Нова рекламна політика Google: чи прискориться прийняття Біткоїна

Нова рекламна політика Google: чи прискориться прийняття Біткоїна

Вже сьогодні, 29 січня, набувають чинності нові рекламні правила у пошуковій системі Google. Корпорація почне рекламувати продукти на основі цифрових активів, зокрема біткоїна.

Зміна у політиці Google

Історично Google був (і значною мірою залишається) корпорацією, яку не можна назвати дружньою до Біткоїна. Зокрема Google Play вводив деякі обмеження стосовно Lightning- та Nostr-застосунків, а компанія зазвичай представляла біткоїн та цифрові активи як волатильні та дуже ризиковані фінансові інструменти. Тому існували значні обмеження щодо реклами у цій сфері.

Проте останнім часом відбуваються значні зміни, які змушують навіть такі корпорації, як Google, вводити корективи у власну політику. Зокрема попит з боку інституційних і традиційних біржових гравців на BTC та продукти на його основі зростає, а Комісія з цінних паперів та бірж (SEC) цього місяця схвалила відразу 11 заявок на запуск спотових біткоїн-ETF.

Google  The Google ofices at Kings Cross.  Garry Knight  Flickr
Офіс корпорації Google. Джерело: Flickr

Керуючі активами, які працюють з біткоїн-ETF, вже інвестували мільярди доларів у біткоїн, а їхні загальні активи під управлінням складають близько $17 трлн. Тож навіть якщо декілька процентів капіталу їхніх клієнтів буде спрямована у біткоїн-ETF, це може сприяти початку нового цінового ралі. Тож за таких умов Google не може залишатися осторонь нового динамічного ринку, який має значний попит в інвесторів по всьому світу.

Тож, відповідно до заяви Google, з 29 січня рекламодавці отримають змогу розміщувати інформацію про продукти на основі цифрових активів на платформі. Переважна більшість експертів переконана, що таке формулювання означає, що інвестиційні компанії зможуть рекламувати власні біткоїн-ETF з використанням Google Ads. Проте спочатку нова політика запрацює виключно у США, а вже потім буде поступово розширена на інші юрисдикції, якщо їхнє національне законодавство не буде вводити обмежень у цій сфері рекламного бізнесу.

Потенційний ринок

Зважаючи на той факт, що Google залишається беззаперечним лідером серед пошукових сервісів, ринок біткоїна матиме значний потенціал для подальшого зростання. Наразі платформа обробляє близько 100 000 пошукових запитів на секунду. Отже, обсяг потенційних споживачів її реклами дуже великий.

До того ж алгоритми дозволяють підлаштовувати показ реклами до конкретної цільової аудиторії, таким чином ще більше збільшуючи конвертацію у переходи на відповідні посилання. Щоправда, це досягається збиранням відповідної приватної інформації щодо користувачів, їх запитів, потреб, вподобань тощо.

Наразі повідомляється, що конверсія з рекламних банерів, що розміщуються нагорі пошукової видачі, становить 7,9%. Щобільше, Google може додавати рекламу у відповідні застосунки чи відео, отримуючи ще більший дохід. Так чи інакше, але з’являються можливості продемонструвати рекламу біткоїн-ETF сотням мільйонів людей по всьому світу.

Біткоїнери очікувано відреагували на цю новину вкрай оптимістично. Наприклад, користувач соцмережі Х під ніком Bitcoin Therapist зазначив наступне: «Біткоїн матиме безпрецедентний рівень інституційного та роздрібного впливу. Підготуйтеся відповідним чином».

Вплив на прийняття біткоїна

Попри загальний оптимізм, не слід очікувати миттєвого глобального впливу від лібералізації політики Google на кількість користувачів мережі Біткоїна чи інвесторів у біткоїн-ETF. По-перше, як доводять історичні дані, нові інвестори звертають основну увагу на нещодавню динаміку курсу BTC, приймаючи остаточне рішення щодо інвестицій. Наразі біткоїн знаходиться у стадії помірної корекції порівняно з рівнем, що був напередодні схвалення біткоїн-ETF, тому далеко не всі вирішать купувати монети «на падінні».

По-друге, попит на таку рекламу від інвестиційних компаній також може виявитися не дуже великим. Річ у тім, що Bitwise, Hashdex, ARK Invest та інші компанії вже вкладали кошти у створення коротких рекламних відео для мережі інтернет, але не можна сказати, що вони виявилися надзвичайно комерційно вигідними на цьому етапі.

По-третє, наразі процентні ставки знаходяться на максимальному рівні за останні 22 роки (5,25-5,5%), тож інвестори фактично не мають доступу до дешевих кредитних ресурсів. Тому навіть якщо певний інтерес і є, він не зможе трансформуватися у значний платоспроможний попит. Як очікується, Федеральна резервна система (ФРС) не знижуватиме ставки на своєму засіданні 31 січня.

Тож, скоріш за все, рекламні ініціативи Google не матимуть кардинального впливу на ринок у найближчі пару місяців. Проте це може мати досить значний вплив у другій половині цього року, коли ситуація в індустрії зміниться. Зокрема після халвінгу та зниження ставок ФРС (ці події мають відбутися навесні) ліквідна пропозиція біткоїна впаде, а фіатний попит – навпаки, зросте. Тож курс поступово почне йти вгору.

До того ж в інвесторів з’являтимуться вільні кошти через дешевші кредити, і вони їх традиційно спрямовуватимуть в акції та тверді активи (насамперед, біткоїн). І ось на цьому етапі Google Ads стануть у пригоді, й зможуть пришвидшити перехід від помірного зростання у нове бичаче ралі. Інвестиційні компанії активно вкладатимуть кошти у рекламу, а роздрібні та інституційні інвестори охоче відгукуватимуться на такі пропозиції.

Цілком імовірно, що за наступні місяці Google запустить рекламу (чи принаймні отримає згоду) в багатьох юрисдикціях по всьому світу. Тож прийняття біткоїна буде справді глобальним, і не обмежуватиметься виключно американським ринком.

Що у підсумку

Об’єктивні економічні умови змушують Google переглянути власну політику й стати відкритішим до реклами біткоїн-ETF. Проте такі плани враховані ринком, й поточна ситуація, ймовірно, не сприятиме миттєвому перетоку грошей у біткоїн-ETF чи BTC напряму. Але середньостроковий вплив такого рішення буде значним, адже він створить передумови для охоплення мільйонів нових інвесторів після переходу до сталого зростання курсу вже після халвінгу.

Стратегії MicroStrategy: переваги Hodl та DCA Стратегії MicroStrategy: переваги Hodl та DCA MicroStrategy стала першою великою компанією, що продемонструвала переваги регулярного інвестування у біткоїн на корпоративному рівні. Такий підхід забезпечує сталий та стрімкий розвиток у довгостроковому періоді. Дмитро Харьков 01 березня 2024
Samourai Wallet: історія одного з найбільш анонімних BTC-гаманців Samourai Wallet: історія одного з найбільш анонімних BTC-гаманців Samourai Wallet – гаманець, який працює винятково з біткоїнами. Він відрізняється від конкурентів насамперед тим, що наголошує на анонімності своїх користувачів. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
Листи Сатоші: нова інформація про творця Біткоїна Листи Сатоші: нова інформація про творця Біткоїна Кінець зими нам запам’ятається тим, що у Лондоні було оприлюднено цілу низку електронних листів Сатоші Накамото до Адама Бека та інших ранніх розробників протоколу. Вони проливають світло на його погляди й стратегії на зорі існування Біткоїна. Дмитро Харьков 28 лютого 2024