Біткоїн – це найкращий спосіб досягти свободи в нашому житті

Біткоїн – це найкращий спосіб досягти свободи в нашому житті

Як властивості Біткоїна дозволяють отримати найкращі можливості для досягнення свободи за всю історію людства?

Що ви бачите, коли вмикаєте телевізор або переглядаєте стрічку новин у соцмережах?

Що провальна війна, яка тривала 20 років, закінчилася, сотні тисяч людей загинули, мільярди доларів витрачені даремно, а при владі перебуває той самий неліберальний режим, що й раніше.

Ви також бачите нерівність, зростання цін та протести.

А ще відмови від повноважень.

Обговорюючи будь-яку проблему у світі біткоїнери постійно кажуть, що «Біткоїн це виправляє». Перебільшення? Ні, Біткоїн – це єдине реальне рішення для дотепного лібертаріанського вислову «наведіть порядок у грошах, і зможете покращити світ» (англ. fix the money, fix the world). Справді, лібертаріанці вважають Біткоїн найкращим способом зменшити уряд, побороти інфляцію, скоротити борг від інфляції, послабити військово-промисловий комплекс і зупинити можливості уряду, що постійно розширюються.

Як Біткоїн допоможе досягти цього?

Біткоїн – це технологія заощаджень, яка являє собою гроші, що зароджуються. Історично гроші виконували три функції: вони служили засобом заощадження, засобом обміну та розрахунковою одиницею. Біткоїн, попри свою волатильність, безумовно, є засобом заощадження, але набагато менш поширеним засобом обміну або розрахунковою одиницею.

Однак, Біткоїн існує всього 12 років, і швидкість його прийняття вже швидше, ніж це було з інтернетом. Гроші – це абсолютний «мережевий товар», а це означає, що їхня цінність і зручність використання збільшуються з кожним користувачем, що приєднується, і у кожного користувача є стимул спонукати інших використовувати біткоїни, оскільки це приносить їм безпосередню користь. В результаті за короткий проміжок часу Біткоїн пройшов шлях від дещо езотеричної іграшки для шифропанків до прийняття фінансовими інститутами та країною Сальвадор, а ще став технологією заощаджень для десятків мільйонів людей у ​​світі (поточна користувацька база Біткоїна оцінюється приблизно у 120 мільйонів). Це просто дивовижно.

Неважливо, чому люди використовують біткоїн. Можливо, тому, що це дешевше та швидше, ніж традиційні транскордонні платежі. Це може бути пов'язано з тим, що його курс мчить угору й актив зростає в ціні приблизно на 200% на рік. Можливо це тому, що деякі люди спекулюють на ньому. Або тому, що біткоїн рятує життя та дозволяє людям уникнути найгірших умов. Приклади можна побачити в деяких чудових статтях про використання біткоїнів в Афганістані, на Кубі або Палестині, написаних директором зі стратегії Human Rights Foundation Алексом Гладштейном.

Біткоїн вже дає мільйонам – а не лише багатій еліті – доступ до банків, фондових ринків та інших фінансових технологій. Біткоїн розширює можливості мільярдів людей, які не мають доступу до банківських послуг, і обіцяє майбутнє, в якому уряд більше не контролюватиме гроші. Біткоїн знаходить схвалення у мільйонів людей, і кожен, хто приєднається до мережі Біткоїна, матиме стимул для залучення більшої кількості користувачів.

Біткоїн дає надію мільйонам і є життєздатним планом Б для зберігання фіатних грошей, які випаровуються в руках через безвідповідальність центральних фінансових планувальників. Прямо зараз найважливіша причина, через яку уряд може вийти за межі своїх повноважень – за межі свого доходу коштом оподаткування – полягає у здатності уряду друкувати та змушувати всіх використовувати свої неоціненні програшні гроші.

За останні 24 місяці Федеральна резервна система США надрукувала 40% усіх доларів в обороті. Звичайно, це призвело до величезного рівня нерівності, оскільки люди, близькі до урядової годівниці (наприклад, банки), отримують вигоду від вищої купівельної спроможності в порівнянні з людьми внизу харчового ланцюга (наприклад, одержувачі фіксованого доходу, студенти тощо), які просто спостерігають за зростанням цін та зменшенням реальної купівельної спроможності. Це називається ефектом Кантильйону.

Рада керівників Федеральної резервної системи безпосередньо монетизує борг, який бере на себе уряд, а Федеральна резервна система забезпечує нескінченний попит на державний борг, який не міг би зростати такими разючими темпами, якби не друкарський верстат, який його весь покриває.

Сама мережа Біткоїна та особисте володіння біткоїнами – це акт мирного повстання проти системи фіатних грошей. Щодня, коли хтось купує біткоїн, він переказує гроші з фіатної системи в засіб заощадження. Його поміщають у систему, яка може бути схильна до інфляції. Всього буде випущено 21 мільйон біткоїнів. Біткоїн було протестовано, Біткоїн було атаковано, але протокол залишився стійким протягом усіх тих 12 років, що зловмисники намагалися його зруйнувати.

Багато недоброзичливців Біткоїна, по суті, не розуміють його цінності. І це цілком логічно. Ми не бачили появи нового типу грошей понад п'ять тисячоліть. На додаток, коріння Біткоїна лежить у більш нетипових областях, таких як австрійська економіка, теорія ігор, криптографія та економічна історія. Таким чином, рамки, за допомогою яких більшість економістів та вчених мужів аналізують Біткоїн, вкрай неадекватні.

Ще один новий аспект – Біткоїн дає користувачам абсолютний контроль над своїми грошима. Вони можуть вирішити скільки грошей і коли відправити, скільки заплатити за транзакцію. Не потрібно просити дозволу, щоб відправити гроші некомерційній організації, що знаходиться за шість тисяч кілометрів, і не потрібно отримувати підтвердження для надсилання грошових переказів своїй сім'ї в іншій країні. Жодна установа чи банк не можуть вам перешкодити. Біткоїн дозволяє вам стати вашим власним банком. Це неймовірно розширює можливості – такої технології раніше не існувало.

Це гостьовий пост доктора Вольфа фон Лаера. Висловлені погляди є його власними й не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF. Сем Бейкер 16 червня 2024
У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024
Як виглядає гіпербіткоїнізація? Як виглядає гіпербіткоїнізація? Що таке гіпербіткоїнізація? Цей термін біткоїнери використовують досить часто, але що він насправді означає? Джуліан Мартінес 15 червня 2024