Чи є цензура майнінгу серйозною загрозою для Біткоїна?

Чи є цензура майнінгу серйозною загрозою для Біткоїна?

Кілька майнінгових компаній намагалися здійснити цензурні атаки на мережу Біткоїна. Чи становить це загрозу?

Біткоїн розроблений як загальнодоступний, стійкий до цензури фінансовий інструмент, і майнери мають бути однією з кількох груп, які підтримують цю функціональність. Проте спроби цензури транзакцій майнінгу стають все більш важливою темою для обговорення, оскільки ландшафт майнінгової промисловості різко змінився за останні два роки. Дійсно, деякі майнінгові команди зробили все можливе, щоб розробити та запустити продукти, які не дозволяють включення певних транзакцій в нові блоки.

Розглянемо історію спроб цензури з боку певних учасників майнінгової галузі. Вона оцінює успіхи чи невдачі цих спроб і зазначає потенційні типи атак, пов’язаних із майнінгом, на майбутнє.

Спроби цензури майнінгу біткоїнів

Один із найновіших і застережливих прикладів спроби цензури майнерів стався у другому кварталі 2021 року з боку Marathon Digital Holdings, публічної майнінгової компанії з власним пулом для майнінгу. Наприкінці березня 2021 року компанія оголосила про запуск першого в Північній Америці «повністю сумісного з вимогами» майнінг-пулу, зокрема назвавши стандарти, встановлені Управлінням контролю за іноземними активами (OFAC), у своєму пресрелізі, який можна прочитати на вебсайті SEC тут.

Щоб було зрозуміло, ця дія була цілком добровільною з боку Marathon, а не результатом фактичної вимоги OFAC. У травні пул почав фільтрувати транзакції, які він майнив. Менш ніж через місяць компанія припинила експеримент. Можливо, поєднання неправильного розуміння протоколу Біткоїна та спостереження, як у його виплатах фігурували адреси, пов’язані з ринком Hydra – великим російським ринком наркотиків у даркнеті – стали причинами для того, щоб припинити роботу. Але деякі, схоже, не забули цей випадок, про що свідчить невідомий суб’єкт, який перенаправляв посилання ofacpool.com на вебсайт Marathon.

У 2020 році аналітична блокчейн-компанія під назвою Blockseer запустила бета-версію аналогічного майнінг-пулу, сумісного з вимогами OFAC, який вимагав від усіх майнерів пройти перевірку «знай свого клієнта» (KYC) і підтримував чорний список адрес, щоб запобігти обробці транзакцій з них. За словами компанії, у Blockseer також був запатентований інструмент для фільтрації транзакцій. У Twitter і Bitcoin Talk широка Біткоїн-спільнота зі зрозумілих причин сміялася, глузувала та ганьбила цей проєкт. Пізніше цей пул почала використовувати майнінгова компанія під назвою DMG і незабаром після цього об’єднала свій хешрейт з пулом Marathon.

Чи є загроза стійкості до цензури Біткоїна з боку майнінгу?

Протокол Біткоїна розроблений таким чином, щоб протистояти атакам цензури зсередини своєї мережі та ззовні. Основне кредо всього експерименту з Біткоїном полягає в тому, щоб створити загальнодоступний, недоступний для цензури фінансовий інструмент для усього світу. Але кожна частина мережі – вузли, розробники, біржі та навіть майнери – представляють різні потенційні вектори атак, чиїм експлойтам необхідно запобігти.

Вектори майнінгових атак просто так не зникнуть, особливо тому, що майнінговий сектор продовжує розвиватися з інвестуванням у нього десятків мільярдів доларів, а хешрейт продовжує встановлювати нові рекорди. Багато з цих потенційних недоліків детально пояснювалися та обговорювалися на багатьох онлайн-форумах, у тому числі Bitcoin Wiki, блозі про майнінг Braiins, архівах Bitcoin Talk і, звичайно, Twitter. І з огляду на те, що на горизонті Біткоїна вимальовується привид видобутої майнером вартості (MEV), складність деяких атак, безперечно, зростатиме, оскільки змінюється і картина доходів від майнінгу.

Однак попередні та потенційні майнінг-атаки призвели до певного помилкового уявлення та аналізу стану мережевої цензури. Арі Пол, ІТ-директор BlockTower Capital, правильно зауважив, що більшість майнінгових компаній є регульованими, а не шахрайськими, організаціями, незалежними або більш-менш автономними підприємствами. Але пізніше він припустив, що широкомасштабна цензура майнінгу вже існує, що не так, як відзначили представники індустрії у відповідь на твіт Пола. Про це свідчить той факт, що індустрія невелика та досить пильна, щоб не пропускати в масовому порядку цензуру, існування якої припускав Пол. І, як пояснювалося в попередньому розділі, багато таких спроб публічно провалилися. Постійна пильність важлива, але спотворення фактів має зворотний ефект.

Крім того, індивідуальна цензура з боку однієї або кількох майнінгових організацій викликає набагато менше занепокоєння, ніж повна мережева цензура. Різниця тут не тривіальна. Кілька урядів або кілька майнінгових пулів, наприклад, змовившись про цензуру біткоїн-транзакцій, омежують свої власні можливості претендувати на максимальну винагороду за майнінг, але це не обмежує, не сповільнює та не зупиняє процес перевірки та поширення транзакцій.

За межами цензури Біткоїна

Попри те, що на Біткоїн припадає понад 95% загальної ринкової вартості всіх криптовалют із доказом роботи, проблеми цензури, пов’язані з майнінгом, стосуються не виключно Біткоїна. Й інші протоколи, що мають справу із цензурою, можуть надати інформацію користувачам, розробникам та інвесторам Біткоїна про те, як уникати майнінгових атак.

F2Pool, наприклад, є одним із найбільших пулів для майнінгу біткоїнів і має один із найбільших пулів для майнінгу Zcash. Цей останній пул раніше відстежувався на предмет цензури транзакцій через виключення з нових блоків. Один аналітик сказав, що ця практика триває з квітня 2017 року, стверджуючи, що «захищені транзакції» «недопредставлені» в пулі на «три порядки».

І до часу дуже суперечливої відмови від доказу роботи, майнери Ethereum також боролися з інцидентами цензури, пов’язаними з конфіденційністю, оскільки Ethermine, один із найбільших майнерів, припинив включати транзакції, спрямовані через сервіс змішування монет Tornado Cash. Раніше в цьому році Міністерство юстиції США наклало санкції на цей сервіс, як уже повідомляв Bitcoin Magazine.

Потреба в пильності

Більшість інцидентів з цензурою майнінгу в історії Біткоїна були викликані новим або очікуваним регулюванням, що повинно вказувати на те, що регулювання є одним із найбільш спостережуваних векторів атак у галузі. І нові правила (які, ймовірно, означають більше спроб цензури) для галузі майнінгу з’являється, оскільки бюрократи та виборні урядовці однаково приділяють більше уваги Біткоїну, його глобальному прийняттю та нападкам зі стурбованістю щодо використання ним енергії. Майже кожен майнер очікує більш жорстких і, можливо (у багатьох юрисдикціях) більш обмежувальних правил для майнерів. Це робить важливість захисту від векторів атак, пов’язаних із майнінгом, ще більш важливою.

В цьому випуску свого інформаційного бюлетеня про Біткоїн Марті Бент висвітлив деякі правдоподібні гіпотези щодо нової цензури майнінгу. Але навіть якщо Біткоїн буде піддано цензурі в одному місці, майнери все одно оброблятимуть транзакції та продовжуватимуть хешування в іншому. Біткоїн неможливо зупинити, скільки б політиків чи навіть інших майнерів не намагалися ввести цензуру та перешкодити йому.

Це гостьова публікація Зака Воелла, дослідника біткоїн-майнінгу та біткоїн-ринків. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024
Сендвіч «Рубен» та активація CTV Сендвіч «Рубен» та активація CTV Ви бачили ці бутерброди замість фото профілю? Вони є соціальним сигналом у спробі досягти консенсусу щодо активації змін у Біткоїні. George 203 11 лютого 2024