Чому Proof-of-Work справедливіший, ніж Proof-of-Stake

Чому Proof-of-Work справедливіший, ніж Proof-of-Stake

Proof-of-Work (доказ роботи) – це новаторське рішення, яке стимулює інновації у сфері енергетики. Proof-of-Stake (доказ володіння) гарантує, що найбагатші серед нас продовжуватимуть контролювати інших.

Оскільки Ethereum завершує перехід на протокол консенсусу Proof-of-Stake, я не можу не помітити безліч статей, у яких йдеться про зменшення споживання енергії на 99%. Ці твердження, якими б правдивими не були, є помилковими та контрпродуктивними.

Стимули Proof-of-Stake

Валідатори Proof-of-Stake повинні заблокувати купу монет, щоб отримати привілей перевірки транзакцій. Попри те, що це усуває необхідність майнінгу і, отже, зменшує енергоспоживання, ці стимули такі, що мережа Ethereum поступово ставатиме все більш централізованою.

Стейкери отримають комісію з транзакцій, а також нові випущені монети ефіру за те, що частина їхнього стека стане неліквідною. Прибутковість, непов’язана з контрагентським ризиком, стимулює стекінг. Чим більша ваша дольова участь у стекінгу, тим більше ви заробляєте.

Однак чим більше ви заробляєте, тим більше можете вкладати в стекінг. Це позитивний зворотний зв’язок, який гарантує, що власники найбільших портфелів завжди можуть залишатися попереду інших з точки зору накопичення. Завдяки тому, як працює Proof-of-Stake, найбільші власники завжди зможуть більше впливати на мережу. Для стекінгу ETH у ролі повного перевірочного вузла вимагається 32 ETH. Прибутковість, непов’язана з контрагентським ризиком, гарантує, що власники найбільших портфелів можуть мати і матимуть найбільшу кількість вузлів для отримання найбільшого доходу. Роблячи це, вони можуть повільно, але впевнено здобувати все більше й більше контролю.

У поєднанні з дефляційними претензіями через спалювання комісії, ціна цілком може зрости у фіатному вираженні, однак, чим дорожчим стає ETH, тим недосяжнішим для середнього плебея буде запуск вузла в ході стейкінгу.

Крім того, складність і ризики, пов’язані зі стекінгом, також забезпечать постійний попит на аутсорсинг для стекінгу. Згідно з EthHub, «вузли Beacon призначені для використання їх як високопродуктивних і легкодоступних платформ... Таким чином, очікується, що їх вимоги до обладнання будуть передбачати центральні процесори/жорсткі диски/мережеві підключення серверного рівня».

Крім того, ризик слешингу в поєднанні з ризиком бездіяльності означає, що на ваш ETH, поміщений для стекінгу, можуть бути накладені грошові штрафи за просту втрату підключення до інтернету.

Це фактично гарантує, що стекінг в більшій частині буде відбуватися через такі засоби, як Coinbase та інші великі біржі. У мене немає обладнання серверного класу з гарантованим цілодобовим інтернетом. А у вас?

Чим більш централізованим стає стекінг, тим легше урядам буде схиляти до співпраці та цензурувати. Те, що це не станеться відразу, не означає, що цього не станеться в майбутньому. Вже самої можливості такої цензури достатньо, щоб зробити паузу і задуматися.

Стимули Proof-of-Work

Для доказу роботи потрібні реальні витрати на виробництво. Вартість електроенергії породжує інновації, оскільки постачальники послуг майнінгу знаходять нові способи використовувати електроенергію.

У цьому сенсі є багато що сказати, але все це підтверджується на ділі. Компанії вже співпрацюють зі сміттєзвалищами та газовими компаніями, щоб використовувати й перекривати джерела метану та відпрацьованого газу, таким чином зменшуючи викиди парникових газів. Майнери також залучаються для вивільнення теплової енергії, яка міститься в океані, метод, що досі був теоретичним з огляду на економічну доцільність. Таких історій забагато, щоб про них написати в одній статті, але стимули зрозумілі. Економіка майнінгу біткоїнів стимулює інновації в напрямку більш чистого і стабільного енергетичного майбутнього.

Змінні витрати також є благом, а не прокляттям. Там, де власники за принципом доказу володіння можуть платити лише податки на прибуток, компанії, які працюють за принципом доказу роботи, часто змушені продавати, щоб покрити велику кількість витрат на виробництво і капітальних витрат. Це забезпечує більш планомірний розподіл монет.

Правда полягає в тому, що протокол Біткоїна просто більш справедливий. Будь-хто може запустити вузол приблизно за 250 доларів США та перевірити власні транзакції. 32 ETH, необхідні для розкручування вузла, на момент написання статті коштують близько 50 000 доларів США, що є недоступним для будь-кого за межами Західного 1%.

Proof-of-Work – це новаторське рішення, яке стимулює інновації в енергетиці та нові способи використання ресурсів, які даремно витрачаються. Proof-of-Stake гарантує, що найбагатші серед нас продовжуватимуть контролювати інших, які ніколи не зможуть їх наздогнати. Для мене це схоже на більш складну версію того, що ми й так уже маємо.

Це гостьова публікація Міккі Косса, випускника Вест-Пойнта зі ступенем в галузі економіки. Він провів чотири роки в піхоті, перш ніж перейти до Фінансового корпусу. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024