Чи безпечна Coinbase: детальний огляд

Чи безпечна Coinbase: детальний огляд

Огляд операційної історії Coinbase для аналізу її безпеки як платформи.

За останнє десятиліття Coinbase надала послуги мільйонам криптовалютних трейдерів та стала найбільшою криптобіржею у США. Попри свою солідну репутацію, Coinbase не уникла критики та скептицизму. За останні два роки ці настрої посилилися, що було викликано різким зростанням та падінням цін на криптовалюту за короткий період. Гарячою темою став раптовий крах FTX, колишньої найбільшої криптовалютної біржі у світі.

Проте є категорія інвесторів, які вкладаються в криптовалюти, попри те, що вони не є надійним засобом захисту від інфляції. Зворотна кореляція біткоїна з інфляцією показала, наскільки макроекономічні показники можуть вплинути на ціну криптовалюти. Трейдери продовжують отримувати вигоду з волатильності криптоактивів для отримання величезного прибутку.

Зважаючи на це, на Coinbase зосереджено великі криптовалютні баланси. Ця гігантська криптобіржа використовує слабкість своїх менших конкурентів. Суми операцій іноді може бути величезними, однак ліквідність біржі дозволяє їй підтримувати свою діяльність. Отже, далі ми пояснимо, чому Coinbase – це безпечна криптобіржа.

Що робить Coinbase безпечною та ліквідною криптобіржею

Новачки у криптоторгівлі часто шукають біржі з низькими комісіями за транзакції, які забезпечують анонімність користувачів. Але важливішим фактором є те, чи зможе біржа підтримувати бізнес-операції з масовими транзакціями.

Після більш ніж десяти років діяльності, навряд чи варто запитувати себе: «Чи безпечна Coinbase?» Вона пережила величезні злети та падіння, такі як лопання криптовалютного міхура у 2017-2018 роках та крах FTX у 2022 році. Її ліквідність і розумний розподіл токенів роблять її однією з найстійкіших криптовалютних бірж. Ось деякі причини, чому Coinbase – це безпечна криптобіржа.

Стабільна щомісячна частка ринку

Після краху FTX Binance швидко захопила ринок. Вона обійшла Coinbase і тривалий час зберігала відрив від своїх конкурентів.

Однак Coinbase показала, що не стане ще однією FTX, попри величезне падіння довіри трейдерів. Можливо, Binance зараз і зайняла п'єдестал, але Coinbase – одна із перших криптовалютних бірж. Вона витримала випробування часом, зіткнувшись із масштабними потрясіннями на ринку криптовалют протягом останніх років.

Але що виділяє цю криптовалютну біржу з-поміж інших, так це її стабільна частка на ринку. У січні 2023 року вона становила 6,97%, однак усього за місяць впала до 4,58%, що стало найнижчою часткою ринку за багато років. Протягом наступних місяців цей показник відновився, але залишався в межах 5-6%. З другої половини 2023 року можна було спостерігати стійке зростання частки ринку, перш ніж воно досягло 6,2%. Відбулися деякі злети та падіння, але вони були набагато керованішими, ніж у 2022 році.

Чи безпечна Coinbase: детальний огляд
Джерело зображення: The Block

Наприкінці року частка ринку зросла до 6,34%. Сьогодні вона зафіксована на рівні 6,35%. Можливо, цей показник нижчий, ніж минулого року, але набагато кращий, ніж у попередні місяці. Стійке зростання показує, що компанія може протистояти викликам і відновлювати темпи в умовах жорсткої конкуренції. Це справді стійка криптовалютна біржа.

І якщо порівняти її з іншими біржами, Coinbase мала одну з найстабільніших змін частки ринку за останній рік. Візьмемо Binance як приклад. Вона залишається найбільшою біржею, але вже втратила близько 25% своєї частки ринку після падіння з 59% у січні 2023 року до 35% сьогодні.

Це можна пояснити недавнім скандалом, коли компанія визнала свою провину у порушенні Закону США про боротьбу з відмиванням грошей. Це вигідно її найближчим конкурентам, таким як Coinbase, OKX та Upbeat, щоб залучити більше трейдерів.

Збалансованість криптовалюти

Ще одним фактором, який слід враховувати, є ліквідність та доступність цифрових активів. Враховуючи баланс основних криптовалют, Coinbase залишається величезною криптовалютною біржею. До таких активів відносяться Біткоїн (BTC) та Ethereum (ETH).

Coinbase – друга за величиною криптовалютна біржа за загальним балансом біткоїна. На момент написання на біржі зберігалося 411 762,68 BTC, що становить 2,2% загальної кількості криптоактиву в обігу. Розрив з Binance, найбільшим зберігачем біткоїна, невеликий, з 554 836,88 BTC чи 2,8% від загального обсягу ринку.

Bitfinex займає третє місце з 388 742,04 BTC або 2,0% від загального обсягу ринкової пропозиції. Три найбільші біткоїн-біржі мають значний відрив від четвертого місця, біржі OKX, на якій зберігається всього 132 678,97 BTC або 0,7%.

Що стосується Ethereum, загальний баланс цього активу на Coinbase становить 2 185 579,12, або 1,8% від загальної кількості в обігу. Вона займає третє місце після Binance і Bitfinex з 3770920,82 або 3,1% і 2349649,56 або 2,0% відповідно. Kraken знаходиться на четвертому місці з 1 691 412,27, або 1,4% від загальної кількості монет в обігу. Ці чотири найбільші зберігачі Ethereum набагато більші за OKX, що займає п'яте місце з 945 955,80 або 0,8%.

Що стосується інших криптовалют Coinbase також має один із найбільших резервів. Біржа займає друге місце за USDC з обсягом у 516 852 821,09, хоча він набагато нижчий, ніж у Binance з 1 454 578 122,56. Він сильно відрізняється від OKX, що посіла третє місце, з об'ємом USDC у 157 577 919,60. Інші біржі з USDC мають баланс менше ніж 100 000 000.

Coinbase залишається популярною платформою для невеликих криптовалют та входить до десятки найбільших зберігачів таких резервів. Серед прикладів – DAI (2 848 007,58), USDT (35 157 653,02), SKL (7 393 205,74) та USDP (482 327,81).

З огляду на це Coinbase має достатній рівень ліквідності, що дозволяє їй підтримувати транзакції великого обсягу. Це важливий аспект, який слід враховувати на вкрай нестабільному ринку.

Розумний розподіл токенів

Трейдерам також слід враховувати рівень залежності біржі від конкретного токена чи монети. Колишня найбільша криптовалютна біржа FTX знехтувала цим важливим аспектом. Залежність від власних токенів призвела до її несподіваного краху у 2022 році. Це призвело до відтоку капіталу на багатьох інших біржах, і Coinbase не стала винятком.

Простіше кажучи, Coinbase, схоже, не стане ще однією FTX з огляду на високий баланс різних криптовалют. Вона не залежить від однієї криптовалюти, а зберігає різні криптоактиви та входить до десятки найбільших бірж за їхньою кількістю.

Як і на більшості криптовалютних бірж, її резерви біткоїна залишаються найбільшими. Це важливий токен, оскільки його приймають багато компаній по всьому світу. На другому місці знаходиться Ethereum, який також використовується для ділових та державних транзакцій. Багато урядових установ укладають контракти на свої послуги за допомогою Ethereum.

Таким чином, Coinbase може протистояти масовому відтоку однієї криптовалюти. Її висока ліквідність допоможе покрити втрачений капітал, переорієнтувавшись на інші резерви.

Ключові висновки

За десять років роботи Coinbase пережила немало злетів та падінь. Хоча вона повинна пройти довгий шлях, перш ніж конкурувати з Binance, вона має величезний потенціал. Тривалість її існування багато говорить про стійкість і передбачливість платформи. Отже, ця криптобіржа може запропонувати криптотрейдерам безпеку.

Це гостьовий пост Івана Серрано. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Нова пропозиція біткоїна вперше перевершить золото після халвінгу у 2024 році. Спенсер Ніколз 15 квітня 2024
Як догми вбивають клітини мозку Як догми вбивають клітини мозку Усі культури потребують певної всеосяжної віри, для підтримки їх як єдиної ідентичності. Але коли цієї віри дотримуються сліпо, це призводить до стагнації та незгод. Шинобі 14 квітня 2024
Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024