Широке впровадження Біткоїна та цифрова свобода неможливі без Lighting

Широке впровадження Біткоїна та цифрова свобода неможливі без Lighting

Запровадження Lighting Network означає масштабування Біткоїна по всьому світу. І це також буде ключем до захисту наших свобод у цифрову епоху.

Не звертайте уваги на лавину страху, непевності та сумнівів (FUD), що рине з багатьох ЗМІ: Біткоїн тут, щоб залишитися.

У нещодавньому спільному звіті, підготовленому Boston Consulting Group, Bitget і Foresight Ventures, прогнозується, що до 2030 року кількість користувачів криптовалюти досягне одного мільярда. У звіті вказується, що галузь знаходиться на ранній стадії впровадження із «значним зростанням попереду».

Попри явні ознаки значного зростання ринку в найближчі роки, скептики все ще сумніваються в ефективності та стабільності криптовалют, таких як біткоїн, як загальноприйнятого засобу платежу. Зокрема, питання масштабованості неодноразово поставало як головна перешкода для його широкого впровадження.

Зосередженість Біткоїна на безпеці та децентралізації обмежує здатність обробляти великі об’єми транзакцій у мережі за короткі проміжки часу. На цьому факті часто наголошують його критики, припускаючи, що без можливості швидко обробляти гігантські блоки даних про транзакції, отримання платежів за щось таке маленьке, як чашка кави, призведе до зборів, які перевищуватимуть ціну самого напою.

Якщо Біткоїн збирається реалізувати свій повний потенціал і стати засобом платежу в альтернативній фінансовій системі, користувачі повинні мати можливість виконувати транзакції швидко та з низькою ціною. Саме тут у гру вступає Lightning Network, і саме тому масове впровадження цієї мережі має вирішальне значення для того, щоб Біткоїн став повноцінним варіантом для щоденних платежів.

Lightning Network, протокол другого рівня, розроблений як допоміжний засіб масштабування для каналів мікроплатежів, повертає Біткоїн до його початкової мети як однорангової платіжної мережі, виводячи транзакції за межі блокчейну та дозволяючи виконувати їх за лічені секунди та за мізерну плату.

Згідно з даними BitcoinVisuals, на момент написання цієї статті пропускна здатність мережі Lightning Network становить 4 700 623 біткоїни в ліквідності, що протікає через протокол. Оскільки пропускна здатність Lightning Network постійно зростає протягом останнього року, навіть в умовах ведмежого ринку, таке зростання рівня використання доводить, що технологія, яка забезпечує роботу цих систем, все ще знаходиться в зародковому стані.

Рівень впровадження Біткоїна в реальному світі зростає

Біткоїн уже показав швидке зростання та розповсюдження, і навіть був прийнятий як законний платіжний засіб у країнах із перехідною економікою, наприклад у Сальвадорі та Центральноафриканській Республіці. Мережа Lightning Network дозволяє звичайним магазинам у цих країнах приймати біткоїни як оплату за Біг-Мак або фрапучіно через мобільні пристрої.

І широке поширення невеликих криптовалютних транзакцій для повсякденних товарів і послуг не зупинилося на цьому. Платіжні застосунки, такі як Сальвадорський гаманець Chivo Wallet, пропонують недорогі високошвидкісні транзакції, а застосунок Cash App інтегрував Lightning Network у лютому, зробивши платежі в біткоїнах доступними для своїх клієнтів без комісії. Завдяки такому широкому впровадженню популярність різко зросла, в той час, як обсяг платежів у Lightning Network за останній рік зріс на 410 %. Крім того, згідно зі звітом Arcane Research, у березні цього року платежі в Lightning Network були доступні понад 80 мільйонам людей, у порівнянні з лише 100 000 людей у ​​серпні 2021 року.

Оскільки все більше криптовалютних бірж інтегрують Lightning Network у свої платформи, кількість людей, які мають доступ до недорогих високошвидкісних платежів, буде лише зростати, роблячи платіжну індустрію готовою до появи інновацій. Навіть наддержави, налаштовані до криптовалюти скептично, звертають увагу на те, що цього літа двоє американських сенаторів внесли законопроєкт стосовно звільнення від оподаткування невеликих транзакцій у криптовалюті.

Але переваги Lightning Network виходять за рамки низької вартості та високої швидкості платежів для пересічного користувача, який постійно перебуває в русі. Деякі компанії навіть досліджують, як вони можуть узяти цей інструмент фінансової свободи та застосувати його для захисту свободи слова.

Захист свободи слова з Біткоїном

Справжня децентралізація та фінансова свобода неможливі без свободи слова, спілкування та конфіденційності. Хоча цінність платежів у мережі Lighting Network можна побачити в її здатності розширювати доступ до недорогих високошвидкісних транзакцій криптовалюти більшій кількості людей, є ще одна важлива корисна властивість. У звіті Arcane Research було показано, що близько 50% активності припадало на однорангові транзакції, тобто половина активності Lighting Network пов’язана зі швидким з’єднанням людей один з одним.

У ході того, як компанії використовують технологію Lighting Network, деякі з них досліджують можливість її використання для надійно захищених і конфіденційних відеоконференцій або прямого обміну повідомленнями. Багато було написано про те, як технологічні гіганти можуть збирати дані своїх користувачів і продавати їх тому, хто запропонує найвищу ціну, що робить цю сферу також готовою до інновацій. Пропонуючи ефективні альтернативні застосунки для обміну повідомленнями, такі як Strike, Sphinx або Bitrefill, які прості у використанні, швидкі, безплатні та конфіденційні, можна досягти справжньої децентралізації.

За більш широкого використання Lighting Network можна буде швидко відповісти на запитання щодо економічної ефективності ціни біткоїна та його масштабованості. Крім того, оскільки розробники криптовалют впроваджують інновації та винаходять шляхи подальшого використання цієї технології, Lighting Network цілком може стати технологічним рішенням для захисту не лише фінансової свободи, але й свободи слова. З огляду на те, що до 2030 року криптовалюта досягне одного мільярда користувачів, варто спостерігати за поширенням Lighting Network, оскільки все більше країн і компаній використовують її здатність швидко обробляти дані з низькими затратами для споживача.

Це гостьова публікація Паоло Ардоіно, головного технічного директора Bitfinex. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning стає сполучною ланкою, яка скріплює різні системи, побудовані на Біткоїні. Рой Шейнфельд 16 червня 2024
Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF. Сем Бейкер 16 червня 2024
У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024