Шість причин мати пенсійні біткоїн-заощадження

Шість причин мати пенсійні біткоїн-заощадження

Основні причини включити біткоїн у пенсійний портфель – від випередження інфляції у сфері охорони здоров'я до управління ризиками, пов'язаними з довгостроковими облігаціями.

У людей передпенсійного чи пенсійного віку ідея інвестувати в біткоїн може викликати скептицизм та недовіру. Однак якщо вийти за рамки загального сприйняття, можна виявити, що він може запропонувати щось більше, ніж здається на перший погляд. Ось шість причин чому потрібно мати хоча б трохи біткоїна після виходу на пенсію.

1. Біткоїн допомагає розширити базу розподілу активів

Для розподілу та захисту коштів від інвестиційного ризику з плином часу інвестори традиційно використовують стратегію, яка називається розподілом активів. Продумана стратегія розподілу активів – повна протилежність того, щоб «покласти всі яйця в один кошик». Існує кілька типів класів або категорій активів, за якими розподіляється ризик. Зазвичай консультанти радять створити динамічне поєднання боргових інструментів (тобто облігацій), акцій, нерухомості, грошей та товарів.

Чим більше категорій ви використовуєте для розподілу своїх активів і чим менше ці категорії корелюють між собою, тим вищі ваші шанси збалансувати ризики принаймні теоретично. Останнім часом через непередбачені наслідки, викликані агресивним розширенням суспільного боргу та грошової маси, активи, які раніше менше корелювали між собою, тепер поводяться рівноцінно. Коли один сектор зазнає краху, часто страждають й інші сектори.

Незалежно від сучасних умов, розподіл активів залишається добре продуманою стратегією зниження ризику. Хоча біткоїн існує не так давно, він уже є абсолютно новим класом активів. З цієї причини володіння хоча б деякою кількістю біткоїна, особливо завдяки його відмінним властивостям в порівнянні з іншими криптовалютами, дає можливість розширити вашу базу активів і більш ефективно розподілити загальний ризик.

2. Біткоїн пропонує захист від інфляції та знецінення валюти

Для пенсіонера захист від інфляції має вирішальне значення для збереження купівельної спроможності у довгостроковій перспективі. Кожен, хто дожив до пенсійного віку, знає, що за долар не можна купити те, що раніше. Коли уряд випускає великі суми нових грошей, він знецінює вартість доларів, які вже перебувають в обігу. Зазвичай це призводить до зростання цін, оскільки новостворені долари впливають на обмежену пропозицію товарів і послуг.

Паркер Льюїс детально зупинився на цій темі:

Намагаючись зрозуміти біткоїн як гроші, почніть із золота, долара, ФРС, кількісного пом'якшення і того, чому пропозиція біткоїна фіксована. Гроші – це не просто колективна галюцинація чи система переконань; є закономірність та причина. Біткоїн існує як розв'язання грошової проблеми глобального кількісного пом'якшення, і якщо ви вважаєте, що погіршення місцевих валют у Туреччині, Аргентині або Венесуелі ніколи не може статися з доларом США або з розвиненою економікою, то знайте, що ми просто знаходимося в іншій точці тієї ж кривої.

На відміну від фіатних валют, ніхто не може збільшити пропозицію та довільно знизити вартість біткоїна. Немає жодних централізованих органів, які керують грошово-кредитною політикою. Попри аргументи про протилежне, біткоїн схожий на золото, але не зовсім, тому що золотовидобувачі продовжують збільшувати пропозицію золота щороку на 1-2%.

Оскільки біткоїн повільно вводиться в обіг (тобто добувається), рівень його інфляції знижується і зрештою припиниться. Цей факт робить біткоїн унікально рідкісним серед світових фінансових активів. Зрештою, цей дефіцит, поряд з іншими фінансовими властивостями біткоїна, повинен захистити його купівельну спроможність. Таким чином, володіння біткоїном під час виходу на пенсію пропонує захист від інфляції.

3. Біткоїн пропонує можливість асиметричної прибутковості

Здатність біткоїна нівелювати багато проблем, які ми тут обговорюємо, ґрунтується на його здатності досягати асиметричної прибутковості. Його пропозиція фіксована (завжди буде лише 21 000 000 біткоїнів), а попит на актив неухильно зростає. Завдяки поєднанню обмеженої пропозиції й дедалі більшого прийняття біткоїна як засобу заощадження окремими особами, установами та урядами, біткоїн може затьмарити прибутковість майже кожного конкурентного класу активів.

Слід зазначити, що люди зазвичай збільшують свій прибуток від біткоїна, якщо тримають його довгостроково. У сучасну епоху все більш поширеним є вихід на пенсію, яка триває десятиліття чи більше. Протягом таких періодів часу навіть обмежений розподіл біткоїна дає широкі можливості скористатися його потенціалом зростання. Просто потрібен час, щоб витримати короткострокову волатильність, яка, всупереч поширеній думці, не є свідченням того, що біткоїн – це поганий засіб заощадження.

Ізоляція частини коштів виключно для підвищення їхньої вартості під час виходу пенсію певною мірою суперечить здоровому глузду. Сучасне пенсійне планування зазвичай передбачає ліквідацію портфельних фондів задля забезпечення доходу. З усім тим, відкладення невеликої кількості біткоїна, що постійно зберігається у фондах, призначених для отримання доходу, відкриває можливість отримати вигоду від монетизації обмеженої кількості біткоїна.

4. Біткоїн забезпечує захист від ризику, пов'язаного з довгостроковими облігаціями

Традиційно облігації високого класу, які зберігаються безпосередньо або як акції фонду, становили значну частину пенсійних портфелів через їхній низький рівень ризику та тенденцію до збереження капіталу. Однак ситуація змінилася.

Грошова експансія та збільшення суспільного боргу призвели до того, що прибутковість облігацій – або сума виплачених відсотків (тобто купонів) – досягла історично низького рівня. Прибутковість більшості облігацій сьогодні значно нижча за рівень інфляції. Ця «негативна реальна дохідність» означає, що володіння облігацією може коштувати вам грошей. Але на цьому проблеми не закінчуються.

Оскільки пенсіонерам потрібні кошти зі своїх портфелів для оплати рахунків, їм зазвичай доводиться продавати активи за поточними ринковими цінами, щоб отримувати дохід протягом усього періоду пенсії. У випадку з облігаціями зараз це може бути дуже проблематично. Розглянемо такі розрахунки.

  • Скільки грошей потрібно, щоб облігація зі ставкою 2% принесла дохід 20 доларів? Відповідь: 1000 доларів. (1000 доларів США х 2% = 20 доларів США)
  • Скільки грошей потрібно, щоб облігація зі ставкою 4% принесла дохід 20 доларів? Відповідь: 500 доларів. (500 доларів США х 4% = 20 доларів США)

Ці розрахунки показують, що для отримання однакового доходу у розмірі $20 ринкова вартість базової облігації змінюється залежно від обіцяної процентної ставки.

  • Коли відсоткові ставки зростають, ринкова вартість облігацій знижується.
  • Коли відсоткові ставки знижуються, ринкова вартість облігацій зростає.

Ринкова вартість облігацій має зворотну залежність від процентних ставок. Врахуйте, що відсоткові ставки сьогодні коливаються поблизу історичних мінімумів. Що станеться з ринковою вартістю облігацій пенсіонерів протягом найближчих двадцяти-тридцяти років, якщо відсоткові ставки суттєво зростуть? Відповідь: ринкова вартість їхніх облігацій впаде.

Шість причин мати пенсійні біткоїн-заощадження

Це змінює всю парадигму ризику для облігацій у пенсійних портфелях і потенційно робить їх набагато менш безпечними, ніж потрібно. Біткоїн існує в окремому від облігацій класі активів; це інструмент на пред'явника, який не схильний до таких же ризиків грошового ринку. Таким чином, володіння біткоїном може допомогти вам компенсувати хоча б частину потенційного ризику, пов'язаного з облігаціями після виходу на пенсію.

5. Біткоїн пропонує потенційне вирішення довгострокових ризиків у сфері охорони здоров'я

Ще однією проблемою для пенсіонерів є вартість медичного обслуговування. Тут маються на увазі не стільки звичайні медичні рахунки, скільки можливість понести витрати на довгостроковий догляд у пізнішому віці. Страхування доступне в цьому випадку, але воно пов'язане з деякими унікальними проблемами, які необхідно подолати.

Охорона здоров'я загалом зазнає подвійного удару, коли йдеться про інфляцію цін. Мало того, що витрати на охорону здоров'я зростають через знецінення грошової маси, виникають нові проблеми через попит, спричинений зростанням старіння населення.

Шість причин мати пенсійні біткоїн-заощадження
Джерело: Управління з питань суспільного життя – Статистичні дані про літніх американців за 2020 рік.

Держави регулюють страхування довгострокового медичного обслуговування. Щоб забезпечити безпеку власників полісів, страховики ретельно перевіряються щодо того, куди і як вони інвестують страхові премії. Щоб зберегти капітал, необхідний для майбутніх претензій, страховики зазвичай покладаються на середньострокові і довгострокові облігації з низьким рівнем ризику. Однак, як випливає з нашого обговорення облігацій вище, низька прибутковість та потенціал зростання ставок ускладнюють цю практику. Одним із миттєвих наслідків є те, що страхові внески за поліси страхування на випадок тривалого догляду суттєво зросли.

Раніше ми відзначали корисність біткоїна як засобу захисту від інфляції та його потенціал довгострокового підвищення вартості. Що стосується довгострокової охорони здоров'я, можливо, має сенс виділити трохи біткоїна спеціально для хеджування цих швидко зростаючих витрат.

6. Біткоїн пропонує індивідуальний суверенітет

Остання причина, чому ми розглядаємо володіння біткоїна після виходу на пенсію, полягає в тому, що він пропонує більше індивідуального суверенітету. Біткоїн надає вам рівень володіння, недосяжний з іншими активами. Його можна легко переносити через кордони, наприклад, за допомогою апаратного гаманця або seed-фрази, або недорого передавати через однорангову мережу до будь-якої точки світу.

Якщо ви надійно зберігаєте біткоїн в гаманці, яким ви керуєте, жоден центральний банк не зможе відібрати цінність вашого біткоїна, надрукувавши його у нескінченій кількості. Жоден генеральний директор не може зменшити його вартість, випустивши більше своїх «акцій». Банк також не може довільно заблокувати доступ до ваших коштів або конфіскувати їх. На відміну від централізованих фінансових зберігачів, яким можна наказати заморозити або утримати кошти на забаганки уряду або інших органів, біткоїн стійкий до такого роду зловживань за умови правильного зберігання ключів.

Надійні фінансові принципи та володіння біткоїном

Щоб отримати вигоду від біткоїна, не потрібно вдаватися до шалених спекуляцій або відмовлятися від здорових фінансових принципів. Навпаки, якщо дивитися на біткоїн з погляду надійних фінансових принципів і застосовувати їх у своєму мисленні, він надаватиме більше можливостей. Один із непорушних фінансових принципів, що збігається з володінням біткоїном, – це розсудливість.

Фахівчиня із макроекономічної інвестиційної стратегії Лін Олден часто говорить про необхідність зайняти «ненульову позицію» щодо біткоїна (тобто про володіння хоча б деякою його кількістю). Ризик втрати кількох процентних пунктів портфеля за найгіршого сценарію, за моєю оцінкою, виправдовує потенціал зростання. Але щоб внести ясність: ситуація кожної людини унікальна. Необхідно дослідити питання особисто та прийняти виважене рішення щодо того, що працює у вашому конкретному випадку.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024