Як країни можуть спробувати вбити впровадження Біткоїна

Як країни можуть спробувати вбити впровадження Біткоїна

Розуміння того, як можна зупинити впровадження Біткоїна, має вирішальне значення для того, щоб стати кращим біткоїнером, адже існує безліч можливих векторів атаки.

Біткоїнери – і всі люди – зобов’язані протистояти аморальним і несправедливим законам.Уявімо, що в гіпотетичному світі ми намагаємося зупинити Біткоїн. Чому ми можемо це робити? Як би ми це зробили? Які дії нам потрібно буде вчинити? Куди це нас приведе? Щоб відповісти на ці запитання, ми спочатку повинні поговорити про Біткоїн трохи глибше.

«Якщо ти знаєш себе і свого ворога, ти можеш виграти сотню битв без жодної втрати». – Сунь Цзи

Біткоїн – це ідея. Саме технологія забезпечує права власності, верховенство права, економічну свободу, вільний ринок і, зрештою, надійні гроші для людини.

Біткоїн – це реєстр фіксованого постачання, який визначає, хто чим володіє, і дозволяє людям здійснювати однорангові транзакції. Його реєстр забезпечується доказом роботи, механізмом консенсусу, який використовує енергію таким чином, щоб усувати неефективність і створювати достаток.

По суті, Біткоїн – це інформація та математика, тому його заборона матиме широкі наслідки.

Ми з’ясували, що таке Біткоїн. То навіщо його забороняти?

Контроль

Контроль над можливістю друкувати гроші та в результаті ефект Кантильона. Контроль над тим, яке споживання енергії є «морально прийнятним», а яке ні, наприклад, через мандати «ESG» (екологічні, соціальні та управлінські). Контроль над населенням. Тотальний авторитаризм.

У нас є кілька причин, чому хтось може заборонити Біткоїн, але як вони це зроблять?

Етап перший

Несприятливий податковий статус для біткоїна.

Етап другий

Несприятливе регулювання, заборона використання технології Біткоїна (інакше кажучи, роблять математику та інформацію незаконними), інтернет-цензура.

Або: просувають централізовано контрольовані шиткоїни, у яких використовується доказ частки володіння (Proof-of-Stake) і забороняється доказ роботи (Proof-of-Work). Це альтернатива спробі підірвати Біткоїн шляхом просування програмного забезпечення, яким можуть керувати інсайдери.

Інша альтернатива: цензура блоків Біткоїна і мережевий спам. Це пряма атака на мережу Біткоїна, яка шкодить зручності використання.

Етап третій

Дефіцит електроенергії, перебої в інтернеті, дефіцит їжі.

Етап четвертий

Масовий геноцид біткоїнерів.

Думаєте цього не може трапитися?

Почитайте більше політичну теорію та історію. Лідери роблять усе, що їм потрібно, щоб утриматися при владі. Не виключайте дефіцит енергії та продовольства, навмисний або спричинений неефективним управлінням фіатною політикою. Не виключайте навмисне націлювання на біткоїнерів.

Важливо пам’ятати, що біткоїнери мають глибокі переконання, які загалом підсумовуються так: Біткоїн корисний для людства, а гроші повинні бути поза контролем держави. Ідея Біткоїна щодо пропозиції з фіксованою капіталізацією суперечить ортодоксальній економіці, політичним структурам і статусу-кво.

Біткоїнери спалюють кораблі, і дороги назад немає.

Біткоїнери непохитні у своїх переконаннях щодо біткоїна
Біткоїнери непохитні у своїх переконаннях щодо біткоїна

Лише Сальвадор і Центральноафриканська Республіка зробили Біткоїн законним платіжним засобом. Більшість країн уже перебувають на першому етапі: несприятливе податкове законодавство.

Країни зі сприятливою політикою щодо біткоїна
Країни зі сприятливою політикою щодо біткоїна

Дев’ять країн, в основному найбільш авторитарних, перейшли до другого етапу з частковою або повною забороною біткоїна: Алжир, Бангладеш, Китай, Єгипет, Ірак, Марокко, Непал, Катар і Туніс.

Уявіть собі світ, де глобальна координація G20 повністю заборонила біткоїн, використовуючи ЗМІ для пропаганди проти нього. Впровадження сповільнилося б за ніч. Країни обіцяли б «стабільність» і «безпеку», лише б ми вдалися до іншого заходу або стали використовувати цифрову валюту центрального банку (CBDC).

Водночас влада могла б сприяти централізовано керованим шиткоїнам з доказом частки володіння, щоб розділити та підкорити людей з «криптосвіту», які також володіють біткоїнами. Ось чому важливо використовувати лише біткоїни.

Це може поєднуватися з прямою атакою на мережу Біткоїна через цензуру блоків та мережевий спам.

Прикладом цензури блоків був випадок, коли Marathon Digital Holdings видобула блок відповідно до вимог OFAC (Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів), у 2021 році. Marathon включав лише ті транзакції, які вважали «чистими» або «сумісними», ігноруючи інші транзакції за власний економічний рахунок (Marathon припинив спроби цензурувати транзакції лише кілька місяців по тому).

Подібним чином у 2017 році мережа витримувала постійні спам-атаки з боку майнінг-пулів, які заполонили мережу спамовими транзакціями з низькою вартістю, що призвело до зростання мережевих комісій для просування більших блоків.

А тепер уявіть, що державний суб’єкт – з фактично необмеженими грошима – істотно субсидує біткоїн-майнерів, які дотримуються вимог і розсилають спам у мережі. Це зашкодить взаємозамінності та зручності біткоїна як грошей.

Ринок високих комісій Біткоїна у 2017 році
Ринок високих комісій Біткоїна у 2017 році

Однак теорія ігор на боці Біткоїна. Згодом державні суб’єкти зіткнуться з дедалі більшими проблемами субсидування цензури та спаму в мережі. Якщо припустити, що зловмисники повинні надрукувати гроші для фінансування атаки, це знецінить їхню валюту щодо біткоїна. Це короткочасна атака, яка може бути ефективною лише в поєднанні із забороною, пропагандою та іншими заходами.

Мережа залишатиметься доступною. Люди готові платити більші комісії. Завжди знайдуться майнери, які будуть економічно мотивовані включати будь-які транзакції.

Якщо ця атака не спрацює, країни можуть спробувати створити подальшу невизначеність використовуючи дефіцит електроенергії, збої в Інтернеті та брак їжі – третій етап.

Це вже відбувається у світі фіатних грошей через жахливу фіатну політику.

Твіт 1

Доводячи до крайності, деякі країни з найефективнішою пропагандою можуть навіть почати затримувати біткоїнерів – четвертий етап. Уряду навіть не потрібно буде нічого робити; громадяни зробили б це за нього зі страху.

Певною мірою таврування біткоїнерів уже відбувається через надто обтяжливу політику «знай свого клієнта» (KYC). Відповідно до закону регульовані фінансові установи зобов’язані зберігати детальний список особистої та фінансової інформації (ім’я, адреса, вік, обсяг транзакцій, біткоїн-адреси тощо). Цей список спростить для держави пошук усіх, хто коли-небудь торгував, володів або використовував біткоїни через централізовану біржу.

Нарешті, абсолютно найгірший варіант: санкціоноване урядом вбивство (або демоцид). Це, а також менша крайність у вигляді примусового ув’язнення, може траплятися і трапляється в історії. Гіпотетичний демоцид біткоїнерів завдасть непоправної шкоди людству та, зрештою, впровадженню біткоїна.

На щастя, біткоїн – це інформація, яка не має фізичного розташування. Він скрізь і ніде.

Це створює унікальну проблему для заборони біткоїна: географічний арбітраж.

В той час як одні країни вживають жорстких заходів щодо біткоїна, для інших країн зростає стимул використовувати біткоїни як законний платіжний засіб.

Національна газета Сальвадору оголошує Біткоїн платіжним засобом
Національна газета Сальвадору оголошує Біткоїн платіжним засобом

«План простий: коли світ зазнає тиранії, ми створимо притулок для свободи». – Найіб Букеле, президент Сальвадору

Це чудовий приклад теорії ігор.

Заборона біткоїна у двох країнах завдає значної шкоди обом.

Дозвіл двома країнами використовувати біткоїн сприяє процвітанню обох економік.

Коли одна країна переходить на інший бік та забороняє біткоїн, а інша не робить нічого, це шкодить лише одній країні.

Унікальна рівновага за Нешем у чистих стратегіях наведена знизу, правильно (Без заборони, Без заборони).

Джерело: Interstellar Bitcoin
Джерело: Interstellar Bitcoin

Що це означає? Біткоїнери зобов’язані протистояти аморальним і несправедливим законам. Це вимагатиме громадянської непокори та/або входження в політику, щоб гарантувати нашу перемогу. Наступною найкращою альтернативою є відхід до лояльних до біткоїна регіонів, таких як Сальвадор.

Біткоїнери і всі люди зобов’язані протистояти аморальним і несправедливим законам.
Біткоїнери і всі люди зобов’язані протистояти аморальним і несправедливим законам.

Питання, яке мають поставити собі люди, які думають про заборону біткоїна: чи готові вони постійно ув’язнювати та вбивати заради цього? Єдиний спосіб зупинити ідею – це фізично зупинити людей, які є носіями ідеї. Уявіть собі концепцію двоєдумства із роману «1984» Джорджа Орвелла.

Народ сам вирішує, який шлях йому обрати: свободу чи тиранію.

Все, що потрібно, це щоб небагато людей відмовилися від біткоїна.
Все, що потрібно, це щоб небагато людей відмовилися від біткоїна.

Отже, як ми захистимося від цих атак?

  1. Зазивати якомога більше людей; чим більше людей тримають біткоїни, тим краще.
  2. Розповідати про важливість самостійного зберігання коштів та керування власним повним вузлом. Є чудові ресурси від Bitcoin Magazine та багато інших.
  3. Підтримувати окремих осіб, підприємства та країни, які використовують лише біткоїни.
  4. Удосконалювати базову мережу і технологій масштабування. Наприклад, BIP324 (пропозиція щодо вдосконалення біткоїна для шифрування P2P) і рівні 2, такі як Lightning Network.
  5. Створювати стійкі спільноти та циркулярну біткоїн-економіку.
  6. Стати біткоїнером, який є маяком надії в безодні темряви.
Джерело: https://twitter.com/saylor
Джерело: https://twitter.com/saylor

Підсумовуючи: можливо тимчасово скалічити впровадження біткоїна, але ціною каральної ціни: фашизмом у величезних масштабах, якого не було з часів Другої світової війни.

Ключове слово тут – «впровадження». Неможливо вбити мережу Біткоїна, ідею нестримних надійних грошей.

Джерело: https://ifunny.co
Джерело: https://ifunny.co

Це гостьова публікація Interstellar Bitcoin, біткоїн-плебея. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF. Сем Бейкер 16 червня 2024
У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024
Як виглядає гіпербіткоїнізація? Як виглядає гіпербіткоїнізація? Що таке гіпербіткоїнізація? Цей термін біткоїнери використовують досить часто, але що він насправді означає? Джуліан Мартінес 15 червня 2024