Мережа Blockstream Satellite: збереження суверенітету Біткоїна у космосі

Мережа Blockstream Satellite: збереження суверенітету Біткоїна у космосі

Мережа Blockstream Satellite дозволяє біткоїн-користувачам надсилати повідомлення та транзакції в космос і назад, оминаючи цензуру та технічні обмеження.

У серпні 2017 року Blockstream внесла безпрецедентний і неоціненний внесок у Біткоїн, запустивши безплатний супутниковий сервіс, який транслює блокчейн Біткоїна з космосу, охоплюючи Африку, Європу, Південну Америку та Північну Америку. За рік ця канадська компанія розширила сферу своєї односторонньої трансляції блокчейну Біткоїна, включивши до нього Азіатсько-Тихоокеанський регіон.

Всупереч поширеній помилковій думці, для того, щоб уможливити трансляцію транзакцій у космосі й таким чином збільшити опір Біткоїна цензурі, Blockstream не запускала власні супутники. Швидше, як підтвердив інженер Blockstream Грублс, компанія орендує чинну супутникову смугу пропускання для мережі Blockstream Satellite у третіх сторін.

«Ми використовуємо орендовану смугу пропускання на комерційних геосинхронних супутниках для надання послуги від Blockstream Satellite», – сказав він Bitcoin Magazine.

Грублс, найбільш відомий своїми практичними експериментами з сітчастими антенами та офлайновими транзакціями Біткоїна, також уточнив, що наразі кількість супутників у цій мережі становить чотири.

Супутники Blockstream, протидія цензурі та конфіденційність

Оскільки Біткоїн – це криптовалюта інтернету, він вимагає стабільного мережевого підключення, щоб синхронізувати повний вузол з останньою активністю в блокчейні та транслювати нові транзакції. Однак у деяких випадках доступ до інтернету є розкішшю, і причини цього варіюються від урядової цензури до відсутності інфраструктури в сільській місцевості.

Супутники Blockstream допомагають розв'язати цю проблему, надаючи можливість кожному, хто може встановити сітчасту антену (яка також використовується для телевізорів), брати участь у глобальній мережі Біткоїна.

«Якщо ви хочете використовувати Біткоїн повною мірою, важливою є можливість отримати доступ до даних блокчейну Біткоїна: мати можливість самостійно перевіряти блоки та транзакції замість того, щоб довіряти іншим зробити це за вас», – пояснив Грублс. «Багато людей взагалі не мають доступу до інтернету, тому тепер вони можуть використовувати безплатний супутниковий сервіс для синхронізації повністю перевіреного вузла Біткоїна за допомогою дешевого, широко доступного обладнання для супутникового телебачення».

Однак можливості обійти політичну цензуру або технічні обмеження, накладені географічним розташуванням, безумовно, недостатньо, щоб гарантувати протидію цензурі. За відсутності конфіденційності, в усьому світі можуть бути місця, де підключення до мережі Біткоїна тягне за собою санкції та навіть фізичне застосування сили. Таким чином, необхідний певний рівень правдоподібного заперечення, щоб користувачі не стали мішенню і, таким чином, посилити їх протидію цензурі.

Супутники Blockstream можуть розв’язати цю проблему, якщо біткоїнери використовуватимуть їх як інструменти одностороннього зв’язку, трансляція яких є повністю пасивною (користувачі отримують лише сигнал).

«Якщо немає трансляцій назад на супутники, то майже неможливо визначити, чи хтось використовує свою супутникову антену для перегляду HBO чи для завантаження блоків Біткоїна, транзакцій та даних API Satellite», – сказав Грублс.

Вбивчий застосунок для Blockstream Satellite

Спираючись на можливість запуску Біткоїна за межами планети, Грублс запропонував два варіанти використання супутника, які він вважає «вбивчими застосунками».

«Використання API Satellite для трансляції повідомлень кожному в зоні покриття і, звичайно, можливість підтримувати вузол Біткоїна в синхронному режимі», – сказав він.

Варіант використання як механізму повідомлень, безсумнівно, корисний і здатний розширити суверенітет навіть за межами Біткоїна, оскільки кожен, хто встановлює сітчасту антену, може отримувати широкомовні повідомлення, уникаючи цензури. У випадках, пов’язаних лише з отриманням, комунікаційні заборони, такі як Великий китайський брандмауер або обмеження в Північній Кореї, можна обійти, не наражаючи громадян на великий ризик – і все це за допомогою загальнодоступних засобів. Наприклад, біткоїнер SafetyFirst відомий тим, що транслює заголовки новин через мережу Blockstream Satellite, які можуть перехоплювати люди, що живуть в умовах суворих режимів.

З іншого боку, надсилати повідомлення на супутники Blockstream, безумовно, небезпечно, і цього слід уникати тим, хто живе за репресивних режимів. Хоча прийом супутникових сигналів є досить поширеним явищем, надсилання повідомлень на супутник, безумовно, є тим видом мережевої активності, який не залишатиметься поза радаром. Проте, це все ще потужний інструмент для свободи слова, що конкурує з Радіо «Вільна Європа», яке транслювало антикомуністичну пропаганду в країнах Варшавського договору під час холодної війни.

Як зазначив Грублс, синхронізація вузла Біткоїна є іншим важливим варіантом використання супутників Blockstream. Той факт, що будь-хто, хто володіє антеною супутникового телебачення і невеликим комп’ютером (наприклад, ноутбуком або навіть Raspberry Pi), може під'єднатися до мережі Біткоїна і завантажити інформацію про блокчейн, є наснажливим і підбадьорливим для біткоїнерів у всьому світі.

Це означає, що поширення Біткоїна по всьому світі більше не залежить від доброзичливості постачальника інтернет-послуг, уряду чи транснаціональної корпорації. Той факт, що доступ до супутника є безплатним (хоча вам все одно потрібні антена та комп’ютер) і не вимагає дозволу, у світовому масштабі лише збільшує фактор суверенітету Біткоїна та підвищує стійкість мережі.

Попри те, що Грублс оперативно працює над інфраструктурою, яка посилює протидію цензурі, його здається, не турбує, що уряди найближчим часом заборонять Біткоїн.

«Це, звичайно, можливо, але я думаю, що це навряд чи станеться», – сказав він. «Однак завжди краще діяти на випередження та побудувати інфраструктуру, щоб не покладатися повністю на поточну систему на випадок, якщо це станеться».

Звичайно, це саме те, що Грублс і команда Blockstream роблять у космосі.

Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Спроба побудувати соціалізм обернулася для Венесуели повним фіаско. Суттєво допомогти у розв’язанні економічних проблем міг би майнінг, однак замість стимулювання індустрії, місцева влада хоче заборонити видобуток біткоїнів. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Чи потрібні біткоїнерам ментори Чи потрібні біткоїнерам ментори Глобальний тренд на послуги менторів та коучів у різних сферах існує вже не перший рік. Але наскільки це явище доцільне для Біткоїн-спільноти? Дмитро Харьков 20 травня 2024
Як біткоїн впливає на заощадження та інвестиції Як біткоїн впливає на заощадження та інвестиції Через постійну інфляцію фіат позбавляє людей заощаджень й значно спотворює структуру інвестицій. Але Біткоїн дарує надію, що незабаром все повернеться до норми. Дмитро Харьков 17 травня 2024