Заклик до біткоїнерів: Fiat delenda est

Заклик до біткоїнерів: Fiat delenda est

Щоб покласти край гонитві за доходами, усюдисущій політиці та відсутності правди, ми повинні знищити фіатну систему.

Я говорю цю фразу вже близько 2,5 років і закінчую цією фразою свій подкаст, розсилки та виступи. У цій статті я хотів дістатися самої суті того, що це означає, і чому я постійно це повторюю.

Carthago Delenda Est

Фраза Fiat delenda est походить від латинської фрази Carthago delenda est, що означає «Карфаген має бути зруйнований». Цю фразу приписують Катону Старшому. Цією фразою він закінчував усі свої виступи в римському сенаті, про що б не йшлося. Він був схожий на настирливу маму, яка кричить своєму синові-підлітку, щоб той ішов обідати. І так само як син-підліток, який дозволяє своїй їжі охолонути, Рим ігнорував Катона, доки не зазнав втрат від карфагенян.

Ким були карфагеняни? Вони були ворогами Риму. Як і римляни, карфагеняни були суперницькою імперією вздовж Середземного моря. Оскільки обидві розширювалися, вони зіткнулися, і дві суперницькі імперії мали кілька епічних битв. Два карфагенські полководці Гамількар і його син Ганнібал завдали римлянам серйозних втрат.

Ми насправді не так багато знаємо про карфагенян, тому що слова Катона нарешті були почуті. Рим не просто розграбував Карфаген, він повністю стер його з лиця землі. Одні були сповнені рішучості стерти інших, тому римляни переконалися, що залишили місто в руїнах більше ніж на століття.

Одним словом, Катон хотів знищити Карфаген, бо інакше сам Рим був би зруйнований. Перемога над карфагенянами була великим завоюванням, яке призвело до легендарного статусу Римської імперії в історії, який вона має зараз. Руйнування Карфагена стало знаковою перемогою, що підштовхнула імперію до вершин, яких вона зрештою досягла.

Фіат

Слово fiat латинською мовою не є прикметником, як в англійській мові. Ось Книга Буття 1:3 латиною: «Dixitque Deus fiat lux et facta est lux». Це означає: «І сказав Бог, нехай буде світло, і сталося світло». Fiat lux тут означає «хай буде світло». Латинською мовою fiat – це дієслово, що означає «хай буде». І справді, саме звідси походить фраза «фіатні гроші». Що означає, «нехай будуть гроші». Гроші не вимагають жодних зусиль, їх існування зумовлено указом, тож, як наслідок, fiat – це прикметник англійською мовою, що означає «зумовлений указом».

Фіат – це ідея, що ви можете створити щось, сказавши, щоб воно існувало, а не виконуючи роботу, щоб воно існувало. Фіатний менталітет – це ілюзія, що можна втілити щось у реальність, просто сказавши це.

Але, як вам може сказати будь-яка дитина, бажання, щоб щось існувало, не спрацьовує. Хтось має виконувати роботу, щоб творити. Я можу говорити «нехай буде стейк» цілісінький день, але цього не станеться, якщо хтось не виростить корову, хтось не заріже корову, хтось не приготує стейк, а хтось його не доставить.

Хто виконує роботу?

Іншими словами, ми повинні поставити питання, хто або що насправді виконує указ? Хто робить, щоб щось було? Хтось або щось має витратити час та енергію, щоб певну річ було зроблено. Хтось має виконувати роботу. У фіатній системі робота пропонується не добровільно, а через тиранію. Сила і насильство – ось як отримується примусова праця.

Сила та насильство не є популярними, і вони, зазвичай, посилюють напруженість і роблять так, що уряду дуже складно залишатися при владі. Тиранії чиниться виправданий опір, і не за горами революція. У колишньому радянському блоці використовували розпорядження й укази, щоб «створювати» речі під дулом рушниці. Вони були особливо жорстокими та авторитарними, і все тому, що у них був фіатний менталітет, що указом можна зумовлювати існування нових речей. Звичайно, це не є чимось новим. Такі стародавні цивілізації, як єгиптяни, використовували силу і насильство, щоб створювати речі за допомогою указів. Не дивно, що багато правителів вважали себе богами. Те, що вони постановляли, потім здійснювалося, але лише ціною величезних людських страждань.

На відміну від цього, сучасний західний світ використовував іншу форму указу, а саме використовуючи фіатні гроші. Фіатні гроші роблять можливими м’які накази. Фіатні гроші все ще отримують існування через укази, але всі інші укази не нав’язуються іншим, а оплачуються шляхом друкування грошей. Основна перевага фіатних грошей полягає в тому, що це непряма система наказів. Сплачуючи людям винагороду за їхню працю через інфляцію, фіатні гроші створюють ілюзію ринкових сил. Оскільки існує грошова компенсація та грошові стимули, фіатні гроші виглядають як нормальне функціонування ринку. Проте, як ми всі знаємо, інфляція є формою крадіжки, і її дія схожа на те, як злодій використовує ваш гаманець, щоб розрахуватися з вами.

Фіатні гроші – це указ, обмежений товаром, який є найпоширенішим на ринку, – грошима. Але оскільки за гроші можна купити майже що завгодно, кінцевим результатом є те, що влада може змусити ринок виконувати свої накази. Влада отримує те, що хоче, а ті, ким вона керує, стають мимовільними рабами. Замість того, щоб насильно змусити їх виконувати роботу, їх змушують виконувати роботу обманом. Влада виглядає щедрим роботодавцем, але на задньому плані вона краде ваші заощадження, щоб заплатити вам. Як Тому Сойєру, їй вдалося змусити нас робити щось за допомогою хитрості.

Проблеми фіатного менталітету

Прихильники фіатних грошей на цьому етапі можуть сказати: ну, а що не так із цією системою, якщо людям подобається надавати ці товари та послуги, і ми не заганяємо людей до гулагів? Хоча це не так жорстоко, як традиційний авторитарний режим, з таким фіатним менталітетом пов'язані деякі серйозні проблеми.

По-перше, фіатні гроші централізують владу. Крадіжка є дуже непомітною, і результатом є централізована влада з м’якою формою авторитаризму. Контролер фіатних грошей може змусити нас робити все, що хочеться, просто заплативши нам за це. Це більш м’яка форма рабства, ніж, скажімо, комунізм, але це все одно рабство. Здатність красти гроші через інфляцію означає, що можновладці можуть контролювати нашу роботу.

По-друге, фіатні гроші створюють серйозні стимули, які руйнують цивілізацію. Шахрайство і крадіжка набувають широкого поширення. У мене був друг, якому в старшій школі довірили деякі комп’ютерні системи, що помилково дали йому доступ до шкільної системи оцінювання. Він це виявив і поставив собі хороші оцінки. Звичайно, бувши підлітком, він не зміг тримати цю інформацію при собі, і незабаром його друзі запропонували йому гроші, щоб змінити їхні оцінки. Він взяв у них гроші й змінив їхні оцінки. Тоді милі дівчата просили його змінити їхні оцінки, і він це робив. Незабаром про це дізналася вся школа, й, як і слід було очікувати, коли новина нарешті дійшла до шкільної влади, його виключили зі школи.

Фіатні гроші дуже з цим подібні. Поки це триває, робота за фіатні гроші є чіт-кодом для цивілізації. Вам не потрібно створювати жодної цінності, і мало хто навіть знає, що ви крадете. На жаль, бюрократія, створена фіатними грошима, розростається як рак і руйнує цивілізацію.

І це підводить нас до наслідку, яким є всюдисущість політики. Фіатні гроші роблять усе політичним. Щоб зрозуміти чому, повернімося до бюрократії, яка продовжує зростати. Посада, пов’язана з рентою, за своєю природою є політичною, і кожен хоче її отримати. Зрештою, хто не хоче мало працювати та заробляти багато грошей? Не зважайте на те, що з багатьох операцій стягують плату, не створюючи жодної цінності. Легко раціоналізувати такий вибір, коли мова йде про гроші. Отримання ренти – легший спосіб заробити гроші, ніж надання товарів і послуг на непостійному ринку.

Отже, як люди роздають посади, пов'язані з рентою? Через політику. У політиці висока моральна позиція є чудовим способом отримати бажане. Це особливо так у суспільстві з фіатними грошима, тому що у тих, хто має владу, є неявне зобов’язання вживати заходи з приводу будь-яких страждань. Зрештою, це припущення означає, що кожен мотивований зробити себе певного роду жертвою. Є причина, чому ми завалені заявами, в яких себе позиціюють жертвами. Це тому, що всі вони хочуть вкрадених грошей!

Відсутність поваги до істини

Це означає, що істина насправді не має значення. У політиці гроші отримує не той, хто говорить правду, а той, хто може стверджувати, що його пригнічують. І, зрештою, це проникає у все в міру розповсюдження фіатної зарази.

Це різко контрастує зі світом, який базується на твердих грошах. У системі, що ґрунтується на фіатних грошах, стається поневолення, коли людей обманом примушують виконувати роботу. Існує велике прагнення отримувати ренту, що призводить до руйнування продуктивності. Нарешті ми отримуємо суспільство та політичне середовище, засноване на брехні. Біткоїн, з іншого боку, дає нам свободу від державного втручання, стимулює виробництво та базується на правді. Як можна собі уявити, реальне виробництво та реальне будівництво пов’язане з Біткоїном, а не з фіатними грошима.

Ось чому я кажу fiat delenda est. Фіат має бути знищено, тому що цей фіатний менталітет, ця ілюзія, що можна створити щось із нічого, руйнує цивілізацію. Фіат – це екзистенційна загроза. Ми повинні знищити фіат, інакше він знищить нас.

Як знищити фіат

Отже, як нам цього досягти? По-перше, ми повинні зруйнувати менталітет прав. Багато людей думають, що вони можуть наказувати іншим зробити щось для них, усвідомлюють вони це чи ні. Наприклад, надання права на отримання медичне обслуговування означає, що когось примушують надавати ці послуги. Усі права в підсумку хтось оплачує, а забезпечують це крадіжка та/або насильство.

По-друге, ми повинні карати привласнення рентних доходів. Найкращі та найяскравіші уми останніх 50 років займалися рентним бізнесом, таким як інвестиційно-банківська діяльність. Ми повинні зробити таку поведінку ганебною та образливою. Чому така людина, як Уоррен Баффет, людина, яка все своє життя просто переміщала гроші, є однією з найбільш шанованих людей у ​​світі? Порівняйте це зі 100-річною давниною, коли люди, які щось створювали, наприклад Едісон чи Тесла, були одними з найбільш шанованих. Що б не шанувало суспільство, воно отримає більше з такого. Ми віддаємо шану не тим людям. Дуже багато людей воліють гнатися за рентою та уникати продуктивної роботи. Ми повинні присоромити цих п’явок, які стягують мзду.

По-третє, нам потрібно знову возвеличити істину. Фіатні гроші були б неможливими, якби істина взяла гору. На жаль, брехня перемогла, і відтоді ми всі страждаємо від цього. Ринкова економіка не може функціонувати на брехні. Для того, щоб ринки працювали, має бути фундаментальна повага до істини. Ми не повинні дозволити себе обдурити.

Істина полягає у тому, що в нинішній системі відбувається істотна крадіжка. Зазначене лежить в основі того, як процвітає фіатний менталітет, і очевидною протидією є впровадження грошей, які дуже важко вкрасти. Ці гроші – Біткоїн.

Фіат має бути знищений, якщо ми хочемо зберегти цивілізацію.

Fiat delenda est.

Це гостьова публікація Джиммі Сонга, розробника в сфері Біткоїна, викладача, підприємця та програміста з понад 20-річним досвідом. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

MICA та майбутнє регулювання біткоїна в Україні MICA та майбутнє регулювання біткоїна в Україні Розроблення та введення в дію фреймворку MiCA відкриває нову сторінку в історії регулювання біткоїна та криптовалют, що значно вплине на їх легальне становище по всьому світу, не обмежуючись виключно країнами Європейської економічної зони. Нові правила принесуть значні зміни, створивши регульований простір, де інтереси споживачів та бізнесу у сфері криптоактивів будуть знаходитися в балансі. Ганна Воєводіна 22 квітня 2024
Як Біткоїн може вплинути на фінансову інклюзивність серед меншин Як Біткоїн може вплинути на фінансову інклюзивність серед меншин Біткоїн був створений для надання людям доступу до фінансових послуг, а не просто для збагачення ранніх користувачів. Кіара Тейлор 21 квітня 2024
Синергетичне майбутнє Біткоїна та Ethereum за межами трайбалізму Синергетичне майбутнє Біткоїна та Ethereum за межами трайбалізму Яким чином Біткоїн та Ethereum можуть доповнювати один одного в довгостроковій перспективі, а не існувати як конкуренти? Ів Ла Роуз 21 квітня 2024