Топ-10 великих компаній, що інвестували у біткоїн-ETF

Топ-10 великих компаній, що інвестували у біткоїн-ETF

Цього року чимало великих компаній та організацій інвестувало у спотові біткоїн-фонди. Хоч подекуди інвестиції незначні, загалом ситуація свідчить про все більше прийняття біткоїна у світі.

Чим цікавий спотовий біткоїн-ETF

Спотовий біткоїн-ETF, що базується на ринковій вартості біткоїна, цікавий для великих компаній та інституціональних інвесторів з кількох причин. По-перше, він надає прямий доступ до активу без потреби володіння або управління ним, що значно спрощує процес інвестування і знижує ризики, пов'язані зі зберіганням. По-друге, спотовий біткоїн-ETF торгується на традиційних фондових біржах, що забезпечує високу ліквідність і доступність для великих інвесторів. Крім того, він відповідає строгим регуляторним вимогам, що підвищує довіру інституціональних інвесторів і сприяє прийняттю біткоїна як легітимного інвестиційного активу.

Нарешті, включення біткоїн-ETF до портфелів допомагає диверсифікувати активи та потенційно покращити їхню загальну ефективність шляхом участі у зростаючому ринку цифрових активів. Проаналізувавши квартальну звітність компаній, ми з’ясували хто саме з великих інвесторів та інституціоналів вклався у спотові біткоїн-фонди.

JPMorgan Chase

Топ-10 великих компаній, що інвестували у біткоїн-ETF
Джерело: Flickr.

Транснаціональний фінансовий конгломерат JPMorgan Chase, що є одним з найбільших банків світу, згідно з фінансовою звітністю володіє акціями одразу п’яти спотових біткоїн-ETF: IBIT (від BlackRock), GBTC (від Grayscale), BITO (від ProShares), FBTC (від Fidelity), BITB (від Bitwise). Загалом інвестиції склали $760 000, що, враховуючи масштаб установи, є доволі незначним внеском.

Втім представники Біткоїн-спільноти вважають такий крок компанії позитивним сигналом для галузі.

Wells Fargo

Топ-10 великих компаній, що інвестували у біткоїн-ETF
Джерело: Flickr.

Зробив перші кроки у бік біткоїн-інвестицій, придбавши частку в спотових ETF, й один з найбільших банків США Wells Fargo. Згідно зі звітністю, він володіє 2245 акціями GBTC (вартістю $121 000 за поточним курсом) та З7 акціями BITO (на суму близько $1000).

Справді, вкладена сума – крапля у морі для Wells Fargo з його інвестиційним портфелем. Ймовірно, банк розглядає це придбання як тестову позицію з метою оцінки перспектив біткоїна та підвищення своєї експертизи в індустрії.

Bank of New York Mellon Corp

Топ-10 великих компаній, що інвестували у біткоїн-ETF
Джерело: Flickr.

Ще один великий банк, який інвестував у біткоїн-ETF, – Bank of New York Mellon Corp. Він придбав акції спотових біткоїнів-ETF від компаній BlackRock і Grayscale Investments у такому обсязі: IBIT – $806 091 та GBTC – $448 989.

Цей контрагент неодноразово підтверджував свою зацікавленість у сфері цифрових валют. BNY Mellon з 2022 року пропонує своїм клієнтам послуги зі зберігання біткоїнів, а нещодавно оголосив про запуск криптопослуг у партнерстві з біржовим фондом Grayscale Bitcoin Trust.

Bank of Montreal

Топ-10 великих компаній, що інвестували у біткоїн-ETF
Джерело: Flickr.

Четвертий за величиною банк Канади, Bank of Montreal, володіє біткоїн-біржовими фондами чотирьох емітентів: Fidelity (FBTC) 9778 акцій на суму $540 332, Franklin Templeton (EZBC) 8795 акцій на суму $322 336, BlackRock (IBIT) 133 609 акцій на суму $4,8 млн та Grayscale (GBTC) 10 053 акцій на суму $636 154.

Зауважимо, що Bank of Montreal – четвертий із найбільших банків Канади за розміром ринкової капіталізації й один з десяти найбільших банків Північної Америки, був заснований у Монреалі у 1817 році та був найпершим канадським банком. А сьогодні його активи перевищують $1 трлн.

BNP Paribas

Топ-10 великих компаній, що інвестували у біткоїн-ETF
Джерело: Flickr.

Банк BNP Paribas, другий за величиною банк Європи з активами в управлінні понад $600 млрд, придбав акції фонду IBIT від керуючого активами BlackRock.

З поданої декларації стало відомо, що компанія зробила інвестиції у розмірі близько $40 000 в IBIT. І хоч ці кошти невеликі, проте для одного з найбільших європейських банків важливо, що він почав інвестувати в біткоїн.

UBS

Топ-10 великих компаній, що інвестували у біткоїн-ETF
Джерело: Flickr.

Попри своє негативне ставлення до цифрових активів, фінансова група UBS все ж таки інвестувала у біткоїн-фонд IBIT від BlackRock $129 600.

Після схвалення ETF 10 січня головне інвестиційне управління UBS написало у записці від 25 січня 2024 року, що «фундаментальне інвестиційне обґрунтування для криптоактивів загалом залишається слабким». Ще на початку року представник UBS повідомив, що спотові біткоїн-фонди ETF можуть бути запропоновані тільки на брокерському рахунку і підходять тільки для «агресивних інвесторів».

US Bancorp

Топ-10 великих компаній, що інвестували у біткоїн-ETF
Джерело: Flickr.

Банківська установа US Bancorp відзвітувала перед американськими регуляторами, що придбала приблизно 87 744 акції FBTC Fidelity на суму $5,4 млн, 46 011 акцій GBTC Grayscale на суму $2,9 млн та 178 567 акцій IBIT BlackRock на суму $7,2 млн.

US Bancorp входить до найбільших банківських холдингових компаній у США з обсягом активів під управлінням понад $663 млрд на кінець 2023 року.

Edmond De Rothschild Holding SA

Топ-10 великих компаній, що інвестували у біткоїн-ETF
Джерело: Private Banker International.

Фірма Ротшильдів розкрила дані про інвестиції в спотові біткоїн-ETF на суму понад $4,2 млн. Зокрема, у компанії уточнили про купівлю 103 600 акцій IBIT BlackRock вартістю трохи менш як $4,2 млн. Крім того, повідомили, що купили 300 акцій GBTC на $82 121.

Згідно з останньою декларацією, загальний обсяг інвестицій компанії у першому кварталі становив $6 млрд.

SIG

Топ-10 великих компаній, що інвестували у біткоїн-ETF
Джерело: соцмережа X.

Міжнародна інвесткомпанія Susquehanna International Group (SIG) повідомила, що володіє понад $1,8 млрд у біржових біткоїн-фондах. Найбільші позиції фірми були в біткоїн-фонді GBTC від компанії Grayscale на загальну суму понад $1 млрд. Документи також показали, що SIG має позиції в низці інших біржових фондах, із загальною сумою активів у понад $1,8 млрд.

Susquehanna International Group, LLP (SIG) - приватна глобальна торгова та технологічна компанія, була заснована в 1987 році підприємцем та професійним гравцем у покер Джеффом Яссем.

Штат Вісконсин

Топ-10 великих компаній, що інвестували у біткоїн-ETF
Джерело: Flickr.

Про позиції у спотових біржових біткоїн-фондах від компаній Grayscale і BlackRock доповіли в Інвестиційній раді штату Вісконсин (SWIB). Зокрема, цей інституціонал вклав $100 млн в акції біткоїн-фонду BlackRock та $64 млн в акції біткоїн-фонду Grayscale.

Представники SWIB також доповіли, що Пенсійна система Вісконсину може мати доступ до біткоїн-інвестицій через ці дві компанії з управління активами.

Підбиваючи підсумки

Великі компанії та організації тривалий час трималися осторонь біткоїна та криптовалют через побоювання регуляторів та високу волатильність активів. Проте останнім часом їх позиція почала змінюватися на тлі інституційного прийняття біткоїна та запуску перших біткоїн-продуктів, що регулюються.

Спотові біткоїн-ETF дозволяють інвесторам отримувати доступ до торгівлі головним цифровим активом без прямого володіння ним, що робить такий інструмент популярним серед інституційних інвесторів.

Які країни забороняють майнінг та чому Які країни забороняють майнінг та чому У світі низка країн вирішили заборонити майнінг. Уряди цих держав недооцінюють потенціал майнінгу, помилково вважаючи його надто енергомістким. Але за належного регулювання він забезпечує розвиток енергосистем, споживаючи лише надлишки електроенергії.  Володимир Гришенко 23 травня 2024
Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Багато хто чув про найдорожчу піцу в історії. Перша купівля реального товару за BTC – надзвичайно важлива подія для Біткоїн-ком’юніті. Вона відкрила шлях до гіпербіткоїнізації. Дмитро Харьков 22 травня 2024
Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Спроба побудувати соціалізм обернулася для Венесуели повним фіаско. Суттєво допомогти у розв’язанні економічних проблем міг би майнінг, однак замість стимулювання індустрії, місцева влада хоче заборонити видобуток біткоїнів. Володимир Гришенко 21 травня 2024