Як альткоїнери використовують Біткоїн для отримання вигоди

Як альткоїнери використовують Біткоїн для отримання вигоди

Хоча альткоїни використовують Біткоїн для здобуття довіри людей, вони просто є римейком фіатного світогляду.

«Ми всі в цьому разом». Так кажуть альтконери, коли за них беруться регулятори. І також альткоїнери: «Біткоїн марнотратний, застарілий та токсичний».

Дивний статус друга-ворога, який Біткоїн має серед альткоїнерів спантеличує. З одного боку, вони намагаються представляти об’єднаний фронт, оскільки, очевидно, що прийняття Біткоїна є більшим, ніж у будь-якого альткоїна або навіть усієї сфери альткоїнів разом узятих. З іншого боку, вони критикують Біткоїн, коли отримують шанс підігріти інтерес до власної монети. Альткоїнери практикують власну своєкорисливу ментальну гімнастику, гідну найбільш фанатичного політика.

Причина їх перемінливої непослідовності криється у грошових стимулах, і в цьому світлі все досить легко зрозуміти. Вони будуть доводити що завгодно, аби лише пампити свою монету. Немає гріха настільки тяжкого, вразливості системи безпеки настілки великої, гонитви за вигодою настільки очевидної, що альткоїнери не вибачать заради пампу.

Деякі біткоїнери вважають, що така їхня поведінка дратує, деякі вважають її нікому не цікавою. Це й зрозуміло, оскільки багато в чому альткоїни дійсно не мають нічого спільного з Біткоїном. Але ігнорувати їх було б помилкою, оскільки вони завдають величезну кількість шкоди.

І ця шкода – це те, про що я пишу сьогодні. Ви можете подумати, що шкода від альткоїнів має обмежений характер, або думаєте про тих, хто зазнає збитків, як про бовдурів, які отримують належне. І справді краще триматися на певній відстані від їх фіґлярства. Втім від їхніх дій є багато супутніх збитків, і саме з цієї причини ми повинні навести аргументи проти альткоїнів.

Було багато аргументів проти альткоїнів. Вони нічого не дають з точки зору технологій. Це жахливі активи з точки зору інвестицій. Вони нікчемні з точки зору безпеки.

Ми часто дивимося на їх викрутаси безпристрасно і навіть висміюємо їх численні очевидні невдачі, але щоб справді переконати людей у ​​марності альткоїнів, ми повинні наводити аргументи на іншому рівні.

Ми повинні навести моральну аргументацію проти альткоїнів. У цій статті я поясню, як альткоїни перешкоджають впровадженню Біткоїна, знищують створену вартість та створюють жахливі звички. Коротко кажучи, я поясню, чому альткоїни однозначно аморальні.

Альткоїнери – це шукачі вигоди

Збентеження, яке виникає у більшості людей, коли вони дізнаються про Біткоїн, базується на ідеї, що альткоїни «схожі» на Біткоїн або що вони навіть належать до однієї категорії. Ця плутанина зрозуміла. ЗМІ об’єднують Біткоїн та альткоїни в одну категорію «криптовалюти», але що ще важливіше, венчурні капіталісти та засновники альткоїнів отримують величезну вигоду від асоціації альткоїнів з Біткоїном. Зростання ціни на Біткоїн та його довга історія безпеки придають легітимність усій категорії.

Як результат, венчурні капіталісти та засновники альткоїнів мають сильний стимул асоціювати альткоїни з Біткоїном. Звичайно, практично неможливо скопіювати основну властивість, яка робить цікавим Біткоїн, а саме децентралізацію. А також, дуже важко отримати дохід і розбагатіти, Якщо ви не довірена третя сторона, тому вони вигадують, що буцімто «працюють над децентралізацією».

Звичайно, навіть якби вони могли додати децентралізацію, а вони не знають, як це зробити, вони не схочуть цього робити, оскільки це означало б, що вони більше не зможуть отримати прибуток від проєкту. Тим не менш, вони продовжують підтримувати цю вигадку про те, що децентралізація є спектром, і що якимось чином вони не знаходяться посередині, вчиняючи крадіжку створеної вартості. Вигадка про децентралізацію або децентралізація лише за назвою (DINO) виконує дві функції, які розкривають їх гонитву за рентою.

По-перше, вона пов’язує їх з Біткоїном, який легітимізує їх проєкт в очах громадськості, принаймні тою мірою, в якій легітимним є сам Біткоїн. Ефект ореолу Біткоїна використовується для маркетингу. Ефект ореолу створює для їх монети повністю незаслужений ажіотаж. Вони роблять поверхові копії та продають їх як щось справжнє.

По-друге, це звільняє їх від будь-якої відповідальності, якщо щось піде не так. Альткоїни – це ідеальна робота, орієнтована на ренту. Всі вони становлять собою зарплату без будь-якої відповідальності. Умови продажу токенів є досить чіткими стосовно цього факту, але мало хто читає, про що говорять ці незрозумілі юридичні документи. В цих документах токени не визначають конкретно як цінний папір, або конкретно як частку у чомусь, а лише як пожертву команді розробників/централізованій стороні, яка створила токен.

Ці витівки є вкрай аморальними, як видається, оскільки насправді це є вчиненням шахрайства шляхом використання доброго імені Біткоїна. Вони схожі на бренди-підробки з Китаю, які намагаються ввести в оману покупця, змусивши його думати, що це оригінальний продукт. Як і варто було б очікувати, це має наслідки для Біткоїна.

Перешкоджання впровадженню біткоїна

Пояснити пересічній людині, що таке Біткоїн, стало в 100 разів важче через те, що альткоїнери каламутять воду. Альткоїни створюють найрізноманітнішу можливу плутанину, розповідаючи щось на кшталт «децентралізація – це спектр» і «блокчейн-технологія має багато варіантів використання». Такі книги, як «Революція блокчейну» Дена Тапскотта та «Криптоактиви» Кріса Берніска, містять достатньо деталей, щоб блокчейн видавався ноу-хау, яке зробило Біткоїн успішним.

Кожен технічний спеціаліст, який вивчав, що таке блокчейн, знає, що це база даних з дуже обмеженим використанням і не схожа на усе те, що вони описують. У результаті, як і у випадку з децентралізацією, існує величезна плутанина щодо слова «блокчейн». Зараз люди приймають за чисту монету, що начебто блокчейн має такі магічні здібності, як здатність розв'язувати проблеми з ланцюгом поставок або шахрайством з кліками (клік-фрод).

Попри етичне переконання «перевіряй, а не довіряй», властиве Біткоїну, альткоїнери дуже ускладнюють можливість перевірки. Натомість вони розраховують на те, щоб завоювати довіру людей і зловживати цією довірою заради власної вигоди. Ця довіра постійно ламається всілякими порушеннями обіцянок щодо впровадження, розвитку чи навіть ціни. Ми отримуємо гігантські катастрофи, як-от LUNA, і Біткоїн ставлять в один ряд разом із некомпетентністю та нечесністю альткоїнерів.

Пороки фіатних грошей

Той факт, що обіцянки взагалі є, повинен змусити людей задуматися. Хто дає обіцянки в нібито децентралізованій системі? І чого варті такі обіцянки?

Вся проблема з фіатними грошима полягає в тому, що обіцянки заплатити пізніше з’єднані воєдино з грошима, доступними зараз. Даючи багато обіцянок, фіат може нескінченно розширюватися через крадіжку. Лише коли довіра до цих обіцянок втрачається, уся схема руйнується через гіперінфляцію. Альткоїни працюють так само. Це фіатні гроші з центральним банком, грошовими махінаціями та контролем.

Таким чином, альткоїни успадковують усі моральні проблеми фіатних грошей. Вони крадуть через грошову експансію, вони змінюють правила без загальної згоди й створюють усілякі способи для отримання вигоди. Грошова експансія, яку вони практикують, дещо відрізняється від практики традиційних центральних банків у тому сенсі, що існує гігантський премайнінг (попередньо видобуті та зарезервовані розробниками токени перед їх офіційним запуском), з якого токени випускаються в обіг потроху за раз, але на практиці це дуже схоже на друк фіатних грошей.

Це скаламучення води мало руйнівні наслідки. Є так багато людей, які могли б отримати величезну користь, маючи можливість заощаджувати без знецінення чи крадіжки. Натомість багато людей потрапляють у ведмежу пастку альткоїнів, яка, по суті, є азартною грою на пониження. Постійні спекуляції на різних альткоїнах не додають вартості, тоді як заощадження дозволяють накопичувати капітал. Цивілізація будується шляхом накопичення капіталу, яке загальмовується, оскільки багато ресурсів спрямовується на ці марні проєкти, які руйнують створену вартість.

Руйнування створеної вартості

Контраст між Біткоїном та альткоїнами не може бути більш різким. З одного боку, є інструмент, який дозволяє людям зберігати більше створеної ними вартості з часом. З іншого – пастка, яка непрямими й незрозумілими способами витягує будь-яку створену вартість, яку вони мають. Біткоїн заснований на верифікації й тому є справді децентралізованими грошима. Альткоїни засновані на довірі, якою легко зловживати на користь венчурних капіталістів.

Ці венчурні капіталісти отримують альткоїни з величезною знижкою та викачують з них усе за допомогою маркетингу. Вони торгують довірою, яку їм опосередковано надають люди, щоб використовувати їх. Вони заробляють купу грошей завдяки знижці, демпінгуючи в роздріб. І ці роздрібні інвестори походять не тільки із країн Заходу. Такі інвестори часто є найбіднішими та найуразливішими людьми у світі. Ripple, наприклад, є однією з монет, якими найчастіше торгують в Ірані. Іранці отримали б величезну користь від Біткоїна, який дозволив би їм заощаджувати та не допускати крадіжку з боку їх центрального банку. Натомість багато з них грають в азартну гру.

Подібно як у випадку з фіатними грошима, підтримуваними центральнимими банками, явними Кантильонами-переможцями є багаті люди на Заході, тоді як найбідніші дивляться, як у них крадуть їхні тяжко зароблені заощадження.

Так багато капіталу, і не тільки грошей, але й часу розробників, маркетингу, не кажучи вже про всі зусилля, витрачені на торгівлю альткоїнами, повністю марнується замість того, щоб використовувати його для продуктивних цілей. Венчурні капіталісти вже мають невтішний досвід інвестування, враховуючи, що переважна більшість їхніх інвестицій повністю провалюється. З альткоїнами навіть їхні невдачі в підсумку приносять для венчурних капіталістів прибуток.

На жаль, більшість венчурних капіталістів, поки отримують прибуток, не соромляться грати роль центральних банкірів для альткоїнів і не проти того, щоб обманювати громадськість або експлуатувати бідних людей. Пампери альткоїнів нічим не відрізняються, навіть якщо й не заходять настільки далеко, щоб вимагати гроші за право участі.

Компроміс, який тут відбувається, – це довіра в обмін на гроші. Багаторівневі маркетингові схеми реалізують такий самий компроміс, у якому особисті відносини використовуються для продажу речей, які покупець зазвичай не купив би. Все-таки, принаймні з багаторівневим маркетингом, люди отримують певний продукт, будь то їжа, вітаміни чи одяг. З альткоїнами вони не отримують нічого, й це є експлуатація довіри у найчистішому вигляді.

Знищення чесноти

Альткоїни використовують найбільш примітивні інстинкти людей, які полягають у тому, щоб отримати щось задурно. Люди природно хочуть виконувати найменшу кількість роботи за найбільшу кількість грошей. У нинішній системі позиції, до яких прагнуть люди, є саме такими. Інвестиційний банкір, менеджер фонду, венчурний капіталіст тощо. Це позиції, які ми називали б орієнтованими на отримання вигоди, оскільки ці люди стягують плату з операцій, не надаючи жодної створеної вартості. Вони є п’явками для суспільства, і, на жаль, більшість місць роботи сьогодні мають певний компонент, орієнтований на отримання вигоди.

Система, яка дозволяє людям таке робити, є морально неповноцінною. Адже це форма крадіжки. Альткоїни дають можливість присвоювати вигоду за умови, що ви можете зробити так, щоб люди вам довіряли. Висловлюючись цинічно, альткоїни можна назвати способом монетизації довіри.

На жаль, надто багато людей ганяються за орієнтованими на вигоду позиціями й не усвідомлюють, що вони руйнують створену вартість. Подумайте про весь час, працю та зусилля, вкладені в альткоїни, порівняно зі створеною вартістю, яку вони надають людям. Це величезна даремна трата, яка зрештою зменшує накопичений капітал, у тому числі довіру.

Альткоїни спонукають до обрання тимчасових переваг, форми поведінки, що почалася з фіатних грошей. Ви не можете планувати за допомогою фіатних грошей, тому що правила постійно змінюються. У альткоїнів та ж проблема. Правила можуть змінюватися і змінюються постійно. Ось чому біржова торгівля є такою важливою частиною екосистеми альткоїнів. Ви повинні входити та виходити до того, як правила зміняться.

Атака на Біткоїн

Альткоїнери не тільки сіють плутанину та присвоюють легітимність Біткоїна, але й активно атакують Біткоїн. Наприклад, вони стверджують, що доказ роботи – це погано, оскільки при цьому споживається занадто багато енергії. Як я вже пояснював раніше, це необізнане технічне твердження та безпідставне моральне судження, але воно справляє вплив на людей, які не розуміють процесу виробництва енергії.

Вони також стверджують, що майнінг централізований. Вони плутають операторів майнінгу з пулами для майнінгу та пропускають той факт, що користувачі можуть у підсумку відхилити недобросовісно видобутий блок. Подібно до того, як політик, спійманий на хабарі, звинувачує журналіста в низьких моральних стандартах, це твердження є способом відвернути увагу від того факту, що альткоїни повністю централізовані.

Існує ще багато таких тверджень, наприклад, що розподіл багатства певним чином «несправедливий» або що біткоїнери токсичні. Усе це способи викликати страх, невпевненість та сумнів щодо Біткоїна і зробити так, щоб альткоїн виглядав краще в порівнянні. Альткоїнери використовують FUD як спосіб зацікавити людей їхніми альткоїнами, з яких вони можуть отримати вигоду. Вони намагаються змусити людей пити ртуть замість води, вказуючи на негативні властивості води.

Альткоїни потрібно знищити

Альткоїни – це вигрібна яма крадіжки та кумівства. Альткоїни розкручують себе на репутації Біткоїна, яку той наполегливо напрацьовував. Вони збагачують венчурних капіталістів і памперів коштом бідних і вразливих верств населення та породжують характерну для фіатної системи поведінку обрання тимчасових переваг. Вони перешкоджають впровадженню Біткоїна самим своїм існуванням та експлуатують тих самих людей, яким Біткоїн міг би допомогти. Коротко кажучи, альткоїни – це зло.

На жаль, альткоїнери вважають, що достатньо сказати хороші слова про Біткоїн, і це компенсує вади їхнього альткоїна. Вони вважають, що володіння біткоїнами означає, що вони можуть пампити альткоїни скільки душа забажає. Мораль не працює так. Очікується, що ви робите правильну й добру справу. Навіть один неправильний чи поганий вчинок – це те, за що ви повинні відповідати.

Альткоїни delenda est.

Топ-10 аргументів від альткоїнерів:

  1. Премайнінг на користь засновників альткоїна повністю відповідає децентралізованій системі без лідера.
  2. Стягнення плати на користь розробника – це зовсім не крадіжка створеної вартості у всіх, хто володіє монетою.
  3. Повний за Тьюрингом смарт-контракт однозначно не матиме жодних помилок, особливо якщо хтось мені так скаже. У кого взагалі є час перевірити?
  4. Моя сумнівна база даних коштує набагато більше, ніж патент чи авторське право.
  5. Інфлюенсер, якому платять криптовалютні компанії, повністю заслуговує на довіру.
  6. Навіть коли засновник говорить дві суперечливі речі, він обидва рази абсолютно правий, і будь-хто, хто говорить інакше, є просто хейтером.
  7. Ми безперечно можемо проголосувати за ті гроші, яким віддаємо перевагу, і на них не поширюватимуться закони економіки.
  8. Люди, які на початку продають токени та приймають усі рішення, безперечно не є єдиною центральною точкою відмови.
  9. Закони економіки не застосовуються, і ринкова капіталізація мого токена абсолютно точно становитиме 500 трильйонів доларів.
  10. Інформаційна безпека абсолютно не має значення, оскільки ніхто не збирається робити нічого поганого, маючи всю свою владу.

Це гостьова публікація Джиммі Сонга, біткоїн-розробника, викладача, підприємця та програміста з понад 20-річним досвідом. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Як правильно пояснити, що таке Біткоїн Як правильно пояснити, що таке Біткоїн Пояснити Біткоїн так, щоб це було дійсно зрозуміло вашому співрозмовнику, завдання не з простих і, зрештою, це не найпродуктивніший спосіб залучити нових користувачів. Іван Македонскі 09 червня 2024
П'ята епоха Біткоїна: прогнози П'ята епоха Біткоїна: прогнози Прогнози переломних моментів П'ятої епохи Біткоїна. Джо Роджерс 09 червня 2024
Чому Джо Байден ненавидить Біткоїн Чому Джо Байден ненавидить Біткоїн Президент Джо Байден не зробив нічого для підтримки Біткоїн-індустрії перед виборами 2024 року. Нік Хоффман 08 червня 2024