це гостьова публікація Трента Дуденгоффера, сертифікованого фінансового планувальника у Watchdog Capital. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024