Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни

Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни

Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності.

Вступ

Ми живемо у дуже цифровому світі, але більша частина людства все ще використовує фізичні товари для збереження цінності. Найбільш використовуваним засобом збереження цінності у світі є нерухомість. За оцінками, приблизно 67% світового багатства зберігається у нерухомості. Однак останнім часом макроекономічні та геополітичні фактори виявили слабкі сторони нерухомості як фізичного засобу збереження вартості. Що робити, якщо розпочнеться війна і житло буде зруйновано?

Німецькою мовою нерухомість перекладається як Immobilie, що буквально означає «бути нерухомим». Володіння нерухомістю створює залежність від місця, що може стати проблемою у світі дедалі частіших конфліктів і радикалізації. У разі війни не можна забрати нерухомість із собою, а ще її легко знищити.

Це може звучати антиутопічно, але я вважаю, що якщо ви серйозно ставитеся до довгострокового управління активами, вам слід розглянути найгірший сценарій та можливі глобальні наслідки.

Війна та знищення статків

Війна ще ніколи не обходилася людству так дорого, як із початком XXI століття. Минулого року в результаті воєнних дій загинуло понад 238 000 людей. Сирія, Судан, Україна, Палестина, Ізраїль, Ліван – глобальні осередки конфліктів розширюються. Деякі з цих територій вже зазнали масових руйнувань. Там більше немає об'єктів нерухомості, і їхня цінність буквально випарувалася. Важко уявити, які фінансові потрясіння довелося пережити людям, якщо не брати до уваги страждань і горя, які приносить війна.

Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни
Сирія 2017 Едді Ван Вессель

Нерухомість використовується як засіб збереження вартості в усьому світі, хоча є й деякі винятки, наприклад Японія. Зі зростанням загрози знищення на карту поставлено плоди праці мільйонів, а можливо, й мільярдів людей. Поряд з інфляцією та оподаткуванням, фізичне знищення багатства історично було однією з найбільших загроз для загального добробуту. Ще в давні часи армії безжально грабували міста та знищували майно жителів.

Фізичний чи цифровий засіб заощадження

На щастя, завдяки Біткоїну є розв'язання проблеми знищення багатства, яке зберігається у фізичних активах. Як цифровий, майже ідеальний засіб заощадження, його важко знищити, але при цьому легко перемістити.

Поява Біткоїна у 2009 році кинула виклик ролі нерухомості як основного засобу збереження цінності людства, оскільки він є найкращою альтернативою, яка дозволяє людям у всьому світі відносно легко захистити свої статки.

Ви можете купити біткоїн дуже маленького номіналу, починаючи з 1 сатоші (1/100 000 000 біткоїна) всього за ≈ 0,0002616 доларів США (станом на 12 лютого 2024 року). Все, що вам потрібно для його безпечного зберігання, це звичайний комп'ютер без доступу в Інтернет і генератор ключів BIP39 або просто купити апаратний гаманець за 50 доларів. На випадок переїзду ви можете запам'ятати 12 слів, seed-фразу для свого гаманця і «забрати» свій біткоїн із собою.

Цифровізація

Цифровізація оптимізує багато функцій збереження вартості. Біткоїн більш рідкісний, доступніший, дешевший в обслуговуванні, більш ліквідний і, що найважливіше, дозволяє вам переміщати свої кошти в часи кризи.

Біткоїн – це гроші, які дійсно належать вам. Враховуючи загрозу війни, що нависла над світом, я вважаю, що краще зберігати заощадження в цифрових активах, таких як біткоїн, ніж у фізичних активах, таких як нерухомість, золото або витвори мистецтва, які можна легко обкласти податком, знищити або конфіскувати.

Конфіскація майна

Якщо подивитися на історію, стане зрозумілим, що фізичні засоби заощаджень зробили людей вразливими для зловживань з боку уряду. Історичний приклад – експропріація євреїв у нацистській Німеччині. На жаль, ці репресії не були поодиноким випадком в історії. Багато хто втратив свою власність на Кубі, коли до влади прийшов Фідель Кастро, як любить зазначати Майкл Сейлор.

Ці болісні уроки історії наголошують на важливості захисту заощаджень у вигляді цифрового активу, такого як біткоїн, який складно конфіскувати, обкласти податком або знищити і який легко переміщати.

Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни
Лідер соціалістів-революціонерів Фідель Кастро (Джерело).

Крім того, зміни у макроекономічному ландшафті можуть швидко знецінити нерухомість. Зазвичай нерухомість купується в кредит. Таким чином, високі відсоткові ставки призводять до зниження доступності фінансування, що призводить до зниження попиту і, як наслідок, зниження цін на нерухомість. Ми бачимо, як цей сценарій розгортається в усьому світі прямо зараз: поєднання підвищення відсоткових ставок та зниження попиту сприяє падінню вартості нерухомості у всьому світі.

Біткоїн та нерухомість

Біткоїн менше страждає від проблем традиційної фіатної системи, ніж нерухомість, оскільки він працює незалежно від системи. Такі змінні, як відсоткові ставки, рішення центрального банку та довільні дії уряду, мають обмежений вплив на біткоїн. Ціна в основному визначається його пропозицією, графіком випуску та швидкістю впровадження.

Біткоїн слідує дефляційній моделі, яка передбачає поступове скорочення його пропозиції з часом, поки у 2140 році не буде досягнуто жорсткої межі. Приблизно кожні чотири роки кількість біткоїна, який присуджується майнерам за успішне виконання транзакцій (кожні 10 хвилин), зменшується вдвічі.

Майбутній халвінг, який очікується в п'ятницю, 19 квітня 2024 року, скоротить винагороду за блок удвічі з 6,25 біткоїна до 3,125, що означає щоденну емісію 450 біткоїнів замість 900.

Нині річний рівень інфляції біткоїна становить близько 1,8%, і очікується, що після майбутнього халвінгу він знизиться до 0,9%. Після цього рівень інфляції буде майже незначним. Крім того, велика кількість біткоїна була втрачена, і можна очікувати, що це станеться і в майбутньому. Постійне скорочення обмеженої пропозиції посилює дефляційний тиск мережі Біткоїна. У міру того як дедалі більше людей (і машин) використовують біткоїн, зростанню попиту протистоїть скорочення пропозиції.

Цей надзвичайно сильний дефляційний рух не спостерігається у сфері нерухомості. Хоча нерухомості також не вистачає через обмежену пропозицію землі під забудову, жорсткого обмеження не існує. Можна освоювати нові землі під забудову, а закони про зонування можуть, наприклад, дозволити будівництво верхніх поверхів.

Абсолютний дефіцит

Для більшості важко уявити вплив фіксованої пропозиції на ціну активу. До появи Біткоїна не існувало концепції дефіцитного товару. Навіть золото має еластичну пропозицію. Збільшення попиту спонукає до більш інтенсивних зусиль з видобутку корисних копалин, а така гнучкість не застосовна до біткоїна.

Отже, з кожною подією халвінгу, що означає зменшення пропозиції, ціна біткоїна зростає і продовжує зростати постійно. Це постійне зростання зберігається до тих пір, поки існує відповідний попит, ймовірність якого пояснюється винятковими фінансовими якостями біткоїна.

Очікується, що ця динаміка збережеться навіть у розпал глобальної економічної кризи. Пропозиція біткоїна продовжуватиме зменшуватися, а ціна, швидше за все, продовжить зростати. Як пояснюється, у зв'язку з очікуваним збереженням попиту під час кризи. Навіть інфляція може мати позитивний вплив на ціну біткоїна, оскільки вона призводить до збільшення доступності фіатних валют, які можна інвестувати в біткоїн.

Висновок

У світі з дедалі більшою радикалізацією та фінансовою системою, яка переживає глибоку кризу, біткоїн стає найкращим засобом збереження вартості, особливо в періоди макроекономічних коливань. Очікується, що в ці неспокійні часи значущість біткоїна зросте, потенційно витіснивши нерухомість як найкращий засіб збереження вартості людства у віддаленому майбутньому.

Сподіватимемося, що дедалі більше людей усвідомлять переваги Біткоїна не лише для збереження вартості, а й для забезпечення власного існування в екстремальних обставинах.

Це гостьовий пост Леона Ванкума. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Нова пропозиція біткоїна вперше перевершить золото після халвінгу у 2024 році. Спенсер Ніколз 15 квітня 2024
Як догми вбивають клітини мозку Як догми вбивають клітини мозку Усі культури потребують певної всеосяжної віри, для підтримки їх як єдиної ідентичності. Але коли цієї віри дотримуються сліпо, це призводить до стагнації та незгод. Шинобі 14 квітня 2024
Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024