Біткоїн, біткоїнери, істина, краса і любов

Для біткоїнерів вступити в суперечку означає віддалитися від природної істини та любові, до яких веде людей Біткоїн.

Днями я приєднався до Twitter Spaces, присвячений Біткоїну, де з десяток чоловіків розповідали про те, як вони люблять, цінують і захоплюються всім, що пов'язане з Біткоїном. Їх слухали понад сотня людей. Мовці порівнювали Біткоїн з найбільшими відкриттями та винаходами за всю історію – деякі навіть казали, що він найграндіозніший. Вони особливо наголошували на своїй вдячності за те, що живуть саме в цей період. Я не міг приєднатися до розмови, але якби міг, то розділив би ті самі думки. У бесідах відчувалися величезна повага та братерство. І хоча того разу не було жодної жінки, я був із цією групою в інші дні, коли вони були також присутні. Це простір гостинності та любові для людей, які люблять Біткоїн. За іронією долі це обговорення називається «Токсична щаслива година» (Toxic Happy Hour). Тільки все це зовсім не токсично.

Пізніше ввечері я проводив час з одним із моїх дітей, який саме здобув ступінь математики й хотів поділитися зі мною своєю любов'ю до математики. Ми відкрили підручник для «просунутих». (Будь ласка, вибачте мені за це речення зі складною термінологією): Остання вправа, яку ми виконали, була на доказ взаємно-однозначного оборотного зв'язку (відомого як бієктивна функція) між усіма можливими багаточленами з цілими коефіцієнтами та всіма позитивними раціональними числами – доказ, який включав використання показників ступеня простих чисел для показу між одним та іншим. У мене немає ні вміння, ні часу пояснювати, що саме це означає, але коли я нарешті зрозумів цей взаємозв'язок, то був вражений. Ця еквівалентність між двома, начебто, дуже різними речами вразила мене дуже глибоко. Я зрозумів, що те, що я бачив, було не лише позачасовим співвідношенням, а й вічним. Незалежно від того, чи існував Всесвіт у тому вигляді, в якому він є зараз, або в якійсь іншій конфігурації, це співвідношення завжди залишалося вірним. Воно існує, навіть якщо сам фізичний всесвіт не існує. Воно існує поза часом та простором. Як і всі математичні співвідношення, як я зрозумів. Усі вони вічні – Всесвіт існує у них, а не навпаки. І все, що існує у просторі та часі, не може порушити істинність цих співвідношень.

Я вказую на цей останній математичний досвід, тому що це була метафізично чиста квінтесенція того, що мовці в Twitter Spaces намагалися висловити. Є істини настільки глибокі, що перевершують все інше. Вони перевершують кожного з нас, все людство і навіть простір і час – і вони є прекрасними.

Ця любов до прекрасної, позачасової істини – ось що так схвилювало всіх учасників обговорення Біткоїна у Twitter Spaces. Вони бачать у різних гранях і аспектах Біткоїна якісь глибокі істини, настільки прекрасні, що вони прокидаються у свого роду духовному екстазі – вони дорожать Біткоїном. Вони дорожать ним не тільки тому, що він приносить потенційно величезне грошове багатство, хоч це так. Вони цінують красу його задуму – те, як він використовує природу математичних істин, фундаментальних людських бажань та потреб, фізичних реалій матерії та енергії та багатьох інших чудових, елегантних та красивих істин.

Досі я не цінував і не розумів краси математичного доказу, який мені показували. Але одного разу побачене, зрозуміле й оцінене неможливо було розвидіти та не плекати до нього якогось почуття благоговіння – принаймні так було для мене.

І так відбувається з багатьма людьми, коли вони починають вивчати, розуміти та цінувати Біткоїн. Ті, хто не в курсі, можуть заінтригуватися, почувши про це благоговіння і самі вивчити це питання. Але деякі реагують із занепокоєнням, вважаючи шанувальників Біткоїна божевільними та ревними фанатиками. Якщо вони ставлять питання про Біткоїн його шанувальникам, біткоїнерам, то біткоїнери зазвичай зі шкури пнуться, намагаючись пояснити, що вони бачать. Однак, якщо ці аутсайдери відкинуть Біткоїн або, що ще гірше, заявлять, що розуміють його і вважають його дурним, жахливим чи фальшивим, вони – принаймні сьогодні – швидше за все, викличуть гнівну реакцію з боку біткоїнерів.

Биткоїнери намагаються поділитися зі світом великою красивою правдою, яка насправді складається з безлічі маленьких красивих істин. Біткоїн – це перевірка та процес генерації істини, яка охоплює багато областей істини – математичну, людську, економічну та багато інших. Емоційно біткоїнери радіють, коли їм вдається поділитися цим знанням з іншими, і часто дуже засмучуються, коли зазнають невдачі. І сьогодні вони знову обурені, коли інші намагаються припустити, що Біткоїн не має глибокого та унікального зв'язку з прекрасними істинами, які він розкриває. Багато біткоїнерів, можливо, вперше почули про Біткоїн і були прихильні до нього через чутки про те, що це схема «швидкого збагачення». Але з того часу вони відхилили цю шалену і поверхову ідею і замінили її глибшою метою «виправити світ» і ділитися правдою та красою.

Ця трансформація з нетерплячих гонців за грошима в тих, ким вони стали або перетворюються, не відбувається відразу і не трапляється з усіма. Деякі люди проходять повз і пропускають послання істини Біткоїна, коли чують про це вперше чи вдруге. Деякі досліджують і стикаються з чимось, що лякає їх і доводить до страху; вони не тільки тікають від Біткоїна, а й голосно застерігають інших з панічною запопадливістю. Інші відкидають його істини та бачать можливість швидко розбагатіти, як правило, коштом інших новачків і найчастіше шляхом створення підробок Біткоїна, які не поділяють його істин. Ці люди, схоже, добре знають про це і прикривають ці недоліки брехнею про ці імітації, хибними та перебільшеними твердженнями про себе, брехнею про Біткоїн або біткоїнерів. Іноді це невинне допущення помилок, викликане нерозумінням того, чому Біткоїн розроблений таким, яким він є. У будь-якому випадку, на даний час функціонує понад 20 000 імітаторів Біткоїна, і приблизно стільки ж їх було і зникло, залишивши постраждалих.

Не дивно, що всі ці речі, як правило, викликають у багатьох біткоїнерів не лише критику, а й нерідко гнів, оскільки вони тяжіють до чесності та справедливості, а цим імітаторам не вистачає правди та справедливості Біткоїна. Ця гнівна реакція була названа «токсичною» поведінкою біткоїнерів. Їхня відданість Біткоїну ​​як істині та їхні спроби вказати на неадекватність і непотрібність імітаторів спричинили виникнення принизливої образи. «Біткоїн-максималіст» – цим терміном їм дорікають, що вони дбають лише про свій проєкт і несправедливо закриті, зневажливо ставляться до інших. Замість того, щоб прямо відповісти, багато біткоїнерів прийняли ці закиди й перетворили на «бойові медалі» в саркастичному та іронічному сенсі, щоб продемонструвати, що обзивання та образи ніяк не впливають на справжню правду.

Проте все це призвело до великого збентеження, особливо для сторонніх спостерігачів та новачків. У той час, як це допомогло деяким людям відрізнити Біткоїн від його імітаторів, це також відлякало інших. Така тактика використовується як знаряддя проти Біткоїна його нечесними ворогами. І це також лякає найчутливіших і найтендітніших новачків – особистостей, які відчайдушно потребують справжніх істин, які зроблять їх сильнішими через знання того, що є прекрасні, непідкупні, непорушні істини, яким ніхто не може зашкодити.

Але ця стаття не для новачків. Вона призначена для біткоїнерів. Я хочу зазначити, що це завдає нам шкоди – не Біткоїну, а біткоїнерам. Я не говорю про нашу репутацію з погляду інших. Я не говорю про якісь фінансові витрати, яких ми могли зазнати. Я говорю про той факт, що це забирає у нас час, який інакше ми могли б витратити на любов, вдячність, захоплення, дружбу, продуктивні зусилля та інші види діяльності, які духовно приносять набагато більше задоволення, ніж глибоко незадовільний досвід суперечок з іншими людьми, які навмисне відкинули істину.

Коли Біткоїн зрештою досягне успіху і його більше не потрібно буде пояснювати чи захищати так сильно, як сьогодні, ця «токсичність» випарується (багато в чому так само як сьогодні нікому не потрібно захищати корисність інтернету чи смартфонів, хоча така необхідність була, коли багато людей стверджували, що вони марні, повільні та дорогі).

Але поки що, наголошуючи на тому, що пояснення і захист, як і раніше, необхідні, я хочу запропонувати, щоб ми вибрали інший курс, ніж той, яким слідує багато хто з нас, тому, що це в наших особистих інтересах.

Цей шлях полягає в тому, щоб просто не піддаватися спокусі гніву, коли інші заперечують правду та красу Біткоїна. Істина, як я вже сказав, перевершує все. Брехня зрештою чахне в битві не тільки з реальністю всесвіту, але і з вічними та непорушними істинами, які глибші за існування. Якщо ви вірите або, що ще краще, розумієте істини, на яких побудований і працює Біткоїн, ви зрозумієте, що вам не потрібно злитися – навіть якщо ви слухаєте якогось дуже талановитого брехуна, який знає, що він завдає шкоди іншим, розповідаючи жахливу брехню. Замість того, щоб злитися, ви можете зберігати спокій, знаючи, що вам самим не потрібно піддаватися брехні, і що ви можете зберегти свій спокій, запропонувавши слухачам спокійно поговорити в іншому місці або в інший час.

Цей шлях відмовитися від участі в негативних емоційних дебатах набагато корисніший. Проведення часу із зацікавленими учнями, а не з нецікавими шарлатанами, дає можливість провести час, обговорюючи істину, красу та любов замість того, щоб витрачати час на протидію ірраціональній чи брехливій потворності, яка розпалює у вас гнів і ненависть. У таких умовах можна не поспішати й бути цілком чесним, аж до визнання того, чого ми не знаємо, не розуміємо та не можемо пояснити.

Биткоїнери – це любителі істини, а також чесності та справедливості. І оскільки я кажу правду без прикрас, ми також любимо успіх, дружбу і саму любов. І ми також люди. Тому ми можемо робити дії, які не приносять нам того, що ми любимо. Ми повинні усвідомлювати, що у нас є вибір, і усвідомлювати, які дії направлять нас на найкращий для нас шлях. Наші вороги хочуть, щоб ми пішли цим неправильним шляхом. Саме тут вони мають перевагу домашнього поля. Але нам не потрібно з ними там зустрічатися. І ми не повинні давати їм повну свободу дій на нашому рідному полі – полі правди. Тією мірою, якою ми розважаємо їх у нашому просторі та в наш час, їм не можна дозволяти ні відволікати нас від правди, ні залучати нас до гніву, бо це відводить нас від істини та любові до гніву та ненависті.

Одна правда, яку Біткоїн показує нам, полягає в тому, що ми суверенні – не лише над нашим грошовим багатством, а й над нашими емоціями; не тільки над тим, куди ми витрачаємо наші гроші, але також де і як ми витрачаємо наш час. Тож витрачайте його з розумом, з тими, кого ви любите і кого ви можете полюбити, і з тими, хто може вас навчити. Не витрачайте свій час на тих, хто хоче сперечатися заради суперечки або, що ще гірше – витрачати свій дорогоцінний час і використовувати свою присутність, щоб ввести інших в оману. Поводьтеся гідно. Кажіть те, що є істина. Застерігайте інших від брехні, коли це потрібно. Але не опускайтеся до рівня ваших супротивників. Будьте взірцем для наслідування навіть для них. Зрештою, це може бути єдиним способом змусити їх побачити світло істини.

Це гостьовий пост Томера Стролайта, головного редактора Swan Bitcoin та автора книги «Чому Біткоїн». Висловлені погляди є його власними й не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024