Wasabi Wallet – перший анонімний гаманець із функцією CoinJoin

Wasabi Wallet – перший анонімний гаманець із функцією CoinJoin

Wasabi Wallet – один із найпопулярніших декстопних біткоїн-гаманців. Він першим запровадив технологію CoinJoin, зробивши BTC-транзакції насправді анонімними.

Про анонімні гаманці

Однією з головних переваг анонімних гаманців є поліпшена приватність і конфіденційність транзакцій. На відміну від традиційних банківських систем, де особисті дані користувача можуть бути доступні не лише банку, а й третім сторонам, анонімні гаманці дозволяють транзакції без розкриття особистої інформації. Це надто важливо в регіонах з обмеженою фінансовою свободою або для осіб, які бажають зберегти особисту конфіденційність.

Ще одна ключова перевага анонімних гаманців полягає у підвищеній безпеці. Оскільки вони не потребують зв'язку з особистими даними користувача, ризик крадіжки особистої інформації набагато знижується. Це робить анонімні гаманці більш стійкими до фішингових атак та інших форм кіберзлочинності. Крім того, багато з них використовують передові технології шифрування та безпеки для захисту коштів користувача, що забезпечує додатковий рівень захисту від несанкціонованого доступу. Отже, анонімні гаманці є потужним інструментом для гарантування фінансової безпеки та приватності у цифрову епоху. Одним із найвідоміших анонімних гаманців сьогодні є Wasabi Wallet.

Wasabi Wallet – перший анонімний гаманець із функцією CoinJoin
Wasabi Wallet. Джерело: соцмережа X

Історія створення

Головним розробником Wasabi Wallet є творець HiddenWallet та співзасновник технологічного стартапу zkSNACKs Адам Фічор. Натхненний ідеєю поліпшення анонімності та конфіденційності транзакцій у мережі Біткоїна, Адам Фічор розпочав розроблення HiddenWallet у 2017 році. Цей проєкт був мотивований усвідомленням того, що приватність користувачів у блокчейні Біткоїна може бути вразливою, й існуючі рішення не повністю забезпечували анонімність транзакцій.

Основна мета цього проєкту полягала у створенні гаманця, який не лише забезпечував би високий рівень конфіденційності, а й був би простим у застосуванні для звичайних користувачів. Таким чином, розроблення HiddenWallet було значним кроком у підвищенні анонімності та безпеки в екосистемі Біткоїна, що, своєю чергою, сприяло розвитку цілої низки подібних технологій та продуктів у світі цифрових валют.

«Станом на лютий 2018 року шлях до анонімного біткоїна став нарешті зрозумілим. І якщо високий рівень анонімності сам по собі був уже досяжним, стратегій, які б дозволяли його реалізувати зручним і недорогим способом, не існувало. Однак 2017 року з'явилися нові технології, які уможливлюють це. Понад те, можна вважати лише питанням часу настання моменту, коли анонімні транзакції стануть дешевшими за прозорі транзакції», – писав Адам Фічор.

Поява Wasabi Wallet

Wasabi Wallet є переробленою версією HiddenWallet. Бета-версію нового застосунку презентовано 1 серпня 2018 року. Це був перший десктопний гаманець з підтримкою технології CoinJoin і вбудованою інтеграцією анонімного браузера Tor.

Технологію CoinJoin ще у 2013 році запропонував розробник Bicoin Core Грегорі Максвелл. Вона мала вирішити одну з головних проблем Біткоїна – хоча самі адреси гаманців псевдоанонімні, всі транзакції записані в публічному блокчейні та можуть відстежуватися. Використовуючи технологію CoinJoin, Wasabi Wallet зміг поєднувати безліч транзакцій в одну і відтак одним пакетом надсилати їх у мережу.

Wasabi Wallet – перший анонімний гаманець із функцією CoinJoin
Стенд Wasabi Wallet. Джерело: соцмережа X.

Зі слів Адама Фічора, попри те, що більшість біткоїн-гаманців мають тисячі різних адрес, дослідники блоків на кшталт blockchain.com можуть визначити, що всі ці адреси мають спільне джерело.

Щоб уникнути цього, розробники Wasabi Wallet запровадили так звану фільтрацію, вперше запропоновану Біткоїн-розробником @roastbeef. Завдяки цій технології замість відправлення всіх даних досліднику блоків користувач може визначити цікаві для нього блоки, підключитися до безлічі нод і вибрати один блок з ноди.

«Таким чином неможливо визначити, яка саме транзакція тебе цікавить, також неможливо здійснити статистичну перевірку здогаду, що саме той хлопець, який запитує в мене дані про блок, хоче із цим блоком зробити», – наголосив Адам Фічор.

Останні оновлення

Інтегрований у гаманець Wasabi Wallet сервіс з мікшування біткоїнів CoinJoin в якийсь момент став відхиляти деякі невитрачені вхідні залишки транзакцій (UTXO). Адам Фічор згодом визнав, що у CoinJoin з'явився «чорний список».

Команді розробників Wasabi Wallet знадобився рік, аби випустити нову версію 2.0.3, повернувши функцію Coin Control (контроль над монетами). Ця функція дозволяє безпосередньо контролювати власні UTXOs, таким чином підвищуючи конфіденційність. Розробники компанії також усунули слабкі місця попередніх версій.

Wasabi Wallet також допоміг інтегрувати міксер CoinJoin у холодний гаманець Trezor. Спочатку компанія реалізувала функцію в гаманцях Trezor Model T, а потім стала доступною й у пристроях Model One.

Wasabi Wallet – перший анонімний гаманець із функцією CoinJoin
Інтеграція Wasabi Wallet із апаратними гаманцями. Джерело: соцмережа X.

Підбиваючи підсумки

Wasabi Wallet – це гарячий десктопний гаманець, розроблений винятково для біткоїна. Він також має додаткову інтеграцію з популярними холодними гаманцями, таким чином сприяючи максимальній функціональності.

Біткоїнери часто віддають перевагу Wasabi Wallet через його здатність забезпечувати підвищену анонімність і конфіденційність транзакцій. В основі Wasabi Wallet лежить технологія CoinJoin, яка дозволяє об'єднувати безліч транзакцій від різних користувачів, створюючи складність у відстежуванні окремих транзакцій. Це надзвичайно цінно в екосистемі Біткоїна, де всі транзакції публічні та можуть бути переглянуті на блокчейні. Завдяки Wasabi Wallet, користувачі можуть значно покращити анонімність своїх біткоїнів, знижуючи ризик втручання третіх сторін і підвищуючи рівень особистої безпеки та приватності. Також важливим фактором є простота використання та високий рівень безпеки гаманця, що робить його привабливим для широкого кола користувачів.

Еволюція технологій: від криптографії до Біткоїна Еволюція технологій: від криптографії до Біткоїна Біткоїн не з’явився на рівному місці. Йому передували десятки років наполегливої праці сотень розробників та активістів. Дмитро Харьков 21 червня 2024
Semler Scientific: чому медична компанія обрала Біткоїн-стратегію Semler Scientific: чому медична компанія обрала Біткоїн-стратегію Медична компанія Semler Scientific надихнулася прикладом компанії MicroStrategy і перейшла на Біткоїн-стратегію. Завдяки регулярній купівлі BTC її справи одразу почали покращуватися.    Володимир Гришенко 20 червня 2024
Інтернет чи Біткоїн: що зростає швидше Інтернет чи Біткоїн: що зростає швидше За останні три десятиліття інтернет став глобальною і найбільш широковживаною технологією у світі. Експерти помітили, що Біткоїн розвивається за аналогічним сценарієм. Дмитро Харьков 19 червня 2024