Китай перегляне AML-правила

Китай перегляне AML-правила

До закону про боротьбу з відмиванням грошей включать операції, пов'язані з біткоїном та криптовалютами.

Китай має намір внести суттєві зміни до закону про боротьбу з відмиванням грошей (AML), щоб він охоплював операції, пов'язані з біткоїном та криптовалютами. Про це повідомляє Cointelegraph.

22 січня прем'єр-міністр Лі Цян провів засідання Державної ради, на якому обговорювався переглянутий закон про протидію відмиванню грошей. Перший переглянутий проєкт закону про боротьбу з відмиванням грошей було запропоновано у 2021 році, 2023 року переглянутий проєкт було включено до плану законодавчої роботи Держради, а до 2025 року буде підписано закон.

Це буде перший значний перегляд китайських правил AML з 2007 року.

Професор юридичного факультету Пекінського університету Ван Сінь, який брав участь в обговоренні, наголосив на потребі розв'язання питань, пов'язаних із відмиванням цифрових валют на законодавчому рівні. За його словами, у чинному китайському законодавстві відсутнє чітке визначення цифрових активів.

Регулювання у Китаї

У 2021 році Китай запровадив повну заборону на використання біткоїна та криптовалют. Так, офшорні біржі не змогли легально надавати свої послуги. Під обмеження потрапили й усі види майнінгу. Однак завдяки технологічному прогресу та децентралізованій природі біткоїна жителі Піднебесної знайшли способи отримати доступ до ринку. Влада побачила в цьому ризики, пов'язані з відмиванням грошей. Нові змінені правила спрямовані на встановлення більш суворих правил для припинення такої діяльності.

Також варто зауважити, що, попри обмеження у сфері майнінгу, понад 20% світового хешрейту припадає саме на Китай.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Загроза з боку китайських майнерів

Після того як у 2021 році офіційний Пекін заборонив видобуток біткоїнів, багато китайських майнінгових центрів переїхало до США. Тим часом американські служби національної безпеки стурбовані розташуванням китайських дата-центрів біля об'єктів критичної інфраструктури.

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024