Я думаю, тому я Біткоїн: доводи на користь Біткоїна

Я думаю, тому я Біткоїн: доводи на користь Біткоїна

Через свободу, яку він дає людям, Біткоїн не зникне і не лопне, як бульбашка. Коли б то не було.

Ключовим аспектом сучасного суспільства є його довіра до надійного уряду та грошової системи. Уряд і центральні банки були охоронцями фінансової системи. З того часу, як люди еволюціонували від кочівників, уряд і фінансові установи прагнули обмежити – тою чи іншою мірою – доступні для окремих людей варіанти дій з їхніми активами та валютою.

Але що, якщо уряду та банкам не можна довіряти?

Хоча Біткоїн не гарантує свободу та довіру, це важливий крок до забезпечення свободи вибору, а не лише свободи від третьої сторони для здійснення платежів. Це дозволяє здійснювати транзакції між двома рівноправними вузлами, коли відповідальність за перевірку транзакцій за допомогою технології передається спільноті користувачів.

Біла книга (офіційний документ) Біткоїна, копію якої я постійно тримаю на столі, була опублікована в жовтні 2009 року Сатоші Накамото, особою чи групою осіб з таким псевдонімом – ніхто не знає. Вибір правильного моменту має велике значення; вона була написана у розпал світової великої рецесії та фінансової кризи – кризи, викликаної насамперед усвідомленням того, що активи, замасковані під надзвичайно цінні, виявилися майже нічого не вартими.

Мільйони людей втратили роботу. Величезні компанії зазнали краху. І цей маскарад активів був режисований фінансовими установами, яким ми довіряли. Мали місце великі маніпуляції, і уряди та банки витратили трильйони, щоб виправити це, але не змінити. Довіра між громадянами та урядами похитнулася в усьому світі.

Біткоїн та його швидке зростання є результатом того, що люди усвідомлюють, що фінансові установи не заслуговують повної довіри й що уряд не завжди діє для захисту людей; скоріше, він часто захищає саме ці установи. Цю сувору реальність зробила очевидною державна фінансова допомога для порятунку винуватців кризи.

У своїй основі Біткоїн протистоїть істеблішменту. Це зневага до фінансових установ, які стягують високі комісійні та продають нічого не варті цінні папери, забезпечені іпотекою. Біткоїн, по суті, є поверненням грошової системи людям, які більше не довіряють уряду та фінансовим гравцям.

Замість перебування під централізованим контролем, Біткоїн є революційним у тому сенсі, що він контролюється та захищається причетною спільнотою, а не урядом чи фінансовими установами. Таким чином, люди в усьому світі отримали можливість зберігати цінності у цьому носії, який можна зробити переносним, запам’ятавши пароль – великий крок у напрямку захисту активів від неправомірних урядів. Можливо, це не викликає занепокоєння в Сполучених Штатах, але, безумовно, вбачається як серйозна проблема в багатьох інших частинах світу.

Сьогодні Біткоїн рясніє хакерами, шахраями, спекулянтами та регуляторами, які прагнуть його контролювати. Уоррен Баффет одного разу заявив, що Біткоїн – це не інвестиція. Він правий. У Біткоїна немає доходів або прибутків для аналізу, як у золота. Але що неспроможний визнати один із найбагатших людей світу, так це те, що Біткоїн дає свободою вибору. Баффет також помилився у своїй ранній оцінці Amazon і Google. Хоча немає сумнівів, що він є блискучим інвестором, він традиційно не був прихильником принципово нових технологій.

Біткоїн символізує свободу зберігання багатства в активі, що знаходиться поза досяжністю уряду; свободу здійснювати транзакції – між рівноправними вузлами – без опори на централізовані фінансові установи, які підірвали нашу довіру. І це валюта, розподіл якої не може бути підірвано друкуванням центральними банками більшої кількості грошей для розв'язання проблем.

Біткоїн залишається дефіцитним, тому що максимально можливим є лише 21 мільйон монет, і він не підкріплений боргами, як долар США та багато інших фіатних валют. Це цифрове золото, чия дійсність захищена спільнотою користувачів.

Біткоїн не ідеальний. Він буде розвиватися. Шахраї нікуди не зникнуть, як і скрізь у фінансовій спільноті. Регулювання прийде. Прибуток буде правомірно оподатковуватися. Недоброзичливці продовжуватимуть ненавидіти. Волатильність залишиться. Однак через свободу, яку він надає людям, Біткоїн не зникне або не лопне, як бульбашка. Коли б то не було.

Це гостьова публікація. Висловлені думки автора є його власними та не обов’язково збігаються з позицією Bitcoin Magazine або BTC Inc.

Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning стає сполучною ланкою, яка скріплює різні системи, побудовані на Біткоїні. Рой Шейнфельд 16 червня 2024
Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF. Сем Бейкер 16 червня 2024
У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024