Міфи про Біткоїн: «Це тільки для злочинців»

Міфи про Біткоїн: «Це тільки для злочинців»

Біткоїн може бути дуже корисними для злочинців, як і готівкові гроші. Однак вільна від обмежень природа Біткоїна також робить можливими інші надзвичайно корисні варіанти використання цієї технології.

Цінність Біткоїна полягає в тому, що це неконтрольовані, аполітичні гроші. Для деяких людей це означає, що Біткоїн корисний лише для людей, які хочуть обійти різні правила, накладені на світові фінансові системи та суспільство в цілому.

І в певному сенсі ці критики Біткоїна мають рацію. Біткоїн може бути дуже корисним для злочинців, як і готівкові гроші. Однак вільна від обмежень природа Біткоїна також робить можливими інші надзвичайно корисні варіанти використання цієї нової технології.

Біткоїн — це просто інструмент. І цим інструментом можуть скористатися як хороші, так і погані люди.

Не злочинці у розвиненому світі

У розвинених країнах біткоїн в основному використовується для цінових спекуляцій. Люди просто хочуть зробити ставку на майбутній потенціал цього нового цифрового активу. І це не злочин.

На додаток до відвертих спекуляцій на біткоїні та альткоїнах, є ті, хто вже вважає Біткоїн надійним засобом збереження вартості через його монетарну політику, яка важко піддається корупції.

Разом з тим, існують також деякі неспекулятивні варіанти використання Біткоїна, які набули популярності в таких країнах, як Сполучені Штати та Західна Європа.

Якщо хтось хоче захистити свою фінансову конфіденційність в Інтернеті, Біткоїн часто розглядається як найкращий доступний варіант. Попри те, що альткоїни, які дбають про конфіденційність, такі як Monero та Zcash, набувають все більшої популярності, біткоїну все ще надають перевагу в цій ніші через його власні покращення конфіденційності (на думку спадають Samourai Wallet і Wasabi Wallet) та різні ефекти мережевої вигоди.

Прагнення до конфіденційності не обов’язково означає, що хтось робить щось погане. Деякі люди просто стають більш свідомими щодо кількості особових даних, які вони передають третім сторонам, особливо у світлі безперервних дебатів щодо конфіденційності Facebook.

У розвинених країнах також можна знайти низку інших, за загальним визнанням, нішевих, пов’язаних із Біткоїном видів діяльності, наприклад, заощадження грошей на покупках на Amazon через Purse.io та позначка часу.

Крім того, слід зазначити, що «злочинна діяльність» є досить суб’єктивним поняттям. Хоча деякі користувачі Біткоїна формально можуть бути злочинцями, велика частина їхньої діяльності може вважатися морально прийнятною для переважної більшості суспільства. Когось справді хвилює, що хтось купує невелику кількість марихуани на даркнет-ринку? Крім того, те, що є незаконним в одній країні, може бути законним в іншій.

Не злочинці у світі, що розвивається

В усьому світі Біткоїн вже давно рекламують як можливість «зберігати те, що не зберігають банки». Хоча частина такої інтерпретації, ймовірно, перебільшена, принаймні наразі, правдою є те, що Біткоїн може стати рішенням для збереження вартості у цифровому форматі в країнах, що розвиваються (особливо в країнах із високим рівнем інфляції) та отримання доступу до інтернет-економіки.

Проблеми, пов’язані з ідентифікацією та репутацією, ускладнюють або роблять нерентабельними для банків надання послуг на деяких ринках, тому Біткоїн може бути корисним для заповнення прогалин у світовій фінансовій системі.

Місцевим тиранам також набагато важче контролювати такий доступ до глобальної економіки, коли він доступний за допомогою Біткоїна. Наприклад, сім’ї, які залишають Венесуелу, можуть краще захистити свої заощадження, помістивши їх у приватний біткоїн-ключ, а не в щось матеріальне, як готівка чи золото.

Тим, хто не вірить, що у світі, що розвивається, захочуть володіти таким нестабільним активом, як біткоїн, варто подивитися на такий додаток, як, наприклад Abra, що дозволяє користувачам прив’язувати вартість своїх біткоїнів практично до будь-якого реального активу.

Також друга сторона раніше згаданого Purse.io припадає на світ, що розвивається. Більша частина кредитної ліквідності Amazon, яка забезпечує роботу сайту, начебто надходить від працівників Amazon Mechanical Turk у країнах, що розвиваються.

Ключовою ознакою, яку поділяють ці варіанти використання у розвинутих країнах і країнах, що розвиваються, є те, що вони покладаються на існування електронної валюти на цифровій основі, такої як біткоїн. Подібно до розвитку самого інтернету, вільна від обмежень природа Біткоїна має потенціал, щоб відкрити для світу великий обсяг цінності.

Це гостьова публікація. Висловлені думки автора є його власними та не обов’язково збігаються з позицією Bitcoin Magazine або BTC Inc.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024