Споживання енергії Біткоїном не є беззмістовним або надмірним

Споживання енергії Біткоїном не є беззмістовним або надмірним

Існує багато хибних уявлень щодо використання енергії Біткоїном і того, чому вона потрібна для безпечних та надійних транзакцій з криптовалютами. Подивімось на це ширше.

Як генеральному директору Hut 8, одного з найбільших майнерів криптовалюти в Північній Америці та найбільшого у світі майнера криптовалюти, чиї акції продаються на біржі, мене часто запитують про споживання енергії під час майнінгу криптовалюти. На жаль, існує багато хибних уявлень щодо використання енергії й того, чому вона потрібна для безпечних та надійних транзакцій з криптовалютами.

Під час нашої церемонії розрізання стрічки в місті Медісін-Хат у вересні 2018 року репортер запитав мене, як я ставлюся до чогось «беззмістовного», як-от використання Біткоїном такої кількості енергії. Я був здивований запитанням. Це вказувало на відсутність розуміння як важливої ролі майнінгу біткоїнів у покращенні широкого спектра послуг і систем у всьому світі, так і того факту, що ми купуємо електроенергію так само як будь-яке інше комерційне підприємство на вільному ринку.

Чи є Біткоїн беззмістовним?

Зробимо крок назад. Сьогодні найбільшою галуззю у світі є торгівля валютою, яка оцінюється в понад 5 трильйонів доларів щодня! Це більш ніж у 70 разів більше, ніж уся торгівля товарами та послугами, і у 25 разів більше, ніж світовий ВВП. Навіть у такому масштабі торгівля валютою не забезпечує стабільних грошових цінностей у світовій економіці. Натомість головна функція торгівлі валютою полягає в тому, щоб дозволити трейдерам спекулювати валютами, а центральним банкам підтримувати борг у світовій економіці на суму понад 250 трильйонів доларів.

Біткоїн – це нова світова валютна система. Золото – це єдиний грошовий елемент, який витримав століття, а Біткоїн – це нове золото.

Основою капіталізму є здорова монетарна політика. На початку 20 століття всі паперові валюти були векселями на дорогоцінні метали, такі як золото і срібло. Однак упродовж століття уряди відокремили свої валюти від реальних золотих резервів. Натомість уряди використовували свої повноваження, щоб випускати більше валюти, таким чином знецінюючи її.

Уряди вважали інфляцію (друкування все більшої кількості нічим не підкріплених грошей) як швидкий спосіб позбавитися боргів. Попри це, більшість світових урядів продовжують нарощувати борги й карбувати більше валюти. Подивіться, що відбувається у Венесуелі та Аргентині. З економічної точки зору всі уряди є неплатоспроможними, оскільки фіатні гроші зараз значною мірою забезпечені боргом. Наразі борг уряду США становить понад 20 трильйонів доларів!

Біткоїн – перша надійна цифрова валюта з ринковою вартістю понад 100 мільярдів доларів. Обмеження кількості біткоїнів, які надходять в обіг, створює дефіцит, подібний до золота, що робить валюту неінфляційною. Він визнаний у всьому світі й надає окремим володільцям свободу здійснювати операції в цифровій формі. У світі, де насувається інфляція, а уряди друкують все більше валюти як магічне розв'язання економічних проблем, Біткоїн представляє еволюцію валюти у цифрову епоху та можливий спосіб вирішення поточних провалів монетарної політики.

Тепер, оскільки ми встановили роль Біткоїна, якою є роль майнерів?

Енергія, що використовується для майнінгу криптовалюти, виконує надзвичайно важливу місію: вона захищає дані про транзакції на сотні мільярдів доларів.

Завдяки своїй обчислювальній роботі майнери мають важливе значення для функціонування біткоїна, оскільки вони забезпечують безпеку екосистеми Біткоїна замість уряду або центрального банку. Майнінг захищає блокчейн Біткоїна і дає можливість мільйонам людей у всьому світі використовувати криптовалюту, яка є антиінфляційним засобом зберігання вартості. Як і будь-яка технологія, майнінг споживає енергію.

Це все відносно

У порівнянні з енергією, необхідної для повсякденної діяльності, такої як надсилання електронних листів, використання соціальних мереж, водіння автомобіля чи польоти літаків, майнінг не вимагає непропорційної кількості енергії. Попри експоненціально нижче споживання енергії при майнінгу біткоїнів, ніж під час цих видів діяльності, майнери зараз піддаються серйозній критиці за використання енергії.

Важко уявити, що споживачі традиційних фінансових послуг телефонують у Wells Fargo чи будь-яку іншу велику установу і скаржаться, що вона споживає занадто багато енергії для забезпечення обліку та безпеки грошей чи фінансових активів; або що користувачі соціальних мереж протестують проти Facebook або Instagram через величезну кількість енергії, що витрачається на роботу їхніх платформ.

Це ефективно та масштабовано

Розгляньмо кількість енергії, що витрачається на здійснення фінансової операції в традиційному розумінні, де беруть участь кілька учасників. Інтернет-банкінг, традиційне банківське обслуговування та компанії, що займаються випуском кредитних карток, потребують дорогих систем зберігання бухгалтерських реєстрів та систем руху капіталу, які є неефективними, повільними та дорогими.

На відміну від цього, транзакція біткоїна розраховується в момент, коли вона потрапляє в блокчейн, ніколи не проходить через сторонні установи, які попутно збирають комісію. Майнер, який додав її до блоку, дійсно використовував електроенергію, але ця кількість значно менша від енергії, необхідної для того, щоб фінансові компанії зі списку Fortune 500 працювали на повну потужність протягом кількох днів. Скільки електроенергії споживається щодня, щоб підтримувати щоденну торгівлю валютою понад 5 трильйонів доларів?

Крім того, споживання енергії майнерами зростає або падає залежно від рівня конкуренції між майнерами, а не від кількості транзакцій, що перевіряються. Це хибна думка, що збільшення використання біткоїнів призведе до збільшення споживання енергії.

Це менше впливає на довкілля

Під час розрахунку споживання енергії необхідно враховувати вплив на довкілля і вартість друку паперової валюти та виробництва металевих монет у всьому світі. У цифрову епоху навіщо нам монети із золота, срібла, міді чи алюмінію? Паперова валюта? Пластикові кредитні картки?

У США Бюро карбування та друку виробляє 38 мільйонів банкнот на день номінальною вартістю приблизно 540 мільйонів доларів. 95% надрукованих банкнот використовуються для заміни купюр, які вже знаходяться в обігу. Як це впливає на довкілля?

На відміну від традиційної гірничодобувної промисловості, майнінг біткоїнів не вимагає фактичного копання ям у землі або видобутку металів і мінералів. Традиційні гірничі роботи руйнують ландшафт і забруднюють підземні води та ґрунт.

Ферми для майнінгу біткоїнів Hut 8 розташовані на віддалених полях. Вони не створюють забруднення, викидів будь-якого типу, за винятком певної кількості тепла від робочих комп'ютерів. Також немає шумового забруднення. Крім спожитої енергії, немає жодного впливу на довкілля. Саме по собі те, як ми використовуємо енергію, не забруднює довкілля. Наша продукція – це цифровий актив, який є альтернативою традиційному фізичному активу, і внесок у спільноти, в яких ми працюємо, шляхом створення робочих місць, покращення інфраструктури та фінансових внесків у місцеві школи та спортивні команди.

Технології швидко розвиваються!

Майнінг біткоїнів швидко стає енергоефективним. Електрика є найбільшою статтею витрат для майнера біткоїнів, тому ми шукаємо не тільки недорогі та чисті джерела електроенергії, але й найефективніші технології для отримання електроенергії. Сьогодні ми бачимо величезні досягнення у розробленні мікросхем, що дозволяють збільшити потужність майнінгу при набагато меншому споживанні енергії. Є велика ймовірність, що споживання енергії залишиться постійним або навіть зменшиться, в той час, як кількість транзакцій різко зростатиме.

Подібно до того, як революція споживчої електроніки призвела до величезної обчислювальної ефективності, революція, зумовлена Біткоїном, могла б спричинити подібний вибух інновацій у сфері чистої, ефективної енергетики – не лише у майнінгу, але й у всьому іншому енергомісткому виробництві.

Підсумкові міркування

Критикувати майнінг біткоїнів як марну трату енергії – це як порівнювати електроенергію, що використовується для традиційної доставки пошти та електронної пошти. Так, електронна пошта споживає більше електроенергії. Однак це не враховує вартість марки, використання паперу чи інфраструктуру, яка використовується для збору, сортування та фізичної доставки пошти. Порівняння Біткоїна виключно за критерієм використання енергії з традиційними фіатними грошима буде мати ті самі недоліки, якщо не буде враховано все необхідне для функціонування фіатної системи. Біткоїн витіснить традиційні фіатні валюти й дозволить людям здійснювати транзакції безпосередньо без потреби у третіх сторонах більш ефективним способом, як-от електронна пошта.

Я повертаюся до запитання, яке поставив репортер – чи є майнінг біткоїнів марною тратою енергії для беззмістовного використання? Це здається мені неправильним запитанням; має бути запитання, яка ціна захисту мільярдів доларів у щоденних транзакціях і розширення можливостей окремих людей за допомогою інфраструктури однорангових онлайн-платежів, якою може користуватися будь-хто, хто має смартфон та підключення до інтернету?

На мою думку, Біткоїн є екологічно досконалішою альтернативою кількості енергії, яку споживають у всьому світі традиційні фінансові установи для виконання подібної функції. Світу потрібна глобальна цифрова валюта, що не піддається інфляції та основана на комп’ютерному алгоритмі, що забезпечує її безпеку, і енергія для її надійного зберігання є невеликою ціною за величезні переваги, які вона дає.

Це гостьова публікація. Висловлені думки автора є його власними та не обов’язково збігаються з позицією Bitcoin Magazine або BTC Inc.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024