Coinbase та Kraken боротимуться з аферами в інтернеті

Coinbase та Kraken боротимуться з аферами в інтернеті

Біржі приєдналися до організації «Технології проти шахрайства», щоб разом протидіяти різним шахрайським схемам.

Біржі Coinbase, Kraken та інші компанії з Біткоїн-індустрії приєднались до альянсу «Технології проти шахрайства», мета якого боротьба з аферами в інтернеті. Про це пише CoinDesk.

Члени даної організації співпрацюватимуть, щоб протидіяти методам, які використовують шахраї, і вчасно надавати захист клієнтам.

«Ця робота включатиме обмін передовим досвідом, розвідданими про загрози та іншими порадами та інформацією, щоб допомогти користувачам вчасно захиститись, перш ніж вони стануть жертвами різних схем таких як Pig Butchering («забій свиней». – Ред.)», – йдеться в повідомленні коаліції.

До коаліції також раніше увійшли відомі фірми Ripple і Gemini, а також Meta (META) і Match Group (MTCH), материнська компанія застосунків для знайомств Tinder і Hinge.

Що таке Pig Butchering

Схема шахрайства «Pig Butchering» є однією з нових та складних методик обману, що використовуються шахраями для викрадення великих сум грошей у жертв. Вона починається з того, що шахраї встановлюють довірчі стосунки з жертвою через соціальні мережі або онлайн-додатки для знайомств. Поступово вони переконують жертву інвестувати гроші в підроблені криптовалютні платформи або інші фіктивні інвестиційні проєкти. Після того, як жертва вкладає значні кошти, шахраї раптово зникають разом з грошима, залишаючи жертву без можливості повернути втрачене. Назва «Pig Butchering» походить від того, що шахраї «відгодовують» своїх жертв обіцянками великих прибутків перед тим, як «зарізати» їх, забираючи всі інвестиції.

Згідно зі звітом Федерального бюро розслідувань (ФБР), у 2023 році збитки від шахрайства з криптоінвестиціями склали $3,9 млрд тільки в США порівняно з $2,6 млрд роком раніше.

Як не втратити ваші біткоїни
Як не втратити ваші біткоїни
Біткоїн-індустрія може бути небезпечною для недосвідчених користувачів. Розберем...
Ігор Королишин 25 листопада 2022

Які ще існують схеми

Нещодавно користувач біржі Coinbase втратив близько $70 млн через шахрайство з так званим «отруєнням адрес». Внаслідок дії хакерів з гаманця жертви на біткоїн-біржі Coinbase зникло приблизно 97% коштів.

Ця техніка шахрайства з «отруєнням адрес» (address poisoning) полягає у створенні адрес, які лише на один символ відрізняються від реальних адрес користувачів. Шахраї використовують цей метод для введення в оману користувачів, які можуть випадково скопіювати та вставити неправильну адресу при виконанні транзакцій.

Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Наступному президенту США рекомендують створити стратегічний резерв з біткоїнів. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Артист зробив ставку на «Даллас Маверікс», але перемогу здобула команда «Бостон Селтікс». Володимир Гришенко 18 червня 2024
Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Найбільше подорожчали акції Core Scientific і TeraWulf. Володимир Гришенко 18 червня 2024