Топ-7 компаній, що обрали Біткоїн-стратегію

Топ-7 компаній, що обрали Біткоїн-стратегію

Все більше компаній переводять свої резерви у біткоїни. Це мудрий крок, оскільки вони таким чином уникають інфляційних ризиків, пов'язаних з традиційними фіатними валютами.

Біткоїн з його обмеженим запасом у 21 млн монет та децентралізованою природою виступає привабливою альтернативою для заощаджень. Він забезпечує захист від девальвації та економічної нестабільності, що особливо актуально в умовах сучасної глобальної економіки, де політичні та фінансові кризи можуть суттєво впливати на фіатні резерви. Тож розгляньмо, які компанії зробили біткоїн частиною своєї бізнес-стратегії та що зрештою з цього вийшло.

MicroStrategy

Топ-7 компаній, що обрали Біткоїн-стратегію
Джерело: сторінка компанії у соцмережі X.

Компанія MicroStrategy, яка спеціалізується на виробництві програмного забезпечення, вперше оголосила про реалізацію довгострокової Біткоїн-стратегії у серпні 2020 року.

Фірма почала активно купувати біткоїн, інвестуючи в нього значні суми, залучені через продаж облігацій. Ця агресивна стратегія викликала широкий суспільний та інвестиційний інтерес до можливості використання біткоїна як засобу для корпоративного інвестування.

MicroStrategy фінансувала покупки біткоїнів, навіть наперекір волатильності ринку, і дала зрозуміти, що не планує продавати свої запаси найближчим часом.

Щодо її резервів, то за останніми даними компанія накопичила понад 214 400 BTC. До речі, завдяки реалізації Біткоїн-стратегії ціна акцій компанії зросла на рекордні 500% за підсумками останнього року.

Tether

Топ-7 компаній, що обрали Біткоїн-стратегію
Джерело: сторінка компанії у соцмережі X.

Компанії Tether, яка є емітентом стейблкоїна USDT, задля збільшення капіталізації вирішила інвестувати у біткоїни та майнінг. Уперше вона придбала BTC у вересні 2022 року. Початкова покупка становила 33 980 BTC. Відтоді компанія намагається купувати біткоїни щокварталу, витрачаючи до 15% свого чистого реалізованого операційного прибутку. За останніми даними загальний обсяг біткоїнів на рахунку Tether досяг 75 354 BTC.

Як зауважив генеральний директор компанії Паоло Ардоїно, більшість керуючих фондами скоро усвідомлять потенціал біткоїна і дедалі частіше включатимуть цей актив у свої інвестиційні портфелі. Він нагадав, що публічні компанії, такі як Tesla та MicroStrategy, давно є великими власниками BTC.

Tesla

Топ-7 компаній, що обрали Біткоїн-стратегію
Джерело: сторінка компанії у соцмережі X.

Виробник електрокарів, компанія Tesla, вперше придбала біткоїни на суму в $1,5 млрд у лютому 2021 року, що підштовхнуло ціну головного цифрового активу до нових максимумів. Проте вже у квітні 2021 року компанія спочатку скоротила свою позицію на 10%, щоб забезпечити виторг у розмірі $272 млн, а вже у липні продала більшу частину своїх біткоїн-активів.

З того часу автовиробник більше не продав жодного біткоїна, але також він не став і купувати їх. І вже кілька років запас у резервах лишається незмінним – 9720 BTC.

Semler Scientific

Топ-7 компаній, що обрали Біткоїн-стратегію
Джерело: сторінка компанії у соцмережі X.

Технологічна компанія Semler Scientific, спеціалізація якої медичне обладнання, буквально нещодавно обрала основним резервним активом біткоїн, бо це «надійний засіб заощадження та приваблива інвестиція».

Голова ради директорів компанії Ерік Семлер порівняв головний цифровий актив із золотом, додавши, що у біткоїна більше переваг. Тому компанія витратила $40 млн на придбання 581 BTC.

Metaplanet

Топ-7 компаній, що обрали Біткоїн-стратегію
Джерело: cоцмережа X.

Японська публічна інвестиційна компанія Metaplanet також обрала Біткоїн-стратегію та намагається регулярно купувати монети. План фірми полягає не тільки в тому, щоб зміцнити свої баланси, а й отримати від цього вигоду. Тому біткоїн розглядається як безпечна альтернатива хеджування від інфляції та спонукає корпорації вивчати його переваги.

Задля реалізації такої стратегії в Metaplanet ввели нову посаду Head of Bitcoin Strategy, яку отримав аналітик Bitcoin Magazine Ділан ЛеКлер. Сьогодні у резерві фірми є 117,7 біткоїнів, які наразі оцінюються приблизно в $7,3 млн і складають близько 30% від її загальної ринкової капіталізації.

На останній нараді директорів було вирішено виділити додатково близько $1,6 млн на закупівлю чергових монет.

Tahini's

Топ-7 компаній, що обрали Біткоїн-стратегію
Джерело: сторінка компанії у соцмережі X.

Про те, що канадська мережа ресторанів Tahini's перевела всі грошові резерви в біткоїн, стало відомо ще у 2020 році. Хід виявився правильним – це дозволило зберегти бізнес і навіть розширити його.

Наразі ресторани тримають грошовий запас для підтримки діяльності на 3-6 місяців. Інші кошти вкладаються в біткоїни. Прибуток дозволяє розширювати мережу ресторанів навіть без необхідності продажу запасів BTC. Які запаси монет Tahini's має у своєму розпорядженні невідомо, проте у X представники мережі поділились, що середня покупка однієї монети обійшлася їм у $34 763.

Beck & Bulow

Топ-7 компаній, що обрали Біткоїн-стратегію
Джерело: сторінка компанії у соцмережі X.

Американський виробник м’яса Beck & Bulow у квітні 2024 року оголосив про рішення зберігати біткоїни у своїх резервах протягом невизначеного строку. Крім того, компанія збирається конвертувати 20% своїх активів в BTC для зберігання на своїх казначейських рахунках. Beck & Bulow включила біткоїн як оплату в інтернеті та в магазинах, а також включила його у свою пенсійну програму для співробітників.

Рішення про перехід на стандарт Біткоїна відповідає філософії Beck & Bulow щодо фінансового та продовольчого суверенітету. Beck & Bulow вважає, що «так само, як кожен шматок м'яса розповідає історію про якість і майстерність, кожен блок Біткоїна підтверджує крок до більш децентралізованого і вільного майбутнього». Скільки компанія встигла накопичити біткоїнів наразі теж невідомо.

Підбиваючи підсумки

Інвестиції в біткоїн можуть стати вагомою частиною диверсифікованої інвестиційної стратегії. Компанії на кшталт MicroStrategy визнають потенціал біткоїна, що може принести високий дохід у майбутньому. Використання біткоїнів може сприяти підвищенню репутації компанії як інноваційного та прогресивного гравця на ринку.

Завдяки біткоїну відбулось стрімке зростання капіталізації MicroStrategy, що сприяло її включенню до низки фондових індексів. Акції Metaplanet тільки за тиждень виросли більш ніж на 150%, а ресторани Tahini's змогли пережити кризу і навіть масштабуватись.

Біткоїн-стратегія може привернути увагу більшої кількості інвесторів та клієнтів, які підтримують цифрову революцію, сприяючи таким чином зміцненню позицій компанії на ринку та її фінансовій стабільності. Прийняття біткоїна такими компаніями, як Beck & Bulow або Semler Scientific, відповідає тенденції, коли великі та малі фірми, наслідуючи приклад таких організацій, як MicroStrategy, переходять на стандарт Біткоїна, а резервування в BTC стає все більш популярним.

Топ-10 перспективних Біткоїн-стартапів Топ-10 перспективних Біткоїн-стартапів Біткоїн-стартапи з кожним роком все більше цікавлять інвесторів. Це відбувається не лише тому, що від них очікують прибутковості на рівні BTC, а й тому, що Біткоїн дедалі більше інтегрується у глобальну фінансову систему. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Bitcoin Prague 2024: нові горизонти Біткоїна Bitcoin Prague 2024: нові горизонти Біткоїна 13–15 червня у Празі (Чехія) відбулася щорічна масштабна Bitcoin-only конференція, що зібрала учасників зі всієї Європи, а спікерів – із різних регіонів світу. Лідери думок у черговий раз окреслили пріоритети розвитку Біткоїн-екосистеми на найближчі роки. Дмитро Харьков 17 червня 2024
Навіщо потрібні біткоїн-облігації Навіщо потрібні біткоїн-облігації Багато хто чув про Volcano bonds – біткоїн-облігації, що випускає уряд Сальвадору. Але у чому перевага таких біткоїн-інструментів порівняно з традиційними альтернативами? Дмитро Харьков 14 червня 2024