Біткоїн-майнери не існують, існують біткоїн-валідатори

Біткоїн-майнери не існують, існують біткоїн-валідатори

Якщо майнери біткоїнів називати валідаторами біткоїнів, це покращить сприйняття Proof-of-Work (PoW) і завадить виникненню ефекту фреймінгу.

Для тих, хто деякий час пропрацював у сфері цифрових активів, не буде перебільшенням сказати, що майже кожному проєкту, окрім вершини галузі – Біткоїна, вдається налагодити ефективні зв’язки з громадськістю, щоб продати свій децентралізований лише за назвою (DINO) проєкт. Це не дивно, оскільки десятки мільярдів, зібраних за останні кілька років, мали кудись подітися, і вони точно не пішли на створення нових інноваційних технологій.

Одна з областей, в якій Біткоїн зазнав невдачі щодо зв’язку з громадськістю, і яка знаходиться в центрі уваги цієї статті – визначення того, як перевіряються блоки, що в просторіччі називається доказом роботи (PoW) або майнінгом.

По-перше, як працює майнінг?

У двох словах майнери біткоїнів використовують PoW, що використовує енергію, щоб знайти голку в стозі сіна. Коли вони знаходять голку, вони використовують її, щоб створити та додати новий блок до блокчейну Біткоїна. Коли цей новий блок додається, майнер отримує винагороду у вигляді нових викарбуваних біткоїнів. На сьогодні це найбільш децентралізований спосіб досягнення мережевого консенсусу та створення дійсних блоків. Більше інформації про майнінг біткоїнів наведено тут.

Майнінг біткоїнів схожий на пошук голки в стозі сіна. Джерело: cutewallpaper.org.
Майнінг біткоїнів схожий на пошук голки в стозі сіна. Джерело: cutewallpaper.org.

Майнінг біткоїнів та ефект обрамлення

У світі, де капітал керується такими критеріями, як екологічні, соціальні та управлінські оцінки (ESG), екологічні наративи під час впровадження нових технологій стають дедалі важливішими.

З урахуванням цього, гадана висока вартість енергії для майнінгу біткоїнів і сам термін майнінг, який пов’язується із руйнуванням навколишнього середовища, стали перешкодою для впровадження біткоїнів і відволікаючим маневром, який використовують проєкти DINO для дискредитації Біткоїна задля власної вигоди.

Загалом, використання енергії при майнінгу біткоїнів є досить малим і в основному екологічним. Причина, чому люди забувають про ці реалії, полягає в когнітивному упередженні, відомому як ефект обрамлення.

«Ефект обрамлення (фреймінгу) – це когнітивне упередження, коли люди вибирають варіанти на основі того, чи варіанти представлені з позитивними чи негативними конотаціями».

Термін «майнінг» має багато негативних відтінків. З наявністю інших цифрових активів, які обіцяють рішення, подібні до Біткоїна, із набагато меншим впливом на навколишнє середовище, наївні користувачі в багатьох випадках вибиратимуть їх замість Біткоїна через ефект обрамлення.

Люди думають про це, коли чують слово «майнінг».

Я не буду вдаватися в подробиці, але «більш екологічне» рішення Proof-of-Stake (PoS) не є конкурентоздатною альтернативою і неминуче призведе до централізації. Попри складність, що лежить в основі як PoW, так і PoS, не дивно, що люди роблять вибір через поверхневі причини, наприклад наївні погляди на енергетику.

Психологічна теорія, яка лежить в основі ефекту обрамлення, відома як теорія перспектив, пояснює чому:

«Теорія перспектив стверджує, що на людей більше впливає можливість втрати, ніж перспектива еквівалентної вигоди».

Більшість людей не розуміють, що вигода від PoW (більше споживання енергії, але децентралізація) більша, ніж втрати від PoS (менше споживання енергії, але централізація). Хоча легко зрозуміти втрати з чисто екологічної точки зору.

Це посилюється тим фактом, що сьогодні більшість людей вважають зміну клімату серйозною суспільною проблемою, а також регулярною появою сенсаційних статей на кшталт «Біткоїн споживає більше електроенергії, ніж багато інших країн. Як це можливо?». Ось як проявляється ефект фреймінгу, коли людям показують контекст лише одного з фреймів (екологічного).

Отже, що ми можемо зробити, щоб подолати ефект фреймінгу та змусити людей усвідомити, що видобуток біткоїнів не кип’ятить океани, а насправді добре використовує енергію? Ми могли б узяти нотатки із довідника DINO та використати наративи, які мають менш негативний відтінок, пов’язаний з ними, на свою користь.

Як це можна застосувати до майнінгу біткоїнів? Що ж…

Нумо називати біткоїн-майнери біткоїн-валідаторами

Після злиття Ethereum 2.0 Ethereum перейшов від майнінгу з PoW до використання валідаторів з PoS. Майнінг і майнери, як ми їх знаємо, більше не існуватимуть в Ethereum, при цьому цитуються заяви про зниження споживання енергії до 99,5%.

Ця економія енергії є негативним результатом, оскільки це відбувається шляхом децентралізації. Децентралізація є фундаментальним першим принципом криптовалют, без неї вони не потрібні. Енергоспоживання централізованої загальнодоступної криптовалюти, навіть якщо воно мізерне, на 100% марнується, оскільки мережа стала збанкрутілою. Біткоїнери знають це, і тому вони ніколи не змінять код.

Отже, повернемося до ефекту обрамлення. Завдяки маркетинговим зусиллям DINO термін «валідатори» має набагато більше позитивних конотацій, і він не такий багатозначний, як «майнінг». Менше негативних конотацій означає, що люди сприйматимуть цей термін більш позитивно. Уникнення ефекту обрамлення за допомогою більш зручного для ЗМІ терміну, як-от «валідатор», допоможе людям зрозуміти, що вигода від PoW (більше споживання енергії, але децентралізація) є більшою, ніж втрата від PoS (менше споживання енергії, але централізація).

DINO зробив тут усю роботу, змінивши наратив на PoS > PoW. Найменше, що ми можемо зробити, – це використати ці зусилля для нашої вигоди, як вони робили знову і знову, використовуючи бренд біткоїнів, щоб виправдати свою машину Руба Голдберга.

Таким чином, назвавши біткоїн-майнери біткоїн-валідаторами можна запобігти виникненню ефекту обрамлення та змінити наратив у бік PoS < PoW. Те, що і Біткоїн, і Ethereum використовують один і той самий термін, залишає також менше нюансів у дискусіях, де порівнюються ці два поняття, що полегшує людям сприйняття. Це також більш технічно правильний і однозначний термін, оскільки створення дійсних блоків – це те, що роблять майнери (валідатори).

Нижче наведено терміни, пов’язані з майнінгом, які ми повинні змінити:

Пули для майнінгу біткоїнів = пули валідаторів біткоїнів

Біткоїн-майнери = біткоїн-валідатори

Майнінг біткоїнів = валідація біткоїнів

Висновок

Таким чином, перетворення майнінгу PoW на валідацію PoW принесе користь Біткоїну у довгостроковій перспективі, запобігаючи виникненню ефекту фреймінгу, який є когнітивним упередженням, коли люди вибирають варіанти на основі позитивних чи негативних конотацій.

Майнінг = негативні конотації.

Валідація = позитивні конотації (дякуючи Ethereum).

Це гостьова публікація Дока Шарпа, розробника Біткоїн-продуктів, якого зараз фінансує Spiral для участі в різних Біткоїн-проєктах FOSS. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning стає сполучною ланкою, яка скріплює різні системи, побудовані на Біткоїні. Рой Шейнфельд 16 червня 2024
Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF. Сем Бейкер 16 червня 2024
У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024