У США хочуть заборонити CBDC

У США хочуть заборонити CBDC

Ухвалений конгресменами законопроєкт не дозволяє використовувати цифрові гроші центробанку для реалізації монетарної політики.

Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроєкт, який забороняє Федеральній резервній системі США (ФРС) створювати цифрову валюту центрального банку (CBDC). Про це повідомляє CoinDesk.

Законопроєкт був розроблений конгресменом-республіканцем Томом Еммером. Зокрема цей документ забороняє будь-які пілотні програми CBDC до того, як вони будуть запропоновані. Він також забороняє використання CBDC для реалізації монетарної політики й забороняє ФРС або Міністерству фінансів випускати CBDC без схвалення Конгресу. Після схвалення законопроєкту ФРС не зможе випускати роздрібну цифрову валюту, яка може «бути використана для стеження за громадянами».

«Законопроєкт проти CBDC зупиняє зусилля цієї Адміністрації на чолі з президентом Байденом у створенні інструменту фінансового нагляду, який, якщо не буде застосований належним чином, докорінно змінить життя кожного американця», - заявив Еммер.

Хто підтримав законопроєкт

Законопроєкт проти CBDC підтримала Американська асоціація банкірів. У листі до Палати представників представниця асоціації Кірстен Саттон зазначила:

«Ризики, пов'язані з CBDC є реальними та, ймовірно, підірвуть будь-яку можливу вигоду, яку може запропонувати CBDC».

Далі Саттон пояснила, що CBDC може стати конкурентом для роздрібних банківських депозитів. Як наслідок, гроші підуть з банків на рахунки Федеральної резервної системи. Своєю чергою, комерційні банки будуть суттєво обмежені у своїх можливостях надавати кредити.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Передвиборчі обіцянки Трампа

Питання з CBDC раптово стали одним із найгарячіших, викликавши більший суспільний інтерес, перевершивши проблеми про права на зброю та аборти. Зокрема кандидат на пост президента США республіканець Дональд Трамп пообіцяв заборонити цифрову валюту центрального банку, якщо очолить державу.

Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Наступному президенту США рекомендують створити стратегічний резерв з біткоїнів. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Артист зробив ставку на «Даллас Маверікс», але перемогу здобула команда «Бостон Селтікс». Володимир Гришенко 18 червня 2024
Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Найбільше подорожчали акції Core Scientific і TeraWulf. Володимир Гришенко 18 червня 2024