Що буде з вартістю записів Ordinals

Що буде з вартістю записів Ordinals

Коли записи Ordinals почнуть ставати економічно нежиттєздатними і їх витіснять звичайні фінансові транзакції?

Прямо зараз ми знаходимося на порозі глобального економічного спаду, завдяки більш ніж 50-річному режиму фіатних грошей. Тим часом у Twitter точиться суперечка про те, що таке біткоїн і як його слід і як не слід використовувати. Я досить детально висвітлив цю тему на Orange Label, але підсумую: у цій битві є два табори – монетарні максималісти та максималісти попиту на блоковий простір. Головне питання: чи повинні записи бути частиною Біткоїна і як їх можна зупинити?

Мета цієї статті не в тому, щоб схилити вас до певної думки, а в тому, щоб поділитися деякими цифрами, які доводять, що записи з часом знеціняться. За останній рік ми спостерігали подвоєння ціни BTC та хешрейту, і за цей час записи викликали великі зміни у попиті на блоковий простір. Відбулося зростання комісій до 4-річного максимуму, і в мемпулах було так багато транзакцій із високою комісією, що транзакції з нижчою комісією просто не мали шансів бути включеними до блоків. Те, що почалося 12 місяців тому як весела цікавинка, привабило легіони нових біткоїнерів. Це незаперечний факт, якщо подивитися на кількість вузлів у мережі за останні кілька років.

Після того як у Біткоїн-Твіттері відбувся розкол думок з цього приводу, з'явилася теза, згідно з якою записи знецінюватимуться, у міру того, як технологія NGU робитиме свою справу. Це призводить до наступного логічного питання: коли ціна записів почне знижуватися? Це повинен вирішити ринок. А поки що ми можемо просто провести розрахунки та подивитися, скільки доларів коштуватиме запис в міру зростання ціни біткоїна.

Розрахунки

Я великий шанувальник настільних калькуляторів і часто використовую їх. Для цілей цієї статті я вирішив порахувати скільки буде коштувати вписати фотографію розміром 100 Кб за різними цінами. Мені стало цікаво, скільки витрачають ці BRC20-шиткоїнери й коли ця нісенітниця закінчиться. Для довідки їх розмір становить близько 50 байтів або 0,05 КБ. Мені вдалося встановити спрощену формулу запису:

Формула розрахунку вартості внесення запису

Загальна вартість у доларах США = ((((Розмір запису в КБ * 1000) / 4 * Ставка комісії)) / 100 000 000) * Поточна ціна BTCUSD

Важливими змінними для цього розрахунку є розмір файлу в кілобайтах, розмір комісії в сатоші/вбайт і поточна ціна BTCUSD. Маючи цю невелику кількість інформації, я зміг скласти просту статичну таблицю для демонстрації того, як вартість записів різного розміру збільшується в доларах США, у міру того, як зростає вартість комісій і BTCUSD.

Що буде з вартістю записів Ordinals

Ця діаграма показує багато інформації, і для мене головним висновком є те, наскільки дорого буде розміщувати дані в блоках у недалекому майбутньому. Візьмімо для прикладу зображення розміром 100 КБ. При поточній комісії близько 100 сатоші/вбайт і $50 000 в BTCUSD, запис буде коштувати 1250 доларів. Тепер розгляньмо шиткоїн-токен BRC20, який використовується для відмивання грошей. Його розмір складає близько 0,05 КБ. При поточній комісії близько 100 сатоші/вбайт і $50 000 в BTCUSD запис обійдеться в $0,63, а вони вносяться цілими пачками. Йдеться про обсяги в мільйон одиниць, так що виходить не маленька сума. Їхня ліквідність – це тема для іншої статті.

Переміщаючись вниз діаграми до вищих цін BTCUSD для кожного розміру запису, можна побачити, до якого абсурду все доходить. Наш скромний jpg розміром 100 КБ буде коштувати $62 500 за запис, коли BTCUSD сягне 1 мільйона доларів та 200 сатоші/вбайт. Аналогічно, той самий BRC20 збільшиться до $25 за один токен. Такі ціни зроблять дурні картинки мавп та різні мемкоїни економічно недоцільними.

Тип запису

Вартість запису при $50 000 BTCUSD

Вартість запису при $100,000 BTCUSD

Вартість запису при $250,000 BTCUSD

BRC-20 розміром 0.05 КБ, при 200 сатоші/вбайт

$1.25

$2.50

$6.25

JPG розміром 100 КБ, при 200 сатоші/вбайт

$2,500

$5,000

$12,500

Як бачите, вартість цих записів зростає лінійно зі зростанням BTCUSD. Лише це призведе до переоцінки значної частини ринку, однак у міру збільшення загального розміру ринку з'являться нові учасники, які стимулюватимуть додатковий попит; іншими словами, ставок стане більшим, риба стане більшою, і дрібним рибкам просто не буде що їсти.

Чого очікувати?

Продумати, що станеться далі, складно, оскільки існує багато можливих сценаріїв, але я повернуся до тези, яку я згадував на початку цієї статті: записи будуть витіснені. Просто подивіться на цифри, вони не брешуть. Я не думаю, що це відбудеться в короткостроковій перспективі, але настане момент, коли існування дурних речей у ланцюжку стане надто дорогим. Переважною стане діяльність із низькими часовими перевагами.

Загальна екосистема записів продовжує розвиватися, а це означає, що ставлення людей також змінюватиметься. Вдумливі коментарі від розробників попереджають про те, що зміна протоколу для виключення використання записів підштовхне людей до «експлуатації» інших частин протоколу заради його дорогоцінного блокового простору. З'являються нові способи краудфандингу записів та стимулювання поширення даних через Біткоїн + торенти, такі як ReQuest, Durabit та Precursive Inscriptions. Записи – це тренд, простір блоків дорогоцінний, і люди готові за це платити. Біткоїн захоплено ворогами, і все ставатиме ще дивнішим. Постарайтеся змиритися з цим, але й не забувайте розважатися.

Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Боротьба з упередженістю ЗМІ важлива в епоху цифрових технологій, коли ця упередженість стає дедалі очевиднішою. Фернандо Ніколіч 21 липня 2024
Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Усталені методи забезпечення безпеки не відповідають очікуванням дедалі більшого сегмента ринку Біткоїн-користувачів. Алекс Бержерон 20 липня 2024
Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024