Біткоїн – це рятівний човен під час урагану

Біткоїн – це рятівний човен під час урагану

Переживши кілька ураганів п’ятої категорії, один біткоїнер визначив найкращий спосіб підготуватися до невизначеного фінансового майбутнього.

Біткоїн-максималізм сприймається багатьма як «токсична» риса, вид культурної війни, яку ведуть багаторічні ходлери, одвічні прихильники криптовалюти та «кити», які готові на все, щоб набити свої гаманці. Я спробую пояснити, чому це далеко від істини. Я розповім про свій шлях до захоплення криптовалютою та про те, як Біткоїн навчив мене «ходлити» попри труднощі, переглянути мої прагнення та змінити часову преференцію. Зрештою, я доведу, що Біткоїн є дороговказною зіркою не лише для «ветеранів» індустрії, венчурних капіталістів, генеральних директорів та всіх інших елітних верств, але й для небагатих і просто втомлених людей.

2017 рік став важливим роком не тільки для Біткоїна, а й для Пуерто-Рико, де мені пощастило народитися і вирости. У вересні на острів обрушилися два урагани п’ятої категорії з різницею лише у два тижні. Спершу, на сушу вийшов ураган «Ірма». Попри те, що «прямого удару» шторму не було, через його масштаб та інтенсивність було завдано шкоди інфраструктурі, втрачено чимало життів, а мільйони людей залишилися без світла. Потім прийшла «Марія». За іронією долі, електропостачання в моєму домі було відновлено менш ніж за 24 години до того, як цей ураган дійшов суші, тож у мене ледве вистачило часу, щоб зарядити свої пристрої. Тоді я ще не знав, що протягом наступних п’яти місяців у мене не буде такої змоги.

У середині лютого 2018 року в моїй квартирі знову з’явилося світло, і радісні крики, які лунали вночі з усього району, потрібно було чути. На той час стрімке зростання Біткоїна якраз зупинилося, емоції вщухли, і ціна закріпилася на рівні близько $10 000. Я пам’ятаю, як подумав: «Якщо я куплю його зараз і він повернеться до того рівня, де був лише місяць тому, я зможу подвоїти свої гроші!» Так почався мій шлях. Не як досвідченого інвестора, який прагне диверсифікації, чи як шифропанка, зацикленого на ідеї покінчити з Федеральною резервною системою, а як скромного бармена, який багато втратив і хотів повернути хоча б частину.

Для багатьох купівля біткоїнів – це просто розподіл наявного доходу, але не для мене. Я з гордістю можу сказати, що хоча тоді для мене важливішими були поточні потреби та прості цілі, я ніколи не продавав BTC. Писати про відсутність дій дивно, але я вважаю, що це найважливіша частина моєї історії. Ходлити важко. Проте, утримуючи гроші, я поступово дізнавався про те, що робить їх справді цінними, і наскільки захопливим є Біткоїн як винахід. Я намагався переконати друзів купити його, але без успіху. Приблизно в той самий час я купив Ethereum приблизно на $100 і через кілька місяців продав його зі збитком у 50%. Сам того не підозрюючи, завдяки капітуляції шіткоїнів я сам став Біткоїн-максималістом.

Спочатку максималізм не був моїм свідомим вибором; я просто не міг дозволити собі ризикувати та спекулювати. Саме «токсичні» Біткоїн-максималісти – а ще трохи здоровий глузд – мотивували мене триматися якомога далі від будь-яких махінацій та метушні. Більшу частину року я утримував свої гроші. Я витрачав невеликі суми в доларах, і моя впевненість зростала разом із розміром покупок. Коли ціна зросла, я подумав: «От дідько, у мене замало біткоїнів!» Наступні роки виявилися щедрими на виклики як для пуерториканців, так і для власників біткоїнів.

Я щосили намагався видряпатися на рятувальний човен. Я закинув свої шкідливі звички – паління та пристрасть до алкоголю – й зосередив усі свої зусилля на тому, щоб покращити своє положення в майбутньому.

Багато пуерториканців були змушені виїхати після урагану «Марія», тоді як їхні місця дуже прагнули зайняти ті, хто шукав податкових пільг. За допомогою Біткоїна я знайшов спосіб потенційно захистити себе на цій частині землі, яку я називаю домом, і підготуватися до невизначених часів.

Я відчуваю неймовірну піднесеність – навіть не беручи до уваги ціну – через те, що багато людей напевно переживають власний ураган, поки я пишу це. Біткоїн зараз у кращому становищі, щоб допомогти їм ніж будь-коли – він просто чекає, щоб про це дізналися. Суть не в фіаті, а радше в суверенітеті та самореалізації через силу волі та витривалість. Я ходлю, тому що знаю, що все буде тільки гірше. Подібно до того, як раніше я накопичував батарейки та воду в пляшках, я можу підготуватися до важких часів у майбутньому, накопичуючи біткоїни.

Це гостьовий пост Габріеля Васкеса. Висловлені погляди є його власними й не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Центробанкам доведеться адаптуватися до стандарту Біткоїна Центробанкам доведеться адаптуватися до стандарту Біткоїна Коли біткоїн стане світовою резервною валютою, центральні банки не зникнуть, але їм доведеться змінитися. Джонатан Гарнер 24 березня 2023
Комісарка CFTC про інновації, товари та хибні уявлення про регулювання біткоїна Комісарка CFTC про інновації, товари та хибні уявлення про регулювання біткоїна Комісарка CFTC Саммер Мерсіньєр обговорює неминучість інновацій та роз'яснює роль відомства в регулюванні біткоїна. Бекка Братчер 23 березня 2023
Втручання ФРС: програма термінового фінансування банків Втручання ФРС: програма термінового фінансування банків Баланс Федеральної резервної системи збільшився на $300 млрд за один тиждень, що викликало суперечки про те, чи можна кваліфікувати ці дії як кількісне пом'якшення. Сем Рул 23 березня 2023