Стратегії MicroStrategy: переваги Hodl та DCA

Стратегії MicroStrategy: переваги Hodl та DCA

MicroStrategy стала першою великою компанією, що продемонструвала переваги регулярного інвестування у біткоїн на корпоративному рівні. Такий підхід забезпечує сталий та стрімкий розвиток у довгостроковому періоді.

Успіх MicroStrategy

Останнім часом компанія-розробник програмного забезпечення MicroStrategy на слуху в інвесторів. Навіть у тих, хто не цікавиться біткоїном. Вона демонструє рекордні темпи зростання: її акції здорожчали на 277% за останній рік. Для порівняння: основний індекс S&P 500 за той самий період збільшився на 29%.

Стратегії MicroStrategy: переваги Hodl та DCA
Динаміка акцій MicroStrategy за рік. Джерело: Yahoo Finance.

Вартість біткоїн-резервів MicroStrategy уже перевищує $11,5 млрд, тож навіть консервативні інвестори стають дедалі відкритішими до інвестування у компанію. Щобільше, вже цього року MicroStrategy, скоріш за все, увійде до числа найбільших корпорацій світу й може бути включена до індексу S&P 500.

Стратегії MicroStrategy: переваги Hodl та DCA
Рейтинг MicroStrategy серед найбільших корпорацій США. Джерело: соцмережа Х.

У чому ж секрет такого зростання? Головний драйвер успіху – Біткоїн-стратегія, що реалізується засновником MicroStrategy ті її колишнім гендиректором Майклом Сейлором. Зокрема компанія активно інвестує майже всі вільні кошти у BTC, який сприймається як резервний актив.

Внаслідок цього її акції також дуже сильно корелюють з курсом біткоїна, а при переході до бичачого ринку це забезпечує дуже високі темпи приросту капіталу та вартості акцій. Майкл Сейлор навіть зазначає, що компанія використовує всі наявні можливості для отримання позик у доларах США та інвестує фіат у купівлю максимально можливого обсягу біткоїнів. Таким чином, м’які гроші переводяться у тверді, що і є запорукою успіху.

Але розглянемо стратегію компанії детальніше.

Не трейдинг

Зважаючи на успіх MicroStrategy та те, що це аналітична компанія, можна подумати, що вона дуже вдало визначає оптимальні періоди для купівлі монет та ефективно максимізує власне фінансове становище. Але насправді все дещо інакше і запорука її успіху в іншому.

Якщо поглянути на графік купівлі монет та дохідності компанії, то можна побачити, що MicroStrategy купує в найрізноманітніші періоди: як під час падіння ринку, так і під час зростання. Щобільше, купівлі на локальних піках становлять не менший обсяг за купівлю на локальних мінімумах.

Стратегії MicroStrategy: переваги Hodl та DCA
Купівля біткоїнів MicroStrategy та прибутковість інвестицій. Джерело: Ecoinometrics.

Якщо подивитися на купівлю монет компанією з позицій трейдингу, то буде очевидно, що це не дуже вдала стратегія. Іншими словами, якби трейдер, що торгує з кредитним плечем купував би монети у ті самі періоди, що й MicroStrategy, він не тільки б не збагатився, а вже неодноразово б зазнав ліквідацій.

До речі, це визнає і сам Майкл Сейлор, говорячи наступне: «Я не вмію визначати оптимальний час на ринку».

Засновник MicroStrategy посилається на статистику й зазначає, що більшість цінового руху протягом року відбувається у лічені дні, які фактично неможливо спрогнозувати. Тож найрізноманітніші торговельні стратегії (особливо ті, що засновані на технічному аналізі) призводять лише до втрати капіталу.

Проте не слід впадати у відчай, адже інвестування і трейдинг це різні речі, особливо коли це стосується такого унікального активу, як біткоїн. Тож у MicroStrategy є інша стратегія.

Hodl та DCA

Стратегію компанії дуже просто сформулювати, але не дуже просто реалізувати на практиці. Тож формулюється вона наступним чином: не продавати біткоїни попри коливання курсу, а регулярно докупляти нові монети. У випадку з MicroStrategy це відбувається щомісяця.

Тобто компанія дотримується стратегій Hodl та DCA. Перша передбачає, що біткоїни не продають попри зростання чи падіння фіатного курсу. Друга стосується рівномірного інвестування у купівлю біткоїнів приблизно однакових сум у фіатному вимірі (також ігноруючи зміну курсу).

Чому ж така проста стратегія виявляється досить складною у реалізації? Річ у тім, що переважна більшість учасників ринку все оцінюють у фіатному вимірі. З MicroStrategy ситуація була наступною.

Компанія почала купувати монети у серпні 2020 року. Це був досить вдалий період для старту. Вже за декілька місяців компанія була «у значному плюсі». А трохи більше ніж за рік (восени 2021 року) взагалі отримувала надприбутки. Але тут настав ведмежий ринок.

Поступово дохідність падала, а після зниження курсу біткоїна нижче за $30 000 – взагалі стала від’ємною (тобто корпорація стала зазнавати збитків). А коли курс впав спочатку до $20 000, а потім і до $16 000, збитки вже ставали загрозливими.

У цей період ледь не всі (за винятком ходлерів) критикували та навіть кепкували з MicroStrategy та Майкла Сейлора. Наприклад, у серпні 2022 року The Wall Street Journal вийшла з таким заголовком «Майкл Сейлор поставив мільярди на біткоїн та програв».

Стратегії MicroStrategy: переваги Hodl та DCA
Критична стаття The Wall Street Journal. Джерело: WSJ.

У той самий час (у серпні 2022 року) Майкл Сейлор залишив посаду гендиректора. До кінця всі деталі й досі невідомі, але головне те, що, попри тиск, MicroStrategy не відмовилася від своєї Біткоїн-стратегії.

Поступово справи стали покращуватися, й у другій половині 2023 року компанія знову стала отримувати нереалізовані прибутки від своїх біткоїн-інвестицій. А станом на кінець лютого їхня дохідність досягла приблизно 100% (тобто вона подвоїла свої фіатні вкладення).

Тож реалізація стратегії рівномірного придбання біткоїнів є не такою простою, як багато хто думає, але врешті-решт вона виявилася повністю виправданою.

Що у підсумку

Успіх компанії MicroStrategy – не випадковість, а результат послідовної політики інвестування у біткоїн як резервний актив. Попри свою простоту, реалізація такої стратегії потребувала витримки та здатності протистояти зовнішньому тиску. Така ситуація (включаючи періоди збитків) типова для більшості біткоїнерів під час їхнього першого циклу. Проте дотримання принципів Hodl та DCA дозволяє вийти у значний прибуток за декілька років, що й продемонструвала корпорація Майкла Сейлора.

Чому не слід ставати альткоїнером Чому не слід ставати альткоїнером Агресивна реклама різноманітних криптопроєктів заохочує людей купувати альткоїни або брати участь в інших сумнівних «криптоініціативах». Проте цей шлях є вкрай небезпечним. Дмитро Харьков 18 квітня 2024
Схвалення біткоїн-ETF у Гонконзі: чому це важливо Схвалення біткоїн-ETF у Гонконзі: чому це важливо Цього тижня кілька інвестиційних компаній Гонконгу повідомили, що їхні заявки на спотовий біткоїн-ETF затвердив регулятор. Це важлива подія, що матиме значний влив на Біткоїн-індустрію. Дмитро Харьков 17 квітня 2024
Тімоті Мей: історія «батька» криптографії Тімоті Мей: історія «батька» криптографії Тімоті Мей був одним із творців криптографії та засновником руху шифропанків. Усі ці ініціативи дали поштовх розвитку децентралізованих фінансів та відіграли значну роль у появі Біткоїна. Володимир Гришенко 16 квітня 2024