Доктор Біткоїн, ув’язнений за p2p-продаж, попереджає інших, що вони будуть наступними

Доктор Біткоїн, ув’язнений за p2p-продаж, попереджає інших, що вони будуть наступними

Доктор Біткоїн пояснює свій недавній арешт за продаж BTC і попереджає, що уряд не зупиниться на ньому.

У 2011 році журналіст і підприємець, що займається технологіями, Марк Гопкінс пообідав зі своїм давнім другом, який запропонував заплатити за його половину обіду, надіславши Гопкінсу трохи нещодавно видобутих біткоїнів, які друг сам видобув на своєму ноутбуці. У нещодавньому телефонному інтерв’ю Bitcoin Magazine Гопкінс пожартував, що ніколи до того не чув про першу у світі однорангову криптовалюту, але «оскільки сам був хорошим ботаном», то мав із собою ноутбук і завантажив необхідне обладнання, щоб прийняти цю пропозицію (приблизно половину біткоїна, щоб покрити обід у кав’ярні – чарівні інтернет-гроші на суму «13 або 14 доларів» – якщо вам цікаво).

Ця транзакція поклала початок багаторічній подорожі Гопкінса кролячою норою Біткоїна, започаткувавши шлях «O.G.», який містив прийняття образу Доктора Біткоїна як онлайн-викладача, отримання позиції віцепрезидента Geosyn Mining (розташованої у Форт-Ворті, штат Техас), а також багаторічний продаж зацікавленим сторонам своїх особисто видобутих біткоїнів в ході зустрічей за готівку або повністю відкрито з використанням банківських переказів.

Гопкінс сказав, що його інтерес до продажу біткоїнів був «здебільшого для знайомства з людьми» для налагодження корисних контактів, і що він рідко піклувався про прибуток, за винятком найбільших угод, натомість зосередився на тому, щоб перетворити заможніших покупців на довгострокових клієнтів своєї маркетингової компанії.

Гопкінс зауважив, що на той час «взагалі не було жодних федеральних вказівок» щодо торгівлі біткоїнами, тому він регулярно звертався за порадою до законодавців Техасу, які запевнили його (і опублікували Меморандум 1037 2017 року, де було зазначено), що вони не вимагатимуть ліцензій та не здійснюватимуть регулювання для торгівлі біткоїнами у штаті. Фактично, вони заохочували Гопкінса та інших «принести інновації в Техас», сказав Гопкінс.

Проте 5 вересня Гопкінс оголосив через свій обліковий запис у Твіттері, що він буде звітувати перед Федеральним виправним інститутом Бомонта «за злочин, пов’язаний з продажем #біткоїнів кілька років тому».

Головна фігура у лотерейній афері

Арешт підняв питання про те, який саме злочин скоїв Гопкінс, особливо якщо він отримав запевнення від законодавців Техасу, що він діє в рамках закону.

У 2019 році Управління Міністерства фінансів США по боротьбі з фінансовими злочинами (FinCEN), одне з федеральних бюро Міністерства фінансів США, опублікувало 18 USC 1960 (розділ Кодексу США – зведеної кодифікації федерального законодавства США), який вимагає, щоб ті, хто бажає продавати біткоїн та інші криптовалюти громадськості, отримували тепер добре відому «ліцензію на надання послуг грошових переказів», із передбачуваним покаранням до п’яти років позбавлення волі за продаж біткоїнів без отримання ліцензії. Це злочин, за який, за словами Гопкінса, він зараз відбуває строк, але продаж біткоїнів – це не та діяльність, яка спочатку привернула увагу федеральних правоохоронних органів.

Гопкінс повідомляє, що одна із його колишніх клієнток перебувала під спостереженням за підозрою в участі у нігерійській лотерейній афері. Спочатку покупець сказала Гопкінсу, що вона купує біткоїн «для бізнесу свого чоловіка з ремонту електроніки» (тоді він їй повірив), хоча пізніше, за словами Гопкінса, вона сказала слідчим, що її саму «розвів нігерієць».

Гопкінс поблажливо назвав її «недосвідченим користувачем», і він не тільки продав біткоїни цій клієнтці приблизно у 20 окремих випадках, він також терпляче допомагав і навчав її найбільш просунутим способам зберігання коштів, а також тому, як не «спровокувати» банківські проблеми використовуючи певні умови, які можуть призвести до закриття її банківського рахунку (що є досить поширеним явищем і відомою проблемою для ентузіастів Біткоїна, особливо так було в той час). За словами Гопкінса, прокуратура згодом спритно висунула йому звинувачення в тому, що він навчав цю жінку «як здійснювати банківські махінації».

Через підозру в тому, що Гопкінс якимось чином є «головною фігурою у лотерейній афері» через суми грошей, які «пливли» до нього, у будинку родини Гопкінса, за його словами, провели рейд «15 озброєних агентів, які розмахували зброєю та ордерами на обшук…» і які конфіскували його особисте майно на суму понад 60 000 доларів.

За словами Гопкінса, він був готовим до співпраці й «повністю прозорим» під час рейду та повідомив федеральних агентів про свій публічний профіль Доктора Біткоїна і професійний профіль у LinkedIn, а також поділився деталями своєї минулої консультаційної роботи з кількома урядовими установами США (в тому числі Федеральною резервною системою) з питань біткоїна і блокчейн-технологій. Гопкінс стверджував, що навіть особисто роз’яснив агентам, які проводили рейд, деякі передові методи використання біткоїн-гаманців (наприклад, автоматичне генерування нових адрес у випадковому порядку з кожним новим використанням), при цьому він був дуже здивованим, що агенти цього конторського кримінального підрозділу ще не були добре обізнані в таких технологіях.

Виходячи зі свого послужного списку і характеру роботи (й особливо своєї заявленої невинуватості в лотерейній афері, яка розслідувалася насправді), Гопкінс був упевнений, що ці агенти незабаром зрозуміють, що у них «безумовно не той хлопець», і навіть попросять вибачення.

Однак зараз Гопкінс заявляє, що «ймовірно сталося те», що «вони витратили надто багато ресурсів, відправивши 15 агентів до будинку одного хлопця для розкриття серйозного злочину, і вийшли ні з чим, тож їм довелося знайти щось, у чому я винен», щоб їх не закидали яйцями, і що його названим злочином стало «керування бізнесом грошових переказів без ліцензії на основі деяких нечітких вказівок, наданих FinCEN … приблизно роком раніше».

Гопкінс говорить, що у міру просування справи «вони вирішили прийти не лише за мною, а й за моєю дружиною, тому що вона фігурувала на моєму банківському рахунку», погрожуючи їм обом «не лише порушенням закону про грошові перекази», а й за дані клієнту поради, пов’язані з банківськими операціями, що може призвести до 35 років ув'язнення для містера та місис Гопкінс.

Уряд бореться з цим руками, зубами та нігтями

Тепер Гопкінс вважає, що агенти винні в «порушеннях при веденні розслідування або примушуванні, залежно від того, як на це дивитися» за пропозицію залишити його дружину та трьох дітей поза провадженням, якщо він погодиться визнати себе винним у продажу біткоїнів без наявності необхідної ліцензії на послуги грошових переказів. Але він додав, що, попри захист того, що є правильним або неправильним, «я не можу залишити свою сім’ю (або) піти на подібний гамбіт; моя сім’я стоїть на першому місці незалежно від моїх принципів». І тому він прийняв угоду про визнання вини.

Після винесення вироку Гопкінс використовує свій обліковий запис у Твіттері та інтерв’ю в ЗМІ, щоб попередити інших про «посягання держави на конфіденційність та загальну зіпсутість системи кримінального правосуддя».

«Я маю на увазі: почніть з Росса (Ульбрихта); почніть з (Джуліана) Ассанжа; почніть з (Едварда) Сноудена. Подивіться, що відбувається з розробником Tornado Cash (Олексієм Перцевим), делістингом Monero з різних бірж (і) усіма спробами покращити конфіденційність – і не лише у криптовалюті – але й загалом у криптографії за останні 20–30 років. Уряд бореться з цим руками, зубами та нігтями. Відверто кажучи, він старіє, тому що такі люди, як ми... потрапляють під перехресний вогонь».

Закликаючи до «відокремлення грошей від держави», Гопкінс попередив, що, оскільки блокчейн Біткоїна є сталим записом, то ще більше урядових сил (включно з нещодавно укомплектованою Податковою службою) будуть приходити за набагато більшою кількістю біткоїнерів на основі старої історії транзакцій, якщо вони це не зв’яжуться зі своїми законодавцями та не «поставлять їх ступнями за вогонь», щоб захистити чинні принципи Першої поправки та закони про конфіденційність. Він попередив, що 18 USC 1960 (вимога щодо ліцензії на грошові перекази) є «екзистенційною загрозою... Вона виникає щоразу, коли хтось здійснює однорангові транзакції... наприклад, купує вантажівку за біткоїни, або коли ми з вами спільно замовляємо вечерю і ви платите за свою половину біткоїнами, ви вчиняєте федеральний злочин».

«Ви можете дуже чітко бачити, що відбувається сплеск» у кримінальному переслідуванні злочинів, передбачених 18 USC 1960, пов’язаних із криптовалютою», - сказав він. А переслідування тих, кого потрібно звинуватити або притягнути до відповідальності, «відводить від того, щоб займатися випадками серйозних злочинів». Міністерство юстиції, – заявив Гопкінс, проводить «майстер-класи щодо того, як більш довільно застосовувати закон».

На додаток до висвітлення власної справи, Гопкінс зараз активно бере участь у FreeRossDAO (працюючи з в’язниці над звільненням Ульбрихта, який заснував ранній біткоїновий даркнет-ринок Silk Road). Гопкінс заявив, що Ульбрихт є «мучеником», чия юридична ситуація є значно серйознішою за його власну, зазначаючи: «Я продав трохи біткоїнів, я використав гроші так, як це не сподобалося уряду. Сьогодні моє життя лайно, але … за рік воно стане кращим. Але Росс все ще буде у в'язниці».

«Якщо ми… не будемо вимагати від нашого уряду, щоб вони змінили цей закон і його застосування, з часом вони можуть прийти за кожним із нас», – додав Гопкінс.

Це гостьова публікація Гая Мелоуна. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024