Традиційні банки підводять своїх вкладників. Біткоїн – це альтернатива

Традиційні банки підводять своїх вкладників. Біткоїн – це альтернатива

Процентні ставки за ощадними рахунками не показують зміни у процентних ставках. Біткоїн – це безпроблемний спосіб заощаджувати та зберігати свої активи.

Традиційні банки обманюють клієнтів, оскільки не враховують інфляційні зміни в пропонованих ними процентних ставках за ощадними рахунками. У середньому у США ці рахунки передбачають 0,3% річних – номінальну ставку в контексті сучасної економічної ситуації.

Дехто може пам’ятати, що під час карантину домогосподарства Великобританії заощадили додатково 190 мільярдів фунтів стерлінгів, але вартість цих заощаджень на чорний день швидко впала через інфляцію. Інфляція є «тихим злодієм», і її вплив означає, що вкладники продовжуватимуть спостерігати, як їхні важко зароблені заощадження знецінюються, або вони можуть шукати альтернативи з довгостроковим збереженням вартості.

Також настав час розглянути альтернативні варіанти інвестування та класи активів, які не залежать від інфляційних коливань і є особливо стійкими до загрози ослаблення державної влади під час політичних чи економічних потрясінь. Біткоїн, коли він використовується для довгострокових заощаджень, є однією з таких альтернатив, і все більше людей розглядатимуть його як частину збалансованого портфеля, призначеного для подолання інфляції, а також геополітичної невизначеності.

Інвестори втрачають, тримаючи заощадження в традиційних банках

Банківські гіганти обманюють звичайних інвесторів, коли не підвищують процентні ставки, попри підвищення базових ставок центральними банками. Наприклад, у серпні 2022 року Банк Англії підвищив базову ставку до 1,75%.

Інша проблема із заощадженнями та інвестуванням через традиційні банки полягає в тому, що валюта, випущена урядом, пов’язана з контрагентським ризиком і, крім того, за своєю суттю має нульову вартість. Урядові центральні банки друкують на основі попиту, тому існує ризик втрати вартості через інфляцію або знецінення в разі гіперінфляції. Біткоїн, з іншого боку, має обмежену пропозицію та жорстко закодовану монетарну політику, що надає цьому продукту антиінфляційні властивості та аспекти збереження вартості, подібні до золота.

Традиційно біткоїн є успішним в умовах нульових або низьких процентних ставок. Починаючи з 1990-х років, центральні банки в усьому світі встановлювали низькі або від’ємні процентні ставки, і цілком імовірно, що ми побачимо повернення до цієї стратегії для боротьби з рецесією, що насувається.

Один суттєвий урок, який отримують інвестори у цьому середовищі з низькими процентними ставками, полягає в тому, що потрібно перестати в будь-який спосіб сприймати бажане за дійсне, гадаючи, що процентні ставки зростуть, і відповідно розподіляти свої гроші. З цієї причини біткоїн є логічним вибором, оскільки на його децентралізовані властивості та обмежену пропозицію практично не впливають інфляція та встановлені центральними банками процентні ставки.

Довіра до традиційних банківських послуг стрімко падає

Після фінансової кризи 2008 року банки стали певною мірою страшилом для багатьох інвесторів. Люди в ЄС менш схильні довіряти традиційним банківським установам, а опитування YouGov показує, що лише деякі британці все ще довіряють традиційним банкам, при цьому 36% вважають, що ці установи працюють в їхніх інтересах.

Не дивно, що кожен четвертий інвестор із мілленіалів, покоління X і покоління Z звертається до криптовалюти як до свого обраного класу активів. Ці покоління втратили віру в централізовані установи, такі як банки, через постійну економічну нестабільність, яку вони відчували протягом свого життя. На додаток, біткоїн дозволяє інвесторам отримувати вигоду від самостійного зберігання, коли лише вони здійснюють володіння та контроль над своїми активами. Зазначене не стосується традиційних банків, і це може викликати у людей відчуття відсутності контролю під час економічної невизначеності – або що ще гірше – під час фінансового краху.

Цей дедалі більший рівень недовіри до традиційних банківських установ збігається зі зменшенням довіри до національних валют. Такі країни, як Туреччина, Ліван чи Аргентина, є реальними прикладами того, як інфляція може вийти з-під контролю і як люди зрештою втрачають довіру до своїх місцевих валют. Глобальна цифрова валюта, не пов’язана з певними кордонами або нацією, така як біткоїн, стає все більш привабливою як засіб зберігання багатства.

Ощадні рахунки в біткоїнах призначені для початківців і тих, хто уникає ризику

Дослідження показують, що фінансова незахищеність, спричинена вартістю життя, означає, що 46% британців зменшили або припинили вкладати кошти в ту чи іншу форму накопичувального інструменту. Те, що ми маємо зараз, – це велика кількість людей, які не схильні до ризику, ухиляються від інвестування або шукають шляхи пасивного заощадження.

У Relai ми пропонуємо план заощаджень у біткоїнах, який підходить людям, які віддають перевагу автоматизованому підходу до заощаджень у біткоїнах.

Пасивне та регулярне інвестування в біткоїни також дозволяє інвесторам використовувати стратегію під назвою «усереднення вартості». Це коли люди регулярно купують біткоїни, ігноруючи ринкові умови та волатильність. Особи з невеликим інвестиційним капіталом можуть потенційно отримати значні прибутки завдяки цій стратегії в довгостроковій перспективі.

Поточна економічна ситуація в усьому світі висвітлила слабкість фіатних валют і потребу в альтернативних довгострокових засобах збереження вартості, таких як біткоїн. Однак перш ніж приймати будь-яке інвестиційне рішення, важливо провести власне дослідження та зважити, чи підходить такий вибір для вас.

Це гостьова публікація Джуліана Лінігера, співзасновника та генерального директора Relai, інвестиційного застосунка лише для біткоїнів. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Майбутнє енергетики: Біткоїн-майнінг Майбутнє енергетики: Біткоїн-майнінг Якщо споживання доступної енергії безпосередньо пов’язане зі зростанням ВВП, Біткоїн-майнінг є тим самим ідеальним компонентом, який допоможе нашим енергетичним мережам та економіці. Майк Хобарт 01 жовтня 2023
Енергія та ВВП: для зростання необхідне споживання Енергія та ВВП: для зростання необхідне споживання Збільшення доступності енергії для виробництва недостатньо для стимулювання зростання ВВП: енергія повинна фактично споживатися та використовуватися. Майк Хобарт 01 жовтня 2023
Як Біткоїн бореться з махінаціями на президентських виборах у Гватемалі Як Біткоїн бореться з махінаціями на президентських виборах у Гватемалі Верховний виборний орган Гватемали використовує часові мітки блокчейну Біткоїна для виявлення спроб фальсифікацій на президентських виборах у країні. Namcios 01 жовтня 2023