Китай перегляне AML-правила

Китай перегляне AML-правила

До закону про боротьбу з відмиванням грошей включать операції, пов'язані з біткоїном та криптовалютами.

Китай має намір внести суттєві зміни до закону про боротьбу з відмиванням грошей (AML), щоб він охоплював операції, пов'язані з біткоїном та криптовалютами. Про це повідомляє Cointelegraph.

22 січня прем'єр-міністр Лі Цян провів засідання Державної ради, на якому обговорювався переглянутий закон про протидію відмиванню грошей. Перший переглянутий проєкт закону про боротьбу з відмиванням грошей було запропоновано у 2021 році, 2023 року переглянутий проєкт було включено до плану законодавчої роботи Держради, а до 2025 року буде підписано закон.

Це буде перший значний перегляд китайських правил AML з 2007 року.

Професор юридичного факультету Пекінського університету Ван Сінь, який брав участь в обговоренні, наголосив на потребі розв'язання питань, пов'язаних із відмиванням цифрових валют на законодавчому рівні. За його словами, у чинному китайському законодавстві відсутнє чітке визначення цифрових активів.

Регулювання у Китаї

У 2021 році Китай запровадив повну заборону на використання біткоїна та криптовалют. Так, офшорні біржі не змогли легально надавати свої послуги. Під обмеження потрапили й усі види майнінгу. Однак завдяки технологічному прогресу та децентралізованій природі біткоїна жителі Піднебесної знайшли способи отримати доступ до ринку. Влада побачила в цьому ризики, пов'язані з відмиванням грошей. Нові змінені правила спрямовані на встановлення більш суворих правил для припинення такої діяльності.

Також варто зауважити, що, попри обмеження у сфері майнінгу, понад 20% світового хешрейту припадає саме на Китай.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Загроза з боку китайських майнерів

Після того як у 2021 році офіційний Пекін заборонив видобуток біткоїнів, багато китайських майнінгових центрів переїхало до США. Тим часом американські служби національної безпеки стурбовані розташуванням китайських дата-центрів біля об'єктів критичної інфраструктури.

Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн На тлі цього рішення вартість акцій компанії зросла на 21%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Прокуратура видала наказ про екстрений продаж біткоїнів, побоюючись, що їх вартість може впасти більш ніж на 10%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Голова правління Real Bedford Пітер МакКормак – відомий біткоїнер, тож вибір щодо резервного активу був очевидним. Дмитро Харьков 22 липня 2024