Біткоїн-майнінг та Техас – про що говорять дані

Біткоїн-майнінг та Техас – про що говорять дані

Обсяг хешрейту, нібито скороченого під час зимового шторму «Фінн» у січні, був перебільшений. Дані вказують на реальні масштаби скорочення.

У кількох джерелах нещодавно повідомлялося про зниження складності мережі Біткоїна на 25% під час зимового шторму «Фінн» у січні. Хоча на Техас припадає 17% глобального хешрейту біткоїна, дані ERCOT показують, що скорочення частково було викликано поєднанням вищих цін та зниження майнінгу біткоїна під час високих навантажень. В ERCOT і, меншою мірою, в інших ISO, ціни є найкращим індикатором навантаження на мережу. Існують інші проксі, такі як PRC (здатність до фізичного реагування), але ціни є кращим показником для більшості ситуацій. З цієї причини, щоб запобігти коливанням цін і створити більш сприятливі умови в мережі, оптимальним є середовище, в якому ціна не коливається різко вгору і вниз. Однак, волатильність цін – часте явище в ERCOT, про що свідчить шторм «Елліот» у грудні 2022 року (див. графік нижче).

Біткоїн-майнери – економічно досконалі споживачі електроенергії. Це не означає, що майнери біткоїна будуть споживати електроенергію альтруїстичним чином, швидше, прибуток майнерів виключно чутливий до ціни на електроенергію, так що у них є економічний стимул скорочувати споживання, коли ціни на електроенергію перевищують поріг беззбитковості (поточна беззбитковість для більшості майнерів коливається від 100 до 200 доларів за МВт-год). Це означає, що вони будуть споживати електроенергію, коли ціни виявляться нижче рівня беззбитковості, і відключаться, коли ціни піднімуться вище за нього. У цьому правилі є деякі експлуатаційні та практичні винятки, наприклад, якщо майнери мають угоди про розміщення центрів обробки даних, які передбачають або гарантують безвідмовну роботу.

Техасці хочуть, щоб майнери біткоїна працювали у будь-який час, коли є надлишок електроенергії, оскільки їхнє постійне споживання стимулює нарощування додаткової генерації. І, що менш парадоксально, ми, природно, хочемо, щоб майнери біткоїна призупиняли видобуток, коли ціни високі, а мережа переживає значні навантаження.

Це підводить нас до події 15 січня 2024 року. Заголовки змушують нас думати, що енергосистема Техасу знову зазнала великого навантаження, і в результаті кількість майнерів біткоїна скоротилася. Істина набагато більш різнобічна. Середня розрахункова ціна на гуртовому ринку електроенергії ERCOT протягом трьох найгірших днів урагану становила 100,76 долара за МВт-год, і ціни ніколи не перевищували 600 доларів за МВт-год. Для розуміння, максимальна ціна становить 5000 доларів за МВт-год. Як свідчать гуртові ціни, мережа досить добре витримала шторм, маючи достатні запаси енергії.

ERCOT справді опублікував прохання про економне енерговикористання, але це було скоріше попередженням для споживачів електроенергії, які не відстежують ціну на електроенергію щосекунди кожного дня, як це роблять біткоїн-майнери.

Справді, можна було спостерігати певне економічне скорочення, тобто скорочення споживання електроенергії на основі цінових сигналів з боку майнерів протягом тривалих періодів часу, а також деякі короткі періоди, коли ціни перевищували 200 МВт-год. Однак ця активність була менш вираженою, ніж у попередні зимові періоди або літню спеку, оскільки резерви генерації були більшими у мережі. Деякі біткоїн-майнери, ймовірно, скорочували добування на більш тривалі періоди часу як «жест хорошого тону» і щоб продемонструвати свою відданість стабільній мережі, але це навряд чи піддається кількісній оцінці.

Всі ці дані вказують на те, що зниження складності минулого тижня потребує більш різнобічного пояснення. Багато в чому це було результатом скорочення в Техасі, але після оцінки даних про ціни ERCOT я дійшов висновку, що значна частина цього скорочення припала і на інші ISO в Північній Америці. Одним словом, всім, хто хоче мати обґрунтовану думку щодо видобутку біткоїна, було б корисно стежити за розрахунками ERCOT та цінами LMP. В основі всіх майбутніх аналізів повинні бути дані та економіка.

Біткоїн-майнінг та Техас – про що говорять дані

Це гостьовий пост Лі Бретчера. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Фіат – це штучні гроші, а біткоїн – натуральні Фіат – це штучні гроші, а біткоїн – натуральні Опис концепції «натуральних грошей» і як вона пов'язана з визначенням того, що таке Біткоїн насправді. Марк Марайя 25 лютого 2024
Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024