Ви відповідальні за знайомство свого оточення з Біткоїном

Ви відповідальні за знайомство свого оточення з Біткоїном

Кожен біткоїнер повинен серйозно подумати про час, який він витрачає на знайомство свого оточення з цією технологією.

Кількість людей, які купують і використовують біткоїн, зростає. Джейсон Дін підрахував, що за перші шість місяців 2021 року кількість користувачів Біткоїна зростала приблизно на 165 осіб за хвилину. Виглядає, що це багато – чи не так?

Але нам потрібно дійти до того часу, коли Біткоїн займе своє місце у просторіччі, і ми всі маємо зіграти свою роль.

Якщо ви читаєте це, можливо, це тому, що ви пережили особисте прозріння, яке стало «відкриттям» Біткоїна. Більшість із нас може розпізнати стадії й в інших. Ми схильні переходити від скептицизму до попередньої проби Біткоїна та невеликих інвестицій, (зазвичай короткого) етапу, під час якого ми вважаємо, що той чи інший альткоїн також є конкурентною інвестицією (чесно кажучи, ви, ймовірно, теж колись робили це, і ні, справа була не лише в стані ринку на той момент – проведення власного дослідження також включає принаймні розгляд інших варіантів, перш ніж зробити висновок, що максималізм – це шлях уперед). А потім настає падіння – для більшості з нас стрімке й незворотне – у кролячу нору. На цьому етапі ми не можемо насититися. Ми прагнемо правдивої інформації про гроші. Більшість із нас були тими людьми, які сидять протягом 30 хвилин у зупиненому автомобілі в місці призначення, щоб прослухати останній фрагмент подкасту, коли нарешті починає доходити. І не щось одне, а цілий осяяний каскад інформації. Знаю, що в мене було саме так.

Потім настає час, коли ваше життя теж починає змінюватися. Ви починаєте все ставити під сумнів – якщо те, що ви раніше знали про гроші, було неправдою, то що це означає для охорони здоров’я? Для дієти? Для сім'ї чи побачень? Навіть ваших стосунків з Богом?

Не можна заперечувати – коли ви «знаходите» Біткоїн, це кардинально змінює життя, і як тільки ви це побачите, дороги назад просто не буде.

Для багатьох із нас це може призвести до важких змін у житті. Ми можемо виявитися відчуженими від попередніх соціальних кіл, навіть від стосунків і сім’ї. А потім раптом приходить чудове усвідомлення того, що Біткоїн-спільнота вже існує. Для багатьох з нас проведення часу з іншими біткоїнерами – це вперше, коли нас не вважали аутсайдерами.

Тоді ми хочемо розповісти про це всім, кого знаємо. Ми просто відчайдушно хочемо донести інформацію друзям, родині, колегам – хай йому грець, навіть тому випадковому незнайомцю, який випадково опинився поруч з нами в черзі в супермаркеті. Для багатьох із цих людей цей контакт і процес навчання так само змінить життя, як це було для нас із вами. Але все одно регулярно трапляється, що ми не можемо донести те послання, яке хотіли б, і що та можливість навчання, яку надала черга в супермаркеті, втрачається. Прийняття, відверто кажучи, відбувається зовсім не там, де б ми цього очікували, враховуючи обставини. Отже, коли ми щось робимо не так?

Біткоїн за кухонним столом

Погодьтеся, говорити про гроші важко. Згідно з цією статтею, гроші входять до трійки головних тем, разом із сексом і дітьми, про які сперечаються пари. (До речі, Біткоїн-спільнота прояснює ці теми також).

Вміння обговорювати гроші в сім’ї – це справді важлива навичка. Ми повинні уміти вести плавні, невимушені розмови про гроші, і основою цих розмов має бути справжня природа грошей – звідки вони беруться, як вони працюють і для чого вони нам потрібні. Щоб дійти до цього моменту, нам потрібно навчити друзів і родину алгебрі (гроші) і тригонометрії (банківська та фінансова система), перш ніж пояснювати обчислення (біткоїни). Для цього може бути дуже корисною розмова в надзвичайно практичних термінах. Яку проблему для вас вирішує біткоїн? Яку проблему біткоїн вирішує для друзів і родини? Яку проблему вирішує біткоїн для тих, хто живе на глобальному Півдні чи в умовах репресивних режимів?

Ми також страждаємо від нестачі хороших, доступних навчальних ресурсів для цієї мети. Грошовий стандарт Біткоїна – це фантастичний ресурс для тих, хто справді бажає дізнатися про гроші, але все ще потребує значних часових затрат, і це може бути занадто багато для тих, хто тільки починає. Нам потрібно більше ресурсів, щоб люди могли переглянути їх протягом перших пів години своєї зацікавленості – ресурси, які дадуть короткий огляд і пробудять інтерес дізнатися більше. Нам потрібні хороші книжки про Біткоїн для дітей, тому що діти – це завжди майбутнє, і, зокрема, наші діти як ті, хто дізнався про Біткоїн у найбільш ранньому віці – ті, хто, у багатьох випадках, ніколи не знав світу до Біткоїна. Швидке вітання біткоїн-рабину, Майклу Карасу, який написав один чудовий твір: «Біткоїн-гроші: історія про те, як Бітвіль відкрив хороші гроші».

Запишіть ваш нік для Твіттеру та відійдіть із піднятими руками

Друзі. Нам потрібно поговорити про Твіттер.

Так само як усі ми проходимо через фазу міркування, що той чи інший альткоїн – це наступна велика інвестиція, перш ніж зрозуміємо смисл і засудимо альткоїни за шахрайство, чим вони і є, ми також проходимо через фазу, коли говоримо собі та іншим, що ми у Твіттері «для того, щоб учитися». Як і в усіх найпереконливіших виправданнях, тут є частка правди. Пройти через безліч біткоїн-контенту, хорошого, поганого та потворного, може бути нелегко. Твіттер може допомогти вам визначити людей – інфлуенсерів, якщо хочете – які мають найяскравіші слова про Біткоїн, які мають найприємніші гучні обіцянки, які можуть найбільш лаконічно сказати вам, чому наразі вони є біткоїн-максималістами.

Це також про те, хто кого ненавидить прямо зараз, кого ми «скасовуємо», тому що вони мали нахабство стягувати плату за курс, тому що наважилися припустити, що максималізм стає трохи токсичним, або будь-кого, хто зараз має сумнівну честь бути в центрі негативної уваги.

Хоча Твіттер, безсумнівно, відіграв надзвичайно важливу роль у розвитку міжнародної Біткоїн-спільноти (і дозвольте мені скористатися моментом, щоб визнати, що багато біткоїнерів цілком виправдано люблять Джека Дорсі), він також відіграє руйнівну роль, забираючи наш час і нашу увагу та марнуючи нашу енергію на безглузді міжусобиці. Ми ніколи не будемо підганяти людей до фінансової свободи за допомогою образ. Культура остракізму підриває заохочення людей до власних досліджень.

Нам потрібні ґрунтовні, цікаві, захопливі матеріали для тих, хто починає вивчати про Біткоїн.

Є ідея. Зверніть увагу, скільки часу перед екраном ви проводите у Твіттері щодня, і пообіцяйте: приділяти половину цього часу та витрачати його на пояснення про Біткоїн комусь новому або на онлайнову розробку чогось, що люди можуть використовувати замість цього як навчальний ресурс.

Якщо ви хочете зробити допис у Твіттері, зробіть це приватно. Перенесіть це назовні, у віртуальний парк прямих повідомлень.

Заклик до зброї

Кому ви дали оранжеву пілюлю на цьому тижні? Ми недооцінюємо силу спільноти – і приєднання до спільноти як таке не обов’язково є частиною становлення біткоїнером – просто одна з чудових особливостей свободи, яку це приносить, полягає в тому, що ви можете вибирати, наскільки глибоко ви хочете зануритись. Але як тільки ви побачите потворну душу фіатної системи та незайману альтернативу, яку пропонує Біткоїн, ви вже не зможете відвертатися від цього. Можна навіть стверджувати, що існує моральний і етичний обов’язок допомагати іншим у створенні кращої системи.

Отже, ось моє прохання. Приділіть трохи часу цього тижня, щоб зробити позитивний внесок у вигляді оранжевої пілюлі. Ми не можемо всі бути Джеком Дорсі, Майклом Сейлором чи Лін Олден. Але ми всі можемо зробити Біткоїн предметом обговорення за кухонним столом. Ми всі можемо поділитися своїми знаннями та інформацією з близькими – так, навіть у супермаркеті.

Потратьте трохи часу на роздуми про послання про Біткоїн, яким ви можете поділитися з іншими. Усуньте недоліки у своєму підході. Що ви робите ефективно? Де ви щось робите не так? І якщо можете, також поділіться досвідом навчання.

Це гостьова публікація Холлі Янг, докторки філософії, активної розбудовниці португальської Біткоїн-спільноти. Висловлені погляди є її власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024