Майбутнє біткоїн-кредитування

Майбутнє біткоїн-кредитування

Зі зростанням капіталізації біткоїна та його ширшим прийняттям у світі збільшується попит на його використання у вигляді застави при наданні/отриманні позик. Проте сучасна банківська система має занадто багато проблем, які можна розв’язані лише при переході на стандарт Біткоїна.

Банки й біткоїн-кредитування

У короткостроковому періоді багато біткоїнерів розглядають розвиток біткоїн-кредитування у контексті традиційної банківської системи. Основною проблемою, яка заважає банкам надавати кредити під заставу BTC, є їхня нездатність зберігати цифровий актив. Наразі банки без проблем працюють з ризиком кредитування під традиційні активи, такі як акції. А ризик кредитування на основі біткоїна насправді буде нижчим через те, що ринок працює у режимі 24/7. Однак відсутність рішень для зберігання BTC зараз стримує розвиток кредитних ринків. Також існують регуляторні та технологічні проблеми, які заважають банкам зберігати біткоїни, але щойно ці проблеми будуть розв’язані, інтеграція біткоїна у традиційні фінансові системи стане простою справою.

Кредитні біткоїн-картки пропонують значно нижчі відсоткові ставки порівняно з традиційними кредитними картками завдяки використанню BTC як застави. Однак сума, необхідна для забезпечення цих нижчих ставок, є значною, а короткострокова волатильність додає складнощів у розрахунках. Проте, на думку експерта Hodl Hodl Макса Кея, зміна мислення, необхідна для цього типу кредитних карток, полягає у тому, що вони підходять не тільки для великих кредитів, але й для менших, адже заставу можна легко перевести на основний рахунок. Це дає переваги як позичальникам, так і кредиторам, причому кредитори мають вищу ймовірність погашення кредиту та доступ до застави у разі потреби. Досі тривають дискусії про те, як традиційні установи можуть отримати доступ до цієї інформації та відповідально її використовувати. Можливо, будуть використовуватися API-запити на платформи чи інші технологічні підходи.

Занепокоєння біткоїнерів

Більшість біткоїнерів дуже скептично оцінює перспективи співпраці з банками. Зокрема існують проблеми довіри, пов'язані зі зберіганням активів. Біткоїнери цінують незалежність і контроль, які пов’язані з володінням власними приватними ключами. До того ж минулі інциденти, такі як збої у роботі кредиторів BlockFi й Celsius, посилили цю недовіру.

Проте існують платформи біткоїн-кредитування, такі як Unchained Capital, які використовують гаманці з мультипідписом для мінімізації цих проблем. Біткоїн-кредитування може здійснюватися більш ефективно, ніж традиційне кредитування під заставу, і кредиторам важливо створювати продукти, які будуть привабливими як для біткоїнерів, так і для традиційних фінансистів.

Біткоїн є унікальним активом, який забезпечує збільшення капіталізації завдяки притаманному йому зростанню вартості. Тому експерти радять власникам монет зосередитися на безпечному зберіганні своїх монет. Зокрема при виході на ринок кредитування доречно використовувати гаманці з мультипідписом та уникати надмірної застави у продуктах, що генерують дохід.

Ризик змішування коштів або повторної застави монет може призвести до руйнівних наслідків, незалежно від розміру або репутації відповідної установи. Наразі декілька біткоїн-компаній працюють у цій сфері, у тому числі River та Hodl Hodl. Але біткоїнери також мають виявляти обережність при виборі кредитної угоди та посередників, з якими вони співпрацюють.

Довгострокова перспектива

Загалом можна очікувати, що нові рішення з’являтимуться у цій сфері, у тому числі за допомогою біткоїн-компаній, що співпрацюватимуть з банками у перехідний період. Проте річ у тім, що всі сучасні комерційні банки працюють на основі часткового резервного покриття. Тож обсяг їх резервів недостатній, щоб гарантувати виконання всіх зобов’язань у разі паніки, коли більшість клієнтів звертаються за своїми коштами.

Якщо певний банк опиняється на межі банкрутства, то це зачіпатиме всі операції, у тому числі кредитні. За допомогою мультипідпису можна проконтролювати, що ніхто без вашого відома не використає монети, але виконання умов договору щодо дохідності й термінів все одно може опинитися під питанням.

Загалом повноцінний ринок біткоїн-кредитування з ринковими процентними ставками та відповідними гарантіями як для кредиторів, так і позичальників стане можливим лише після переходу на стандарт Біткоїна та на стовідсоткове резервне покриття. У такому разі банки не зможуть створювати грошову масу через видачу незабезпечених кредитів. На цій моделі завжди наголошували представники Австрійської економічної школи. Але зараз такий підхід не реалізується через існування центральних банків, що виступають кредитором останньої інстанції.

Саме тому гіпербіткоїнізація неодмінно призведе до радикальних змін у фінансовій і банківській системі, у томі числі й щодо кредитних операцій. З цієї причини зрозуміло, чому представники певних фінансових кіл, зацікавлені у збереженні статус-кво, виступають за CBDC (цифрові валюти центробанків) та проти біткоїна.

Що у підсумку

Кредитування під заставу біткоїна цікавить все більше фізичних та юридичних осіб, що визнають унікальні переваги активу. Проте сучасні банки все ще не можуть забезпечити належне зберігання цифрових активів, а також мають додаткові регуляторні та технологічні складнощі. Деякі біткоїн-компанії співпрацюють з традиційними фінансовими установами, й певний прогрес вже є. Але розв’язання всіх проблем і запуск повноцінного ринку біткоїн-кредитування стане можливим лише після переходу на стовідсоткове резервне покриття та глобальний стандарт Біткоїна.

Які країни забороняють майнінг та чому Які країни забороняють майнінг та чому У світі низка країн вирішили заборонити майнінг. Уряди цих держав недооцінюють потенціал майнінгу, помилково вважаючи його надто енергомістким. Але за належного регулювання він забезпечує розвиток енергосистем, споживаючи лише надлишки електроенергії.  Володимир Гришенко 23 травня 2024
Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Багато хто чув про найдорожчу піцу в історії. Перша купівля реального товару за BTC – надзвичайно важлива подія для Біткоїн-ком’юніті. Вона відкрила шлях до гіпербіткоїнізації. Дмитро Харьков 22 травня 2024
Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Спроба побудувати соціалізм обернулася для Венесуели повним фіаско. Суттєво допомогти у розв’язанні економічних проблем міг би майнінг, однак замість стимулювання індустрії, місцева влада хоче заборонити видобуток біткоїнів. Володимир Гришенко 21 травня 2024