Отримання чогось безплатно коштує цілого статку

Отримання чогось безплатно коштує цілого статку

У той час як багато людей радіють субсидіям, ті самі люди не підозрюють про довгострокову ціну, яку вони платять за нескінченне зростання кількості грошових одиниць.

На створення цієї колонки надихнув твіт Гая Сванна «Отримання чогось безплатно коштує цілого статку», який точно підсумовує стан справ у системі фіатних грошей: системі, що дозволяє нескінченно збільшувати кількість грошових одиниць у руках невеликого мафіозного картелю коштом решти.

Така динаміка нагадує мені ще одну цитату Джеффа Бута, яка звучить приблизно так,

«Достаток грошей призводить до дефіциту всюди. Дефіцит грошей веде до достатку всюди».

Подібно до того, що сталося з римлянами, коли вони безвідповідально роздули денарій, те саме зараз відбувається з доларом США та будь-яким іншим чинним фіатним шиткоїном. Шкода, яку це завдає, розколюючи суспільство, буде досліджена істориками в прийдешні роки.

Це так нерозумно. Більшість людей не мають розуміння грошей чи грошової системи, і вони просто сліпо довіряють божевільним в уряді. Вони навіть не підозрюють, що можливість видавати чеки з субсидією та просто роздавати гроші як фінансову допомогу – це те, що завдає їм найбільшої шкоди. Це спотворює всі природні стимули, які надає динаміка вільного ринку, і створює жахливі небажані зовнішні ефекти, які створюють альтернативні стимули, які є набагато, набагато гіршими, ніж ті, які були б отримані в тому разі, якби ринку просто дозволили робити те, що він вміє найкраще, тобто вирішувати незлічені складності найдосконалішим способом, який ми знаємо.

Це викривлення стимулів глибоко псує нас з психологічної точки зору та псує нашу структуру цінностей, через яку протікає вся інформація, коли ми приймаємо рішення та намагаємося зорієнтуватися у світі.

Найбільш очевидним проявом цього є кінетична війна. Є набагато менш очевидні приклади, хоча і не потрібно придивлятися, щоб їх побачити. Дві події, які сталися цього тижня в США, є прикладами того розладу, який ми відчуваємо.

ФБР провело обшук у будинку колишнього президента США Дональда Трампа

Обшук будинку колишнього президента – це абсолютно непристойно, від цього мають бути мурашки по шкірі. Я першим визнаю, що не знаю всіх деталей. Я не впевнений, що тепер хтось справді це робить, але в цьому присутні моторошні настрої Джона Ф. Кеннеді, і, схоже, це глибоко політичний акт у своїй основі, що ще більше підкреслює, наскільки опустився американський істеблішмент і як далеко він відступив від будь-якого морального компаса.

Міністерство фінансів США наклало санкції на програмне забезпечення під назвою Tornado Cash

Мене мало цікавить Ethereum, але санкції щодо програмного забезпечення з відкритим кодом – це щось безпрецедентне. Це не особа чи суб’єкт господарювання; це просто інформація на фундаментальному рівні. Інформація не може бути предметом санкцій. Її не можна викликати до суду. Це спрямовано на американців, які прагнуть конфіденційності, – усіх. Наслідків цього наразі було багато: заморожування коштів централізованими та регульованими організаціями та призупинення функціонування репозиторію засновника Tornado Cash на github, що є просто цензурою інформації, коду. На жаль, цілком ймовірно, що найгірше ще попереду.

Мій головний висновок із цього полягає в тому, що уряд США щойно надіслав сигнал своїм громадянам. Там не вірять, що ви маєте право на недоторканість приватного життя. Вони хочуть ставитися до конфіденційності як до чогось злочинного і зловісного. Це прямий напад на громадян США, але навряд чи ця позиція обмежується США. Здається дуже ймовірним, що багато інших менших «союзників» слідуватимуть їх прикладу та приєднаються до них.

Що це означає для Біткоїна?

Це ще раз показує, до якого рівня готова опуститися Держава, щоб тримати вас у підпорядкуванні. Якщо код – це мова, то це свідчить про повне ігнорування будь-якої її свободи, і це яскраве нагадування про необхідність справжньої децентралізації та вирішальний характер самостійного зберігання коштів.

Децентралізація надає нам можливість усувати єдині точки відмови, як-от біржі. Біржі є регульованими організаціями, і, як ми бачимо в цьому випадку, вони миттєво схилять коліна. Вони будуть робити те, що їм скажуть.

Якщо ви вирішите використовувати біткоїни таким чином, щоб довірити біржі взяти на себе зберігання ваших біткоїнів, важливо розуміти ризик, на який ви йдете. Реальність така, що біткоїни більше не ваші. Все, що у вас є, – це боргове зобов’язання, і за надзвичайно несприятливих обставин, як у даному прикладі, це боргове зобов’язання не можна буде обміняти на ваші біткоїни. Те, що могло бути «хрін тобі гроші», стане «хрін мені, а не гроші».

Я не можу говорити про властивості сервісів мікшування шиткоїнів, як той, про який йде мова, але мікшування біткоїнів може означати послугу зберігання. Таку, з якою ви відмовляєтеся від зберігання своїх біткоїнів. Якщо ви користуєтеся послугою мікшування, ви надсилаєте свої біткоїни третій стороні та сподіваєтеся отримати назад чиїсь біткоїни. З іншого боку, CoinJoins – це спільні транзакції, які використовують основні властивості протоколу Біткоїна – а саме самостійне зберігання – щоб надати вам потужний інструмент для покращення вашої конфіденційності, не ставлячи під загрозу модель довіри, яку надає Біткоїн.

Будь-яка централізована організація – чи то кастодіальний сервіс мікшування, чи щось інше – є єдиною точкою відмови, і її слід уникати. Довіряйте таким на свій страх і ризик.

Залишається питання: якщо програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом може підпасти під санкції, чи можна накласти санкції на Біткоїн, враховуючи, що це також просто безплатне програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом?

Як згадувалося вище, програмне забезпечення з відкритим кодом насправді не може бути піддане санкціям. Чи можуть стати мішенню люди, які використовують певне програмне забезпечення? Хоча така ідея здається абсолютно божевільною, відповідь, звичайно, ствердна, але вона стає більше питанням про те, як це можна реалізувати. Якщо Міністерство фінансів США скаже, що завтра проти Біткоїна буде введено санкції, то насправді мова йде про те, що вам заборонено використовувати Біткоїн. За передачу мізерної інформації буде введено кримінальну відповідальність. Попри те, що це абсурдно звучить, варто розглянути таку можливість, враховуючи недавній розвиток подій.

У цьому випадку будь-які біткоїни, які зберігаються регульованими третіми сторонами, зникають і потрапляють під контроль уряду. Це найбільш очевидна точка захоплення. Будь-яка єдина точка відмови стає мішенню. Припустімо, невдача. Навіть в такому разі Біткоїн залишиться. Мережа продовжить виробляти блоки та сприяти транзакціям, що підкреслює критично важливу природу роботи вузлів. Якби було лише кілька вузлів, тоді б існував потенціал для захоплення та вимкнення мережі, але є десятки тисяч вузлів, і ця кількість зростає щодня. Крім того, вузли географічно розподілені по всіх куточках планети. Реалістична ймовірність вимкнення кожного з них, хоча й не дорівнює нулю, ймовірно, є близькою до цього.

Мережа Біткоїна витримає такі атаки й, зрештою, стане сильнішою. Але те, як люди використовують біткоїни, матиме значні наслідки для окремих біткоїнерів. Це повертає нас до критично важливої природи конфіденційності: якщо у вас високий рівень конфіденційності, вас не так легко атакувати. Якщо у більшості користувачів високий рівень конфіденційності, такі дії стають практично нездійсненними. Існуватиме потужна асиметрія, яка зробить марними будь-які спроби накласти санкції або оголосити поза законом.

Є 437 млн причин, через які ви маєте самі зберігати ключі від своїх біткоїнів, і багато майбутніх біткоїнерів прямо зараз на гіркому досвіді засвоюють цей урок.

Біткоїн був розроблений для роботи в умовах суперництва. Уряд мало що може зробити для атаки на протокол Біткоїна, тому малоймовірно, що така спроба відбудеться. Вони просто атакуватимуть користувачів: нас із вами. Усвідомте, яким є ігрове поле, та дійте відповідно. Конфіденційність – це не просто право, це надзвичайно важливо. Усе залежить від конфіденційності, і це центральна частина того статку, який ви платите за те, щоб отримувати щось безплатно.

Пам’ятайте: свобода не дається, її беруть. Біткоїн дає вам можливість отримати своє.

Виправимо гроші, виправимо світ.

Це гостьова публікація Ендрю Кейра, автора щоденного інформаційного бюлетеня, де він глибоко занурюється в трансформаційну природу біткоїна. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024