Наскільки безнадійна боротьба за гегемонію долара США

Наскільки безнадійна боротьба за гегемонію долара США

Експансіоністська поведінка Сполучених Штатів не припинилася після того, як інші країни прийняли Біткоїн. США зроблять усе можливе, щоб захистити долар.

У 18 столітті голландці запровадили концепцію взаємних фондів, що дозволило інвесторам диверсифікувати свої інвестиції між різними міжнародними облігаціями. Ця ж концепція була прийнята в Лондоні в 19 столітті. Саме завдяки цій концепції у 1868 році було засновано таку компанію, як F&C Investment Trust. F&C керувала портфелем високоприбуткових міжнародних облігацій, і це просувало концепцію диверсифікації портфеля шляхом об’єднання різних цінних паперів, що знижувало ризик портфеля. Зазначене справедливо для фінансової теорії, і кожен, хто має вищу фінансову освіту, напевно працював над створенням різних моделей навколо цього. У той час вважали, що додавання будь-яких додаткових активів у портфель знижує його ризик – тепер ми знаємо, що це не так.

Звичайно, у той час місцем концентрації грошей був Лондон. Після перемоги над Францією під час наполеонівських війн Великобританія закріпила своє становище як найсильніша імперія світу та поширила британський фунт по всьому світу. Ця теорія диверсифікації була чудовою причиною інвестувати в увесь світ. Фондові біржі почали з’являтися по всьому світу і були ознакою розвинутої столиці. За словами Вільяма Гетцмана з Національного бюро економічних досліджень, «між 1880 і 1910 роками було запущено більш ніж половину світових ринків».

Британська імперія була величною, але після Першої світової війни, Другої світової війни та численних банкрутств протягом цього періоду їй довелося відійти вбік і дозволити іншій сильній державі взяти верх: Сполученим Штатам.

США збільшили свій вплив схожим чином:

  1. Тут був грошовий центр.
  2. Шляхом використання міжнародних ринків і міжнародних інвестицій.

Долар США був у центрі цієї експансії, і США контролювали валюту, що давало їм величезний вплив на решту світу. З того часу Сполучені Штати знову і знову використовували військову силу для встановлення та захисту статусу долара. Ми бачили це в Іраку та інших міжнародних конфліктах. США мають захищати статус долара, оскільки без статусу глобальної резервної валюти статус-кво США знаходиться під загрозою та може мати великий вплив на економіку США та світову економіку. Річ у тім, що, намагаючись зберегти свій статус і систему, створену в результаті Бреттон-Вудської угоди, лідери США повільно руйнували цінність долара США і попутно доводили своїх громадян до зубожіння. Є кілька чітких діаграм, які ілюструють це довгострокове явище, які можна переглянути тут.

Джерело: wtfhappenedin1971.com
Джерело: wtfhappenedin1971.com

Джерело: wtfhappenedin1971.com
Джерело: wtfhappenedin1971.com
wtfhappenedin1971.com
wtfhappenedin1971.com

Звичайно, це явище притаманне не лише США, але й усьому іншому світу. Через використання нафтодолару, а також через те, що долар США є світовою резервною валютою, будь-яка інша валюта девальвується швидше, що призводить до такого ж результату, якщо не гіршого, всюди.

Сьогодні здається, що ми перебуваємо на етапі зміни. Боротьба за гегемонію долара США точиться в Європі, а саме в Україні. Заголовки всього світу зосереджені лише на конфлікті, але не згадують про те, що відбувається на задньому плані з фіатною системою, бо є ризик викрити справжні геополітичні ігри. Країни БРІКС дали чіткі натяки на свій середньо- та довгостроковий погляд щодо майбутнього долара США. Вони офіційно оголосили, що створюють нову резервну валюту на основі реальних твердих активів, які включають кілька дорогоцінних металів, що ще більше змушує США намагатися зміцнити свої позиції як світового поліціянта. Ми бачимо це через вплив, який було використано після підсумків президентських виборів у Пакистані та позицію, яку вони намагаються зайняти у відносинах Китаю та Тайваню.

Боротьба за долар США також відбувається на іншому континенті: Центральна Америка завжди перебувала під великим впливом Сполучених Штатів. Томас Джефферсон якось сказав: «Які б уряди вони врешті решт не сформували, це будуть американські уряди, які більше не будуть втягнуті в безперервні чвари Європи. Америка має окрему півкулю». Це означало, що США подбають про те, щоб європейські країни залишили регіон, щоб вони самі могли впливати на цей регіон.

Маленька країна, історично зруйнована США та їхнім надмірним впливом у регіоні, намагається відмовитися від долара після того, як країна прийняла його 20 років тому, дотримуючись неспроможної місцевої монетарної політики, яка діяла десятиліттями. У вересні 2021 року, зробивши історичний крок, Сальвадор, найменша країна в регіоні, став першою країною у світі, яка прийняла біткоїн як законний платіжний засіб, що викликало пожежу, яка змусила уряд США знову звернути увагу на регіон. Відтоді Сальвадор став більш важливою темою в міжнародних ЗМІ. Завдяки цьому кроку після запровадження Закону про Біткоїн туризм у Сальвадорі зріс на 30%, і, як зазначив їх президент Найіб Букеле, валовий внутрішній продукт (ВВП) Сальвадору зріс на 10,3% у 2021 році, і це був перший рік у його історії, коли відбулося двозначне зростання ВВП.

Однак на міжнародній арені геополітичні відносини Сальвадору, схоже, змінилися після прийняття країною біткоїна. Найкращою ознакою цього є Закон про відповідальність за криптовалюту в Сальвадорі (ACES), представлений сенаторами США Джимом Рішем (Республика Айдахо), Бобом Менендесом (День Нью-Джерсі) та Біллом Кессіді (Республика Луїзіана). Мета цього закону – дозволити США контролювати впровадження біткоїна у Сальвадорі та вживати заходів, якщо вони вважають, що це може становити ризик для економіки США.

Нагадаємо, ВВП США у 2021 році становив 23 трлн доларів, а ВВП Сальвадору – 28,7 млрд доларів. Це робить економіку Сальвадору на порядок меншою, ніж економіка США. Схоже, мета цього законодавства полягає не в тому, щоб пом’якшити ризики, які Сальвадор представляє для економіки США, а в тому, щоб мати жертву на випадок, якщо вважатимуть, що біткоїн становить небезпеку для долара США.

Це найкраще описав Самсон Моу, генеральний директор JAN3:

Ще один важливий момент, на який слід звернути увагу, – це популярність Найіба Букеле в регіоні. Прийняття біткоїна пов’язано із прийняттям кращих довгострокових цінностей. Він є одним із найпопулярніших президентів в історії своєї країни та найпопулярнішим президентом у Латинській Америці.

З моменту впровадження біткоїна в Сальвадорі інші країни регіону також розглядали можливість його прийняття, але уповільнили його впровадження через зовнішній тиск. Проте повільно рухається вперед Гондурас завдяки тому, що регіони та міста діють незалежно в надії привабити іноземні інвестиції й туризм.

Битва за долар

Боротьба уряду США за долар – це захоплива історія. Ми перебуваємо на поворотному етапі історії, коли долар може втратити статус резервної валюти, і уряд США зробить майже все, щоб захистити його. Однією з їхніх дій у цьому напрямку є цензура впровадження біткоїна у світі.

Це гостьова публікація П’єра Корбена, продюсера та режисера документального фільму «Велике перезавантаження та постання Біткоїна». Висловлені погляди є його власними та не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024